Nedjeljna uzbuđenja u 1. ŽNL BPŽ: Domaće slavlje Slavonca Gunjavci/Drežnik, golijada u Brodskom Stupniku!

S četiri nedjeljna dvoboja kompletirano je osmo kolo 1. ŽNL BPŽ! U susretu s osam pogodaka Slaven iz Ljupine slavio je u Brodskom Stupniku, Omladinac iz Starog Topolja nadvisio je Croatiju, Slavonac Graničara, dok su tri boda u nedjeljnom dijelu programa uprihodili i Gundinci!

SLAVONAC GUNJAVCI-DREŽNIK – GRANIČAR 2:1

Slavonac Gunjavci-Drežnik u kolo je ušao kao lider ljestvice s omjerom od šest pobjeda i jednog poraza te s četiri uzastopna slavlja, a u nedjeljnom dijelu programa ugostili su Graničar iz Slavonskog Šamca, koji je s tri vezane pobjede zauzimao treće mjesto poretka s 15 bodova na kontu, tri manje od svog domaćina.

Slavonac je stigao u vodstvo u 40. minuti preko Karla Pirizovića, a odgovor Graničara stigao je pred kraj prvog poluvremena, kad je susret izjednačio Matej Lukavski. Pobjedonosni pogodak za Slavonac stigao je u 90. minuti kad je tri boda domaćinu donio Hrvoje Mutnjaković.

SLAVONAC BRODSKI STUPNIK – SLAVEN 3:5

Slavonac iz Brodskog Stupnika s omjerom od tri pobjede, jednog neriješenog ishoda i tri poraza ušao je u susret osmog kola u kojem je dočekao Slavenu iz Ljupine, uoči ovog kola devetu momčad prvenstva s osam osvojenih bodova nakon što u prethodnom kolu svladali Amater.

U zanimljivoj utakmici s čak osam zgoditaka, goste u prednost dovodi Dario Batalo u desetoj minuti susreta. Četiri minute kasnije Kristijan Jakić povećava vodstvo gostiju, a do kraja prvog poluvremena gosti postižu i treći zgoditak, strijelac je bio Daniel Trobić.  (34′). Domaćin  dolazi do poravnanja s tri vezana pogotka i to preko Tomislava Kovačevića u 52. minuti,Ivana Prskala u 74. te Ilije Vrbanića u 86. Gosti su bolje iskoristili sučevu nadoknadu i u 93. dolaze do prednosti preko Doriana Trčića, a potvrdu 3 boda gostima donosi strijelac prvog zgoditka Dario Batalo (95′)

“-Prvo poluvrijeme se nismo pojavili na utakmici! U drugom poluvremenu dolazimo furiozno na 3-3 ,onda smo krenuli po sva tri boda i nažalost ostali i bez jednog kojega smo imali.”- komentirao je za Sportalo trener Slavonca iz Brodskog Stupnika, Marko Barišić.

“-Želim prije svega izgrditi svoje dečke jer su zarađeno vodstvo od 0:3 u prvom poluvremenu uspjeli prokockati, dovodeći nas u 85. minuti natrag na početak. Međutim, nakon toga želim ih pohvaliti jer su se iz tog ponora uspjeli izdići i postići još dva pogotka, razveselivši nas gostujućim bodovima. Ne bih nikoga posebno istaknuo, bili smo pravi kao momčad, te se nadam nastavku dobrih igara. Domaćinu želim sreću u nastavku. Sudačka trojka, manje-više, bila je ok. Kad pobjeđuješ, zaboraviš na neke stvari.”- izjava je trenera Slavena, Alena Akmačića.

GUNDINCI – BATRINA 2:0

S omjerom od četiri pobjede i tri poraza što im je uoči ovog kola bilo dovoljno za peto mjesto poretka, Gundinci su odmjerili snage s Batrinom koja je uoči ovog kola držala sedmo mjesto ljestvice s učinkom od tri pobjede i četiri poraza nakon što je protekli vikend svladala Omladinac iz Starog Topolja.

Domaćin preko Ilije Tukare (13′) u ranoj fazi utakmice dolazi do prednosti. Domaćin je stigao u vodstvo od dva pogotka prednosti preko Nikole Tukare u 35. minuti, što će ujedno ostati i kao konačan rezultat susreta.

“-Zanimljiva utakmica, prije svega korektna, puna tempa, lijepih akcija i obrana vratara. Bili smo mrvicu konkretniji od odličnog gosta i sa dva lijepa pogotka osvojili važna tri boda.Čestitke mojim dečkima na pobjedi. Ekipi Batrine sretno dalje u završnici prvenstva.Suđenje odlično.- osvrt je na susret trenera NK Gundinci, Ivana Jurića.

“-Odigrali smo odličnu utakmicu, ali nismo uspjeli postići gol. Četiri do pet puta smo izlazili sami na golmana, ali nismo uspjeli zabiti. Domaćin je bio fer i korektan, bila je to prava prvenstvena utakmica. Gledatelji su vidjeli mnogo prilika, a nama preostaje trenirati završnicu. Zahvaljujemo domaćinu na gostoprimstvu, odličnim uvjetima za igru i večeri. Sretno im dalje.”- izjava je Danijela Ocvireka iz NK Batrine.

OMLADINAC – CROATIA 4:1

Omladinac iz Starog Topolja u kolo je ušao s četiri boda na kontu kao posljednja momčad ligaškog poretka, a u dvoboju osmog kola sastao se s Croatijom iz Tisovca, koja je u kolo ušla sa sedam osvojenih bodova iz isto toliko susreta, što im je uoči ovog kola bilo dovoljno za jedanaesto mjesto.

U zanimljivom susretu domaćin dolazi do prednosti već u trećoj minuti susreta zgoditkom Ivana Putnikovića, a drugi pogodak dolazi već u petoj minuti, strijelac je Jure Ilakovac. Do kraja prvog poluvremena domaćin odlazi na tri gola prednosti i to u 36. minuti pogotkom Ardiana Islamija.Gosti dolaze do pogotka u 69. minuti preko Ivana Maroševića, a svojim drugim pogotkom u 82. Ardian Islami donosi konačan rezultat od 4:1.

“-Zaslužena pobjeda napokon, suđenje odlično,gostima sretno dalje.”– riječi su Ivana Putnikovića iz Omladinca iz Starog Topolja.

“-Nakon prvih pet minuta i zaostatka od 2-0, nismo mogli očekivati ništa drugo. Drugo poluvrijeme smo preuzeli inicijativu, smanjili zaostatak na 3-1, ali sve naše nade je ovaj put zaustavio drugi pomoćni sudac pustivši “kilometarsko” zaleđe za konačnih 4-1. Čestitke gostima na fer igri i zasluženoj pobjedi, te gospodi Grgureviću i Katiniću na odličnom suđenju.”- izjavio je David Grgić, trener Croatije iz Tisovca.