Zagreb i Nexe neumoljivi, Gorica s bodovima iz Varaždina
Dva vodeća sastava Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka ostvarila su lagane i visoke pobjede protiv Poreča i Sesveta. Gorica je pak, pobijedila Varaždin 1930 i uhvatila priključak sa Sesvetama u borbi za 3. mjesto.
Zagrebaši su kao formalni domaćini u Poreču bili nemilosrdni prema „stvarnom“ domaćinu. Poreč je udario u zid Zagrebove obrane i u prvom dijelu postigao samo dva pogotka. Sastav Ivice Obrvana napravio je nešto što je teško pronaći u rukometnim knjigama domaćeg natjecanja. Od 1:1, ekipa Zagreba napravila je niz od 11:0. Poreč je bio bez pogotka 21. minutu. U drugom dijelu, „Plinari“ su malo spustili gas pa je Poreč na kraju stigao do poraza s kojim može živjeti. Zagrebov trener rotirao je maksimalno sastav pa su u jednom trenutka na terenu bila čak četiri krila. Po četiri pogotka, a bilo je 12 strijelaca kod pobjednika dali su Davor Ćavar i Luka Lovre Klarica. Isti takav učinak imao je Matija Rađaković kod Poreča.
Nexe nije propustilo priliku da uzvrati Sesvetama za poraz u prvom dijelu sezone. Gosti su imali samo početno vodstvo 0:1. Slijedi nekoliko serija domaćina od četiri ili čak pet pogodaka zaredom pa je gostujući sastav već na poluvremenu imao zaostatak od sedam golova (18:11). Maksimalno ozbiljno i odgovorno odigrali su Našičani i nastavak susreta. Njihova prednost stalno je rasla. U 40. minuti već je bila plus 11, u 53. minuti 15 pogodaka viška, a završilo je 18 razlike. Čak petorica domaćih igrača dala su po pet pogodaka – Marin Jelinić, Mario Tomić, Fahrudin Melić, Halil Jaganjac i Gianfranco Pribetić. Kod gostiju najbolji Ivan Dumenčić sa šest pogodaka.
Kao što se moglo i očekivati, najneizvjesniji susret 8. kola odigrali su Varaždin 1930 i Gorica. Gosti su vodili veći dio prvog poluvremena. Ali nije to bila velika razlika. Varaždin je stalno bio tu negdje, da bi u 21. minuti stigao do izjednačenja 10:10. Do kraja poluvremena igralo se pogodak za pogodak pa je na predahu bilo 15:15. Domaćin je odličan na početku drugog dijela. Serijom 9:3, nakon deset minuta igre imali su Varaždinci plus 6 (24:18). I nisu izdržali. Gorica je brzo odgovorila nizom od šest pogodaka zaredom, i to u samo sedam minuta i sve vratila na početak. U tijesnoj završnici Gorica je imala više rješenja na klupi i bolju rotaciju te na kraju slavila 28:32. Domaćin je četiri minute prije kraja imao 28:28, i tu ostao zaleđen. Gorica je dala četiri, a nije primila ni jedan pogodak i odnijela bodove iz Graberja. S 9 pogodaka Petar Sklepić bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Gorice isto toliko dao je Hrvoje Ceković. Tomislav Sladoljev je imao 11 obrana.
PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 8. KOLO
PPD ZAGREB – POREČ 29:15
NEXE – SESVETE 40:22
ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice; Suci: Igor Emanović i Zoran MIkić (Štivica); Delegat: Anto Josić (Zagreb)
RK NEXE: Kuzmanović (3 obrane), Bakić 2, Barišić Jaman 2, Vejin 3, Radovanović (5 obrana), Jelinić 5, Vida 2, Manci Mičević 2, Blažević, Severec 1, Moslavac 1, Kević 2, Tomić 5, Melić 5, Jaganjac 5, Pribetić 5
Trener: Branko Tamše
MRK Sesvete: Perić (6 obrana), Čaprić 1, Krndelj 1, Topić 4, Papić 2, Baković, Strbad 1, Dumenčić 6, Purić (4 obrane), Šuker, Krešić 2, Gavrić 2, Zovak, Štrković, Hršak, Finek 1
Trener: Silvio Ivandija
Sedmerci: NEXE: 3/3; Sesvete: 3/4
Isključenja: RK NEXE: 4 minute (Jaganjac 2′, 2′); MRK Sesvete: 6 minuta (Topić 2′, Papić 2′, Šuker 2′)
VARAŽDIN 1930 – GORICA 28:32
LIGA ZA PRVAKA
| U | P | N | L | Gol-raz. | B | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | PPD Zagreb | 8 | 7 | 0 | 1 | 266:185 | 14 | ||
| 2. | Nexe | 8 | 7 | 0 | 1 | 263:191 | 14 | ||
| 3. | Sesvete | 8 | 4 | 1 | 3 | 236:233 | 9 | ||
| 4. | Gorica | 8 | 3 | 1 | 4 | 217:231 | 7 | ||
| 5. | Varaždin 1930 | 8 | 1 | 0 | 7 | 198:267 | 2 | ||
| 6. | Poreč | 8 | 1 | 0 | 7 | 161:234 | 2 |
Izvor HRS