Posavac i Frankopan prvi su osigurali mjesta u 32 najljepša grba

U prvom danu Grbovizije pokrenuli smo glasanje u dvije skupine, osam klubova krenulo je u borbu za plasman među 32 najljepša grba hrvatske, a svoje mjesto su osigurali Posavac i Frankopan.
U skupini “A” nalazili su se Mladost Buzin, Posavac iz Davora, Mladost iz Svetog Petra te vukovarska Mitnica. Svelo se sve na borbu Posavca i Mitnice iz koje je sa 404 glasa kao pobjednik izišao Posavac. Mitnica se zaustavila na 328 glasova te će u nastavku biti jedan od kandidata da bude među četiri najbolja drugoplasirana kluba koji će također u nastavak borbe.
U skupini “B” natjecali su se Kaptol, Papuk iz Velike, zagrebačka Devetka te Frankopan iz Rokovci-Andrijaševaca koji je na kraju i odnio pobjedu. Kaptol i Papuk su krenuli žestoko, imali osjetnu prednost, no na kraju su navijači Frankopana bili najbrojniji te su odnijeli pobjedu za svoj grb i klub. Frankopan je osvojio 359 glasova, Kaptol 289 čime je u ovom trenutku “unutra” kao jedan od drugoplasiranih, ali daleko je kraj vidjet ćemo hoće li to biti dovoljno. Papuk je sa 197 glasova završio svoje natjecanje, dok je Devetka osvojila samo 12 glasova.