Prva ŽNL VSŽ: Nosteria slavila u općinskom derbiju, Mitnica svladala Slogu

Ubrzani ritam odigravanja utakmica ili točnije rani početak Prve ŽNL VSŽ donio je već 2 odrađena kruga nakon kojih je na vrhu momčad iz Vođinaca koja se čini kao sigurna oklada za konačan naslov ne zbog rezultata već zbog kvalitete momčadi protkane igračima s brojnim utakmicama u HNL-u. Ponovo je Baraban pokazao da će vući vlak prema glavnom kolodvoru, ali ovoga puta ga je ipak zasjenio sjajni strijelac Domagoj Ćuk hattrickom u Trpinji. Mitnica je slavila minimalno nad novakom iz Borova preokrenuvši uvodno vodstvo gostiju. Nosteria slavila u općinskom derbiju također nakon preokreta, a zanimljivo da su dva gola za konačan raspleta pala u devedesetima. Fruškogorac uvjerljiv protiv gosta iz Podgajaca s po dva pogotka u svakom dijelu utakmice. Minimalna slavlja su upisali Negoslavci i Slavonac u Komletincima. Negoslavci odradili odlično prvi dio utakmice i postigli tri pogotka, gost iz Bogdanovaca na isti način drugi dio no s tek dva postignuta pogotka što nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat. U Komletincima također već viđen scenarij u ovome kolu – gost poveo, domaćin preokrenuo i ostavio bodove na svom računu.

2 20.08.2023 17:00 Komletinci NK Slavonac Komletinci – NK Borac (D) 2:1

Ekipa iz Vođinaca se predstavila kao snažan i čvrst protivnik. Poslije naših grešaka i nesretnih okolnosti protivnik dolazi do pogodaka i krajem prvog poluvremena ide na +3. Golom u posljednjem napadu prvog poluvremena Banić preljepim golom smanjuje vodstvo protivnika i pravi nam kakav takav priključak . U drugom poluvremenu pokušavamo na sve ili ništa doći do pogotka kojim bi učinili utakmicu neizvjesnom ,međutim dobra ekipa iz Vođinaca jednom od polukontri uspjeva postići pogodak krajem utakmice i završava posao. Čestitam mojim momcima na izuzetnom trudu i angažmanu, ali danas to nije bilo dovoljno. Okrećemo se narednim kolima gdje tražimo svoje bodove – Slobodan Bačić Sinđelić.

Od početka utakmice ekipa Mladosti je dominirala terenom, zabija tri gola u prvom poluvremenu, a ekipa domaćih smanjuje pred kraj prvog poluvremena golom iz prekida na 1-3. Drugo poluvrijeme ekipa Mladosti zabija još jedan gol i stvara još par prilika koje nisu realizirane, vidljiva razlika u kvaliteti jer gost ima provjerene igračke klase u svojim redovima. Strijelci za našu ekipu Domagoj Ćuk 3 gola i Ivan Baraban 1 gol – Damir Mustapić – Musa sportski direktor Mladosti iz Vođinaca.

Solidna utakmica, mišljenja sam da postoji još puno prostora za napredak, drago mi je da je danas nekoliko mlađih igrača pokazalo da se na njih može računati. Okrećemo se treninzima i teškom gostovanju u Gradištu kod jedne od najboljih momčadi lige, vratit će se još nekoliko igrača. Pohvalio bih i kapetana koji je skratio godišnji i pomogao momčadi, zahvaljujemo gostima na korektnosti i sucima na dobrom suđenju – Petar Krešimir Karamatić Fruškogorac.

Po vrlo teškim uvjetima za igru uz veliko zalaganje momčadi došli smo do pobjede. Nismo se najbolje snašli u samom otvaranju utakmice dosta smo griješili u predaji lopte, nismo dobro stajali na terenu što je protivnik iskoristio i stvorio nekoliko šansi.
U tom periodu iz jedne naše pogreške protivnička momčad je izašla u kontru koju je naš obrambeni igrač zaustavio na nedozvoljen način i dosuđen je opravdano kazneni udarac. Na sreću naš vratar je obranio kazneni udarac.
U drugo poluvrijeme ušli smo angažirano tako da smo izjednačili nastavili se dizati te postigli i pobjedonosni zgoditak. Sve u svemu zadovoljan sam što smo protiv dobrog protivnika ishodili pobjedu. Čestitka igračima na teškoj, ali zasluženoj pobjedi – Željko Mažar Mitnica.

Prije svega, pohvale svim akterima utakmice. Domaćinu na prijemu i druženju iza tekme, sudcima , publici. Nismo iskoristili šanse koje nisu mogle biti bolje nego što jesu, domaćin to kaznio, iskusno se povukli i sačuvali preokret. Manjak hrabrosti i koncentracije u završnici nije nam dopustio da ugrabimo neki bod. Vjerujem da ćemo u drugom dijelu mjeseca imati jasniju sliku gdje pripadamo. Prerano je sve ovo krenulo , svi se još skupljamo i mučimo s uvjetima. Svako malo dio tima je na zakazanim GO, kao sto bih i sam bio da mogu. Idemo dalje – Saša Berarević Sloga.

Sve vrijedno iz ove utakmice su tri boda koja smo osvojili – Zoran Rubić Nosteria.

Loš ulazak u utakmicu nas je danas koštao bodova. Nedopustivo primamo 3 gola u 10 minuta i jednostavno je to bilo previše za stići. Drugo poluvrijeme imamo potpunu inicijativu, uz nekoliko opasnih kontri domaćina, ali se problemi sa završnicom nastavljaju i zabijamo samo jedan gol iz brojnih prilika u drugom dijelu utakmice. Brzo se moramo vratiti u prošlosezonsku formu i započeti s dobrim rezultatima. Domaćin korektan i želim im sreću u nastavku prvenstva. Sportski pozdrav – Marko Vujeva Croatia.

Imamo dobar ulazak u utakmicu u 10 minuta promašimo 3 mrtve šanse i nakon toga imamo kontrolu utakmice gdje zabijamo za 1:0 i onda pustimo gostu iz prvog prelaska na našu polovicu da nam zabiju za 1:1 i unesu nam nemir , ali nismo pali u glavi dignuli smo se i zabijamo za 2:1 i to na kraju ostaje konačan rezultat , suđenje odlično gost korektan i želim sreću u nastavku prvenstva – Nikola Matković NK Slavonac Komletinci.

Kako smo se skupili tako smo i prošli, što ne umanjuje pobjedu domaćina. Jednostavno ako se ne uozbiljimo bit će problema. Za nas gol postigao Golubović koji je uspio fulati gol sa 4 metra i dobiti crveni karton još – Dražen Dikonić Borac.