Moslavina odijela bodove iz Vinkovaca

Treće kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak donijelo je jako mnogo uzbuđenja. Karlovac i Rudar su u potpunosti, a Dubrava djelomično obranili prednost domaćeg terena. Gosti pak, odnose pet bodova i kompliciraju stanje na ljestvici. Sada je šest klubova na vrhu u samo tri boda razlike.

Vodeći sastav Lige za ostanak – Trogir, dobro je počeo susret u Karlovcu. I vodio je nepunih 13. minuta. Od 5:5 pa nadalje sve je bilo u znaku domaćina. Oni su u tri navrata imali četiri pogotka prednosti, ali su na predah odnijeli pola toga, 15:13. Ali, nisu bili nezadovoljni. Dapače. U trećoj četvrtini susreta Karlovac je ponovno u svom pravom ritmu i nizom od 7:3 odlaze na pet pogodaka prednosti 22:17. I tu je čini se, sve bilo jasno. Trogirani su se silno trudili, ali ispod četiri pogotka zaostatka nisu nikada stigli. Naprotiv, domaćin je u završnici imao još jednu lijepu seriju od 3:0 čime su otišli na sedam razlike, koliko je bilo i na kraju susreta. Dominik Smojver s osam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Marin Babić i Tomislav Radnić s po šest najbolji kod Trogira.

Rudar je prekinuo niz Dubrovnika. Gosti su prijetili dobrih 45 minuta, ali su u završnici ipak morali priznati premoć domaćina. Već u 13. minuti Dubrovnik je imao tri pogotka prednosti i pokazao da remi s Dubravom i pobjeda nad Spačvom nisu bili slučajni. Na poluvremenu su pak, imali plus dva 11:13. Osim početnih izjednačenja 1:1, 2:2, 3:3, Rudar u nastavku do novog poravnanja rezultata dolazi u 35. minuti, 15:15. Ali, gosti se ne predaju i još šest minuta imaju prednost. A onda stiže niz domaćina od četiri pogotka zaredom i sve se okreće. Rudar čuva stečenu zalihu, u posljednjoj minuti ona je bila plus tri. I na kraju, osvaja dva vrlo vrijedna boda. S 9 pogodaka Lovro Gaća bio je daleko najbolji u domaćim redovima. Kod gostiju prvo ime Nedjeljko Jurković sa sedam pogodaka.

Jako neizvjestan i uzbudljiv bio je susret Dubrave i Zameta. Osim u tri navrata, kad je Zamet minimalno vodio 5:6, 6:7 i 7:8, domaćin je  stalno držao kontrolu nad rezultatom u prvom poluvremenu. Tri puta je njihova prednost bila plus tri. Na poluvremenu je rezultat bio 14:12. Deset minuta nastavka uglavnom se igralo pogodak za pogodak. Onda Riječani uspijevaju povezati četiri pogotka zaredom i otići na plus dva, 18:20. Ali, domaćin odgovara s dva pogotka i od 20:20 u 48. minuti do kraja, imamo šest izjednačenja. Ono završno stiglo je doslovno u posljednjim sekundama i domaćinu donijelo bod. Čak 17 obrana imao je Dominik Marković. Sa sedam pogodaka Karlo Jurić bio je prvi strijelac Dubrave. Kod gostiju, isti takav učinak imao je Marko Pikec.

Moslavina je nakon Umag i Dubrave, upisala i treću objedu u nizu u Ligi za ostanak i stigla u zlatnu sredinu. Ovog puta žrtva je bila Spačva u Vinkovcima. Domaćin je započeo susret prema najljepšim željama vodstvom 4:1. Ali, gosti brzo odgovaraju i nakon toga u  izjednačenoj borbi s ukupno šest izjednačenja u minimalnoj su prednosti. Na ulasku u posljednjih deset minuta još malo pojačavaju ritam i nizom od četiri pogotka odlaze na najveću prednost prvoga dijela 12:16. Domaćin je u posljednjim trenucima to spustio na minus tri, 13:16. U drugom dijelu gotovo da se igralo bez obrana pa je ono završilo 18:19 za goste. Niti jednog trenutka domaćin nije pronašao igru za raspoložene goste da bi ugrozio njihovo vodstvo koje se kretalo od tri do pet razlike. Na kraju je bilo 31:35. S 9 pogodaka kod Spačve dominantan Karlo Vašarević.  Gosti su uz sjajnog Mateja Mudrinjaka s 15 obrana imali i odlično raspoloženi pucački dvojac Filip Vučelić i Marko Mihaljević koji su dali po 9 pogodaka.

Umag je nastavio niz poraza u Ligi za ostanak, Bjelovar je pak, svoj prekinuo. U prvom dijelu palo je samo 17 pogodaka. Bjelovar je susret otvorio s 0:4. Domaćinu je trebalo 12. minuta za prvi pogodak. Na poluvremenu su gosti imali tri razlike 7:10. Još sedam minuta u nastavku bilo je u vodama neizvjesnosti. A onda, Bjelovar ubacuje u brzinu više i nizom od pet pogodaka zaredom odlazi na plus šest 10:16 i rješava pitanje pobjednika. Gabriel Buvinić s četiri pogotka, što je daleko ispod njegovog prosjeka, bio je najbolji u domaćim redovima. Kod gostiju 13 obrana Dubravka Grgića i šest pogodaka Vanje Šehića.