Hajduk i Bjelovar se plasirali u 1. HMNL, Brod 035 ispao iz lige

Odigrana je jedina utakmica četvrtog kola Lige za popunu 1. HMNL. S obzirom na odustajanje Futsal Olimpijca od natjecanja neće biti odigrana utakmica protiv Hajduka, dok su u drugom susretu bodove podijelili Brod 035 i Bjelovar. Brođanima je trebala pobjeda u ovom susretu ne bi li zadržali šanse za ostanak u ligi, no to se nije dogodilo jer je utakmica završila remijem. Dva kola prije kraja tako su se Hajduk i Bjelovar plasirali u 1. HMNL, dok će Brod 035 iduće sezone igrati u trećeg rangu hrvatskog futsala. Susret su obilježile i nemile scene i velike tenzije u domaćim redovima o čemu Vam više donosimo u nastavku!

BROD 035 – BJELOVAR 3:3 (2:2)
STRIJELCI: 0:1 Tolić (5′), 1:1 Đurković (9′), 1:2 Vidićek (12′), 2:2 Ćubel (19′), 3:2 Ruhek (21′), 3:3 Gršić (33′)

Već nakon pet minuta igre Bjelovar je poveo pogotkom Tolića, a u istoj minuti je zbog opetovanog prigovaranja sucima dva žuta, odnosno crveni karton zaradio domaći trener, Ivica Ćorluka. Domaćine isključenje trenera nije dekoncentriralo. Štoviše, brzo su odgovorili na vodstvo protivnika i izjednačili u devetoj minuti pogotkom Đurkovića. Igralo se dosta žustro na obje strane o čemu svjedoči i podatak kako su u 12. minuti obje momčadi imale po pet prekršaja, a u navedenoj minuti su gosti još jednom došli do vodstva, a strijelac je ovaj put bio Vidićek. U redovima Broda 035 vladala je poprilična nervoza te su u prvih 20 minuta igre osim crvenog kartona trenera zaradili još četiri žuta kartona. Brod 035 je u 15. minuti imao priliku izjednačiti iz deseterca, no nije ju iskoristio, ali je zato minutu prije odlaska na predah Ćubel domaćine još jednom vratio u igru te se rezultatom 2:2 otišlo i na odmor. Samo što se krenulo u drugo poluvrijeme domaćini su došli do preokreta pogotkom Ruheka. Nakon dvanaest minuta igre bez pogotka gosti su pogotkom Gršića došli do novog izjednačenja, a u toj minuti gosti su imali i deseterac, nakon šestog prekršaja domaćina, no nisu ga iskoristili. Promjene rezultata u susretu kojeg su obilježile tenzije, pogotovo u redovima domaćina više nije bilo te su momčadi podijelile bodove. Nakon susreta došlo je i do incidenta ispred svlačionice kada je domaći gledatelj pljunuo u lice prvog suca susreta, Dina Kramara. Vidjeli smo na susretu ukupno 22 prekršaja, po 11 na obje strane te 12 žutih kartona, od čega devet u redovima domaćina i jedan već navedeni crveni karton. Ovim remijem je Bjelovar osigurao minimalno drugo mjesto u ligi te dva kola prije kraja zajedno s Hajdukom mogu proslaviti plasman u viši rang, dok je Brod 035 ostao bez šansi za ostanak u 1. HMNL.