Treća NL Sjever: Polet dvoznamenkastim rezultatom do nove pobjede

Četvrt kolo definitivno je obilježila rekordan pobjeda Poleta koji je čak 10 puta tresao mrežu gosta iz Kotoribe pri čemu se istaknuo Andrej Jurinić hattrickom no odlični su bili i Težak, Barat i Benko koji su dodali po dva. Premijerni bod je zaradila Koprivnica protiv gosta iz Čakovca, Varteks zaustavljen u Domašincu gdje je domaćin bio neumoljiv i sigurno stigao do pobjede iako je gost malo zaprijetio smanjenjem u drugome dijelu no to je bilo sve. Pitomača odnijela bodove iz Virovitice ostavivši domaćin u brigama, a tek jedan pogodak je bio dovoljan za novo slavlje Podravina kojega je potpisao Mario Sačer i potvrdio da je Podravina definitivno najugodnije iznenađenje uvoda natjecanja nakon teških briga i muka oko rješavanja ostanka u protekloj sezoni.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica
09.09.2023 17:00 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Pitomača 1:3
09.09.2023 17:00 Koprivnica NK Koprivnica – NK Međimurje 1:1
09.09.2023 17:00 Domašinec NK Dinamo Domašinec – NK Varteks 4:1
4 09.09.2023 17:00 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Graničar Kotoriba 10:0
4 09.09.2023 17:00 Ludbreg NK Podravina – NK Rudar (MS) 1:0

Odigrali smo županijski derbi u kojem smo osvojili 3 boda, a to je najbitnije. Kontrolirali smo utakmicu cijelo vrijeme, fulamo puno i na kraju nas Virovitica skoro kazni u 5 minuta! Uglavnom zadovoljan sam s 3 boda i to je najbitnije – Ivan Presečan Pitomača.

Čestitam svojoj momčadi na zalaganju i htijenju, nažalost nismo uspjeli ostvariti pobjedu uz pregršt prilika. Moramo nastaviti raditi i nadati se bodovima u idućim kolima – Bojan Tucaković Koprivnica.

Čestitam svojim igračima na velikoj pobjedi, potpuno zasluženoj. Igrali smo odlično, držali smo se plana igre, malo i iznenadili s postavom i načinom igre, ali sve je ispalo sjajno. Zadnjih 20 minuta nas je protivnik pritisnuo pred naš gol, ali obranili smo se i slavimo. Ne znam što bih rekao za našeg vratara Prekupca, obraniti dva penala na jednoj utakmici je čudesno. Međutim, htio bih iskoristiti ovu priliku za nešto nevezano za samu utakmicu danas. Htio bih da imena dvojice naših igrača, Davida Kanižaja i Luke Bacingera, te našeg fizioterapeuta Fabia Gudlina ostanu zapamćena po činu koji će ih obilježiti cijeli život. Naime, jučer se prije našeg treninga igrala veteranska utakmica na kojoj se jedan igrač veterana srušio i doživio srčani udar. Njih trojica su 15 minuta do dolaska hitne pomoći oživljavali stradalog igrača i tako ga održali na životu. Oni su istinski heroji naše momčadi. To su sve mladići s nepunih 20 godina. Na kraju, proslavit ćemo ovu pobjedu, ali već od ponedjeljka se priprema za kup susret koji igramo u srijedu. Imamo cilj, marljivo radimo na tome i ako dobro radimo, svaki dan smo blize tome cilju. Treba biti uporan i izdržati kad je teško. Veliko hvala našim navijačima danas, podrška nam puno znači, da li ona na tribinama ili putem dobre vibre. Idemo dalje – Dalibor Gorupić Dinamo.

Jučerašnja utakmica s Dinamom rezultatski gledano nije završila dobro za nas. U prvom poluvremenu dva prekida pad koncentracije i dva gola zaostatka. Poslije prvog primljenog gola brzo uspostavljamo ravnotežu, imamo inicijativu, stvaramo prigode i iz takve igre dolazimo do dva jedanaesterca koja nismo realizirali. Moram istaknuti da smo očekivali niski blok protivnika i brze kontre. Apsolutno zaslužena pobjeda protivnika, možda malo preizražena. Našim igračima nemamo šta prigovoriti, jednostavno i takav dan se dešava. Nama slijedi vrlo zahtjevna utakmica idući vikend i već u ponedjeljak razmišljamo o Poletu – Zoran Vukelić Varteks.

Čestitam svojim dečkima, zaslužena pobjeda. Dominirali smo cijelu utakmicu, dečki su pokazali svoju kvalitetu, a protivniku želim sreću u nastavku prvenstva – Josip Brezovec Polet.

Rezultat govori vise od 1000 riječi. Moramo se pokušati resetirati u glavama, prije svega i pokušati se iskupiti već u srijedu kad nam slijedi kup utakmica. – Mario Piškor Graničar.

U Ludbregu iz kola u kolo ljubitelji nogometa gledaju sve bolje utakmice, a Podravina kao domaćin opet uzima puni bodovni plijen. Gosti iz Murskog Središća su prezentirali dosad najkvalitetniji nogomet na ludbreškom travnjaku, dominirali u posjedu punih 30 minuta, ali uspjeli samo jednom ozbiljno zaprijetiti pa uz odličnu intervenciju domaćeg vratara koji brani udarac glavom iz neposredne blizine, nisu uspjeli kapitalizirati svoj postotak držanja lopte. Domaćin je iz nekoliko brzih kontri ozbiljno zaprijetio gostima, ali osim nekoliko kornera u nizu, mreže se nisu tresle. Drugo poluvrijeme, druga priča, domaćin opasniji, žustriji i sve češća prijetnja gostujućim vratima. Ta silna trka i brze kontre donose i gol u 68.minuti, kada Golub probija strana, vraća povratnu, a Sačer iz poluvoleja zakucava loptu između dvojice igrača Rudara u mrežu. Gosti naravno kreću po izjednačenje, a to otvara mnogo prostora za vrlo raspoložene napadače domaćina koji do kraja utakmice četiri puta izbijaju sami na vratara gostiju, ali potonji dva puta sjajno spašava svoj gol, a dva puta domaćin promašuje okvir gola. Uglavnom, sjajna predstava obje ekipe, prvo poluvrijeme pripalo ekipi Rudara, a drugo apsolutno domaćinu pa tri boda zasluženo ostaju u Ludbregu Nevenko Blagaj Podravina.

Čestitke Podravini na pobjedi, jalavost u napadu i nesmotrenost u obrani danas nas je kostalo boljeg rezultata – Damir Lepen Rudar.