Valpovka i Rugvica za naslov pobjednika

Izuzetno uzbudljivi i zanimljivi bili su polufinalni susreti kadetske završnice u Poreču. Na kraju su do slavlja stigli mladi rukometaši Valpovke i  Rugvice. O trećem mjestu, odlučivat će Balić& Metličić & Varaždin 1930.

1. POLUFINALE: BALIĆ & METLIČIĆ – VALPOVKA 20:26
Izuzetno napet bio je prvi polufinalni sraz. Petnaestak minuta igralo se pogodak za pogodak, da bi bolja obrana mladih Slavonaca konačno došla do izražaja. Na njezinim temeljima, Valpovka je  stvorila razliku od četiri pogotka (7:11). S tom prednosti otišlo se i na predah. Rezultat je bio 10:14. Sve je u nastavku pokušao trenerski tandem na klupi Splićana: Ljubo Vukić i Ivano Balić, ali pravu igru za čvrstu, agresivnu i vrlo pokretljivu obranu Valpovke, jednostavno nisu imali. Uz sve to, odlično je branio vratar Valpovke. U igri te slavonske momčadi, bilo je svega što volimo kod rukometa. I brze lopte i sjajnih pogodaka s krila, izvrsnih proigravanja na crtu, vanjskih udaraca. Ipak, Balić & Metličić su se u jednom trenutku približili na minus dva, ali je onda Valpovka  odgovorila s tri pogotka u nizu i brzo primirila njihove narasle ambicije. Matija Bajer (6) i Marko Bajan (5), predvodili su Valpovku kao najbolji strijelci do velikog uspjeha. Kod Splićana, prvo ime Jakov Dujić s devet pogodaka. Inati se Slavonijo, orilo se Žatikom dugo, dugo…

1. POLUFINALE: VARAŽDIN 1930 – RUGVICA 25:26
    Ni u drugom polufinalu nije nedostajalo drame i uzbuđenja. Dapače. Tu su na kraju odlučivali sedmerci. Ali krenimo redom. Varaždin 1930 je sjajno otvorio susret i poveo 4:1, nakon samo pet minuta igre. Rugvica se silno trudila da uhvati priključak, jako puno trošila. Ali do  predaha ipak nije uspjela spustiti svoj zaostatak, premda je u jednom trenutku bila na samo minus jedan. Ostalo je plus tri za Varaždince, 11:8. U nastavku,a ipak malo drugačija igra i slika Rugvice. Obrana je postala čvršća, a napad zabio pet puta za redom po dva pogotka i prednost Varaždina 1930, od tri razlike istopila se pet minuta prije kraja. U seriji pogodak za pogodak, Roko Grbeša je u posljednjim trenucima zabio za 22:22, pa su o pobjedniku odlučivali sedmerci. U tom raspucavanju, Varaždinci su promašili dva, a Rugvica jedan udarac sa sedam metara i moglo je početi slavlje Rugvice. Nikola Ivanković s devet pogodaka ponovno je bio junak Rugvice. Kod Varaždina 1930 sjajan Ivano Pešut s deset pogodaka.

U susretima poraženih nakon jučerašnjih četvrtfinalnih okršaja, Maksimir Pastela je uvjerljivo svladala Varaždin 26:18, a Čakovec je dobio Rudar 26:23, pa će pobjednici sutra igrati za 5./6. mjesto, a poraženi za 7./8. mjesto. Za 9./10. mjesto borit će se Karlovac i Sesvete, 11./12 . mjesto Zadar 1954  i Poreč, 13./14. mjesto Zamet – Split , te 15./16. mjesto Trsat – Trogir.