1. ŽNL Koprivničko-križevačka: Lider Graničar i dalje bez poraza

Sa samo 6 primljenih golova u 14 utakmica, jasno se ističe glavni kandidat za titulu prvaka 1. ŽNL Koprivničko-Križevačke. Završivši polusezonu bez ijednog poraza, Graničar je proljeće nastavio tamo gdje je i stao te upisao novu pobjedu, a puno zanimljivije bit će u borbi za ostanak gdje su se posljednje 3 ekipe rasporedile unutar 3 boda razlike. Prvo proljetno kolo također je obilježilo i pobjede gostiju u gotovo svim utakmicama, čast domaćina jedino su spasile Močile odigravši remi s Kalinovcem.

STARIGRAD – GRANIČAR (Đ) 0:1

Jedini subotnji meč odigran je na stadionu u Starigradu. Momci iz Đurđevca nisu posustali ni u prvom proljetnom kolu te su s nova 3 boda aposolvirali gostujuću utakmicu. Iako su mreže mirovale većinu utakmice, jesenski prvaci su iznašli rješenje i za ovu utakmicu. 65. minuta presudila je domaćinima, a loptu je za pobjedu 0:1 i nova 3 boda u mrežu pospremio Zvonimir Fusić.

DRAVA (NP) – TOMISLAV 0:3

Novigrad Podravski bio je poprište nedjeljne utakmice između domaćina Drave i Tomislava iz Drnja. Budući da je Tomislav drugi, a Drava predzadnja, očekivala se ležerna pobjeda gostiju. Tako su se gosti i postavili te poveli 0:1 u 11. minuti preko Luisa Petrića. Luka Zlatar povisio je rezultat na 0:2 u 34., a pred kraj poluvremena ponovno se u strijelce upisao Petrić te u 42. minuti postavio konačnih 0:3.

PRUGOVAC – MIKLINOVEC 1:2

Odličan niz gostiju u ovom kolu nastavili su i momci iz Miklinoveca. Na samom izmaku poluvremena u vodstvo ih je doveo Mihael Balaško.

U drugom poluvremenu goste je ka pobjedi pogurnuo Stjepan Korenika poslavši loptu u mrežu Prugovca u 62. minuti, a sve što su domaćini uspjeli napraviti je u 68. smanjiti rezultat na konačnih 1:2 preko Jakova Crnčića.

TOMISLAV RADNIK – LIPA 2:3

Sadržajno je bilo u Đurđevcu gdje su se sastali Tomislav Radnik i Lipa. Lipa bolje otvara utakmicu i dolazi u vodstvo 0:1 preko Marijana Grubišića u 30. minuti, a s tim rezultatom je završeno i prvo poluvrijeme.

Željko Dubravec ubrzo je vratio utakmicu u level izjednačivši na 1:1 u 51. minuti. No, zadovoljstvo nije dugo potrajalo, već 2 minute nakon goste ponovno u vodstvo dovodi Dominik Gregl i to s dva pogotka (51. i 83. minuta). Domaćini su uspjeli do kraja utakmice umanjiti poraz na 2:3 preko Matije Petaka koji je poentirao u drugoj minuti sudačke nadoknade.

OSVIT – SLOGA 0:1

Duel u Đelekovcu između domaćeg Osvita i Sloge odlučio je pogodak Filipa Župetića u 78. minuti tako da su i posjetioci te utakmice vidjeli gostujuću pobjedu 0:1.

MOČILE – KALINOVAC 1:1

Da ne odu svi gosti s punim plijenom kući, pobrinule su se Močile iz Koprivnice. I u ovoj utakmici, gosti su prvi zadali udarac, strijelac za Kalinovac bio je Karlo Petrinić u 26. minuti. Bod i čast domaćina u ovom kolu donio je Stjepan Šantek pospremivši loptu u mrežu u 39. minuti.

PANONIJA – RUDAR (G) 0:3

Posljednji u nizu domaćina koji nisu uspjeli doći do bodova bili su nogometaši Panonije iz Peteraneca. Rudar iz Glogovca upisao je sigurnu pobjedu 0:3, a golove su postigli Hrvoje Bači (3′), Karlo Babok (71′) i Stipe Batinović (85′).