Tomislav iz Donjih Andrijevaca slavio u prvom pripremnom ogledu u Slatiniku

Dva trećeligaša istoka nogometaši Svačića i Tomislava iz Donjih Andrijevaca odigrali su u Starom Slatiniku pripremnu utakmicu koja je završila s pobjedom gostiju s 2:1. S obzirom da se radilo o prijateljskoj utakmici ona je bila vrlo borbena na obje strane tako da je bilo žutih, pa i crvenih kartona te se stekao dojam kao da se radi o utakmici za bodove.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, dok je bilo izostanaka na obje strane. Tako kod Narančastih nije bilo: Tomislava Kljajića, Josipa Nižića, Domagoja Ivanagića, Patrika Stopića i Josipa Letice. U gostujućem sastavu izostali su: Almedin Bundavica, Slaven Barišić, Karlo Kokanović mlađi, Tomislav Bliznac, Ivan Jelić, Berislav Zmaić, Ivan Ivanković, te novi igrači koji su ovog ljeta došli u novog trećeligaša iz Donjih Andrijevaca, a to su: Antonio Svrzlić i Anto Bago iz Odžaka koji se nalazi na probi. Nije bilo niti trenera Bernarda Brnjića, pa je momčad vodio njegov pomoćnik Anto Dujak.

Već u 4. minuti nogometaši Tomislava iz Donjih Andrijevaca došli su do vodstva. Ivan Tunuković proigrao je Karla Kokanovića starijeg koji je matirao Ajdina Memovića za 0:1. Gostima je ovo bila prva pripremna utakmica, dok je za momčad Marija Tadića bila druga jer su prvu imali protiv još jednog trećeligaša Slavije iz Pleternice. Mogli su Narančasti do poravnanja u 16. minuti kada je udarac Tomislavu Žuljeviću na ubačaj Ivana Martića obranio novi vratar Tomislava Luka Ličanin koji je stigao iz Babine Grede. Zato je Žuljević bio precizan 5 minuta kasnije. Naime, u 21. minuti sudac Mateo Bednjanec s Budainke dvoboj domaćeg Ivana Martića i gostujućeg stopera Josipa Balentovića ocjenio je kao prekršaj za najstrožu kaznu. Žuljević je bio siguran i precizan, dok je Ličanin bio nemoćan za 1:1. Nije dugo trebalo kako bi gosti iz Donjih Andrijevaca ponovno došli u prednost. Igrala se 27. minuta u kojoj se nakon ubačaja iz kornera Karla Kokanovića pred golom Svačića dobro snašao Stjepan Tolić koji je poslao loptu u mrežu za 1:2. Ubrzo je strijelac drugog pogotka za goste iz Donjih Andrijevaca Stjepan Tolić u 39. minuti morao iz igre jer je od suca Bednjaneca zaradio crveni karton. U drugom poluvremenu prema očekivanju igralo se stalno na polovici Tomislava koji se s igračem manje cijelo vrijeme uspješno branio. Najaktivniji u tim napadima bio je Ivan Božić koji je imao nekoliko dobrih pokušaja, ali u pojedinim situacijama nije bio precizan, dok je nešto zaustavio mladi gostujući vratar Buholc. Posljednji pokušaj za Svačić imao je u 85. minuti Toni Mrvelj, ali nje bio precizan te je u Starom Slatiniku završilo s pobjedom Tomislava iz Donjih Andrijevaca s 2:1.

Oba kluba slijedeći vikend organiziraju svoj tradicionalni memorijalni turnir. Tako će Svačić nakon dugo godina nastupiti na svom Memorijalu “Neven i Mijo” koji se 29. i 30. srpnja održava u Starom Slatiniku, dok je protivnik ekipi Marija Tadića u subotnjem polufinalu Slobodnica. Isti vikend Tomislav u Donjim Andrijevcima organizira svoj Memorijal “Tomislav Buhač”, a subotnji suparnik im je trećeligaš Đakovo Croatia.