Baranjska liga: Mladost i dalje stopostotna, Luč preokrenuo derbi u Torjancima!

Odigrana su sva četiri susreta trećeg kola Baranjske lige! Nakon tri kola stopostotan učinak zadržala je Mladost iz Čeminca, vrijedna gostujuća slavlja obilježili su Luč i Croatia, dok su susretu u Zmajevcu nije bilo pobjednika!

Izvor: HNS Comet

Vodeća momčad nakon dva kola, Graničar iz Torjanaca, nakon slavlja 12:3 u prvom i slavlju kod Grozda 3:4 u drugom kolu, u trećem kolu ugostio je prvaka ovog natjecanja iz protekle sezone, Luč, koji je nakon minimalnog slavlja nad Davorom u drugom kolu poražen u domaćem srazu s Mladosti iz Čeminca. Iako je domaćin vodio sve  od nadoknade prvog poluvremena pogotkom Danijela Tomokovića, Luč je u posljednjih pet minuta susreta čak triput matirao Graničar i stigao do vrijedne 1:3 pobjede. Strijelci u trijumfu Luča bili su Andrej Kovačević (85′), Mato Balent (88′) i Josip Grabar (90′).

U treće kolo je kao stopostotna iz dva kola ušla i Mladost iz Čeminca, koja je u uvodna dva kola slavila u domaćem susretu s Grozdom 3:2 i u gostujućem kod Luča 2:3. U sklopu trećeg kola snage su odmjerili s Davorom iz Branjine, koji je u dva kola skupio jedan bod iz susreta drugog kola s Radničkim 4:4. Mladost je do vrha tablice i trećeg slavlja stigla 4:2 domaćom pobjedom, a strijelci za domaćina bili su Hrvoje Opančar (30′), Nešo Marodi (43′), Mario Zarev (61′) i Gavro Bagić (83′).  S druge strane, kod Davora pogotke su postigli Petar Šagi (52′) i Mirko Vadlja (67′).

Zmaj iz Zmajevca u prva dva kola također je bio neporažen (domaća pobjeda nad Radničkim 4:2 i remi s Croatijom iz Branjin Vrha 4:4), a u trećem kolu ugostio je Grozd iz Kotline koji je poražen u svoja prva dva prvenstvena dvoboja. Oba pogotka na susretu gledatelji su mogli vidjeti u prvoj trećini dvoboja. Naime, prvo je Grozd poveo u desetoj minuti pogotkom Mathiasa Csondora (10′) , a konačnih 1:1 postavio je Igor Lazar u 30. minuti susreta.

Priliku za iskupljenje nakon osvojenog jednog boda u dva kola (bod iz Branjine u drugom kolu 4:4) , Radnički iz Mirkovca, u trećem kolu imao je priliku popraviti dojam u susretu s Croatijom iz Branjin Vrha koja je u dva susreta također obilježila jedan bod, onaj iz drugog kola kada su remizirali u domaćem susretu sa Zmajem također rezultatom 4:4. No, do sva tri boda došli su gosti iz Branjin Vrha s 1:2. Iako je Radnički poveo zgoditkom Luke Bolješića u 17. minuti, Croatia je do preokreta stigla pogotkom Marija Šumige (24′) i Stipe Mandića (60′).