Nakon 60 minuta vrlo teške igre Gromovi nisu izdržali

U Moskvi u susretu 3. kolu skupine C EHF Europske lige između HC CSKA – RK Nexe naši rukometaši nisu imali svoj dan. Nakon 60 minuta vrlo teške igre, dosta isključenja na obje strane, Gromovi nisu izdržali te je rezultat na kraju iznosio 29:18 za domaćina.

Dvorana: Dynamo Palace of Sports, Moskva

Suci: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (Moldavija)

Delegat: Oleg Tarasikov (Rusija)

HC CSKA: Nikolaenkov 4, Jaanimaa 3, Zhukov 4, Atman 2, Ryabov 5, Fokin 4, Astrashapkin 2, Vinogradov 5, Vorobev, Leukhin, Chernetsov, Kireev, Kuznetsov, Avtonomov

Trener: Velimir Petković

RK Nexe: Jaganjac 2, Kević 4, Tomić 1, Pešić 3, Rodin 2, Barišić Jaman, Mrđenović, Vida, Bakić 1, Mileta 4, Pribetić 1, Radovanović, Car

Trener: Hrvoje Horvat

Sedmerci: HC CSKA 1/1, RK Nexe 3/5

Isključenja: HC CSKA 8 minuta (Zhukov, Atman, Vorobev x2), RK Nexe 10 minuta (Jaganjac, Bakić, Mrđenović x2, Vida)

Prvo poluvrijeme je započelo vrlo žustro u kojem je naš RK Nexe donekle izdržao 17-ak minuta i u kojima su gosti bili u zaostatku od samo dva gola i rezultatu 8:6. No nakon toga, CSKA pravi veću razliku i do poluvremena rezultat iznosi 15:8. Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom tonu, te iz minute u minutu prednost domaćina se povećava tako da u 50. toj minuti CSKA dolazi do velikih 29 gola u našoj mreži. Tu se igrači RK Nexe ipak malo bude, zaustavljaju napade domaćina te rade seriju od 4 gola te utakmica završava s rezultatom 29:18 za domaćine.

U ekipi RK Nexe posebno se istaknuo vratar Moreno Car koji je skupio 12 obrana, a čak ih je 10 imao u prvom poluvremenu, dok su po četiri pogotka postigli Fran Mileta (4/4) i Janko Kević (4/9), a tri gola postigao je Živan Pešić.

Pred Gromovima je još puno jakih utakmica, a jedna od njih je već sada u slijedeći utorak, 1. prosinca kada u Našice Magdeburg.