Osječko-baranjska 1. ŽNL: Sedmica Radničkog, Torpedo slavio u Feričancima

U nedjelju je odigrano sedam utakmica osmog kola osječko-baranjske Prve ŽNL. Đakovački se derbi igrao u Piškorevcima, dok je baranjski igran u Popovcu. FEŠK je ugostio Torpeda, dok je Radničkom na noge stigao Đurđenovac. Derbi kola se igrao u Viljevu, Baranja Belje je gostovala u Marijancima, dok su Dračice dočekale Ladimirevčane.

DRAČICE – SLAVONAC 5:1

Dračičani su očekivano stigli do novih bodova, te su u nedjelju na svom stadionu svladali fenjeraši iz Ladimirevaca. Uzelčevi su napadači precizni bili čak pet puta, čime je još jednom dračička momčad pokazala kako pripada u sam vrh ove lige.

Moram priznati i reći da smo se cijeli tjedan pripremali za današnju utakmicu, odradili mini ciklus treninga da podignem fizičku spremu. Ladimirevci zadnji na tablici, nemaju pobjedu i dužnost je bila da igrače psihološki pripremim na to. Odradili su odlično, držali posjed, stvarali šanse, bili bolji u svim segmentima igre i zasluženo pobijedili. Ladimirevcima želim sve najbolje i da što prije izađu iz krize. Čestitam mojim igračima na pobjedi i idemo se pripremati za sljedeću utakmicu. Sudačka trojka bez previše posla, ali jako dobri. Sportski pozdrav – rekao nam je Goran Uzelac, trener Dračica.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Definitivno pripadaju vrhu ove lige. Mi smo mlada i neiskusna ekipa i domaćin je iskoristio sve naše pogreške. Mi danas nismo mogli računati na čak 6 igrača i jednostavno nije bilo širine za osvježiti ekipu u drugom poluvremenu. Moramo nastaviti raditi i trenirati i rezultat će doći – komentirao je Davor Mijatov, trener Slavonca.

RADNIČKI – ĐURĐENOVAC 7:0

Osam od osam! Fantastičan učinak stopostotnog Radničkog iz Dalja koji je zasluženo na vrhu nakon četvrtina odigranog prvenstva. Jučer su na svom travnjaku odigrali još jednu odličnu utakmicu te ekipi Đurđenovca zabili čak sedam pogodaka. Prvo ime susreta je svakako Dražen Čavar koji je postigao hattrick.

Još jedna odlična utakmica naše ekipe, taktičko i tehnički. Uz 7 golova najviše me veseli jako dobra igra od prve do devedesete minute Ekipi Đurđenovca želimo puno sportske sreće. Sudačka ekipa na visini zadatka – izjavio je Marin Runtić, trener Radničkog.

Danas smo u Dalj došli oslabljeni bez 4 standardna igrača, najboljoj ekipi u ligi. Ipak nisam očekivao ovako visok poraz. U fazi obrane smo bili loši a u fazi napada nismo uputili niti jedan šut, totalna nemoć. Trener Runtić radi odličan posao, njegova ekipa je dva ranga ispred svih ostalih u ligi. Čestitam im na današnjoj pobjedi, a mi se moramo idući tjedan pripremati za Dračice. Nažalost i danas su igru zbog ozljeda napustila naša dva igrača. Suđenje je bilo korektno. – poručio je Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.

FEŠK – TORPEDO 2:4

Ni najstariji navijači Torpeda ne pamte pobjedu kuševačkog kluba na gostovanju u Feričancima. Međutim, i to se dogodilo. Barišićeva je momčad odigrala taktički zrelu utakmicu, potpuno neutralizirala domaćina i zasluženo došla do novih bodova kojima i dalje drži drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Ponovno je briljantan bio Stjepan Kovačić koji je postigao svoj novi hattrick.

Već po običaju jako loše ulazimo u utakmicu. Prvo poluvrijeme moramo jako dobro analizirati, pa nedopustivo je da na ovakav način griješimo već treću domaću utakmicu. Gosti zasluženo vode. Drugo poluvrijeme isti modus operandi sa naše strane, nevjerojatno. Sve do negdje 65. minute kada smo se malo trgnuli, zabili dva pogotka i nakon toga je egal praktično do samog kraja, ali više od toga nismo uspjeli. Nažalost, neki moji igrači misle da je dovoljno samo doći i izaći na teren, neki uopće nisu u utakmici, taktički jako loše. Danas nismo pokazali ništa, baš ništa. Strašno. Čestitke gostima na pobjedi. – mišljenje je Dinka Puljića, trenera FEŠK-a.

Nakon dugog niza godina bez bodova u Feričancima danas smo i tu tradiciju prekinuli. Prvo poluvrijeme vodimo 0-2, protivnika ostavljamo bez prilike. Drugo poluvrijeme odličan ulazak, pogađamo vratnicu, ubrzo nakon toga i treći pogodak zabijamo i onda iz ne znam više kojeg razloga povlačimo ručnu. Protivnik pritišće zabija prvi a brzo i drugi pogodak i nakon već dobivene utakmice visimo kao lusteri. Ipak se uspijevamo trgnuti i uspijevamo se obraniti te iz kontre zabijamo za 2-4 te nastavljamo svoj pozitivan niz. Fešku sretno dalje, mojim momcima čestitam na svemu danas i ispunjavam svoje obećanje, oblačim košulju naopako i takav dolazim na trening. – za Sportalo je rekao Mario Barišić, trener Torpeda.

RATAR – OMLADINAC (J) 1:0

Derbi Đakovštine otišao je na stranu Ratara koji je potvrdio bod donesen prošlo kolo iz Draža. Ključna je bila deveta minuta susreta kada se na pravom mjestu nakon kornera našao iskusni lisac, Ivo Horvat koji je glavom zabio za pobjedu Denićevog sastava.

Pravi derbi, pun tempa, čvrstine i puno trke. Igrali smo solidno prvo poluvrijeme i otišli na odmor s minimalnim vodstvom. U drugo poluvrijeme smo ušli ok, imali par svojih situacija gdje smo trebali bolje reagirati u kontranapadima. Nakon toga gosti preuzimaju rizik i imali su dvije dobre prilike koje na sreću nisu uspjeli realizirati. Svojim dečkima skidam kapu za današnju predstavu, imali smo jako puno problema sa sastavom zbog ozljeda, ali svi do jednog su dali sve od sebe za pobjedu danas i kad je takav pristup onda te mora nagradit. Gostima iz Josipovca želim puno sreće u nastavku prvenstvu. – komentar je Ivana Denića, trenera Ratara.

Danas opet nismo bili dobri, ovu jesen za razliku od prošlog proljeća imamo problem igranja gostujućih utakmica. Što se same utakmice tiče bila je to čvrsta borbena utakmica u kojoj nije bilo nekih velikih prilika, znali smo da su opasni iz prekida što su i iskoristili te poveli. Imali smo i mi 2-3 prilike ali nismo ih realizirali. Domaćinima čestitke na pobjedi a mi moramo poraditi na našoj igri jer ovo što smo danas odigrali nije dostojno ovoga ranga. – riječi su Igora Smolje, trenera Omladinca.

HAJDUK (P) – MLADOST 0:5

Od derbija ni d. U Popovcu su gosti iz Draža iskoristili svoje šanse i petardirali domaćeg Hajduka. Domaćini imaju mnoge primjedbe na suđenje, a nakon utakmice je domaći trener podnio neopozivu ostavku na svoju funkciju.

Prvo se zahvaljujem vama na suradnji u ovom periodu kojeg sam proveo kao trener kluba, zahvaljujem igračima i svima u klubu što su mi do sada davali podršku unatoč lošim rezultatima. S današnjim danom dajem neopozivu ostavku, ali hajmo malo i o utakmici koje je režirana već prije samog početka, a tko je bio režiser to vjerojatno nećemo saznati. Na rezultatu 0-0 igrač gostiju igra rukom, gdje bi nas igrač zabio gol da ga ne pogodi u ruku, ali nema penala. Glavni sudac kaže je ruka , ali nekažnjiva. Nakon toga za 0-2 gostujući igrač prima loptu rukom što i priznaje nakon gola da je igrao rukom i da je mogao svirat, ali očito se danas ruke nisu svirale. Treći gol iz zaleđa koje se vjerojatno vidi iz svemira, ali prvi pomoćni ne diže, napomenut ćemo da prvo poluvrijeme nije spuštao zastavicu dok smo mi napadali, a drugi dio je zastavica vjerojatno ostalo u svlačionici. Drugi pomoćni korektan, kad se na 0-5 žališ je smiješno, ali prva 3 gola su zasluga režisera. Sada kad više nisam trener moram još dodati da smo vjerojatno mi odabrani ove sezone da ispadnemo, iako imamo dosta loš roster, ali unatoč tome svemu spomenit ću domaći susret protiv Radnika gdje je na 3-3 izmisljen kazneni za gosta, a nakon toga se nama 3 gola poništavaju s tim da jedan gol pomoćni sudac priznaje ali glavni poništava. I tu ću spomenut da je došlo do promjene glavnog suca dan prije utakmice u 18h i spomenut ću utakmicu u Belom Manastiru protiv Baranje, gdje na samom početku mi kaže glavni sudac da ću danas izgubit i da će biti kazneni za domaćina. Rezultat 1-0 iz penala, ali isto tako ću spomenut da smo u domaćoj utakmici protiv Torpeda imali malo domaćinsko suđenje, ali nikoga ništa nismo tražili. I onda se treba zapitat zašto trenirat ako ti netko drugi kroji sudbinu .. Sportski pozdrav !! – poruka je Domagoja Jagetića, trenera Hajduka.

Iz utakmice u utakmicu pokazujemo koliko vrijedimo i to nas zaista veseli. Ekipa smo sa puno pojedinaca koji sad već duže vrijeme igraju zajedno i polako dolazi do izražaja naša kvaliteta. Cijelu utakmicu moćniji, vraćamo se kući sa 3 zaslužena boda. Hajduku želim ostanak u ligi a mi se okrećemo idućem kolu na domaćem terenu i Omladincu iz Petrijevaca. Sportski pozdrav! – kazao nam je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

HAJDUK (M) – BARANJA BELJE 2:3

Čak pet pogodaka palo je u Marijancima gdje je u nedjelju slavila Baranja Belje. Pet pogodaka, a samo dva strijelca. Za domaće je zabijao kapetan Takalić, dok je novu pobjedu Bergerovoj momčadi donio Dorotić.

Odličan pristup i otvaranje utakmice rezultiralo je da u 23. minuti imamo dva pogotka prednosti, te dvije minute kasnije imamo izglednu priliku da “riješimo utakmicu”, ali iz neobjašnjivih razloga u “paketu” dobivamo u dvije minute dva pogotka. Nakon toga opet stvaramo izglednu priliku koju opet nismo realizirali. U drugom dijelu igrači su se u potpunosti držali dogovora te smo u 71. minuti riješili utakmicu i mirno ju priveli kraju. Pobjeda nam puno znači radi psihološkog uzdizanja i samopouzdanja. Čestitam igračima na pristupu i borbenosti, te se nadam da ćemo u istom ritmu odigrati i sljedeće utakmice! – rekao je Dejan Berger, trener Baranje Belje.

VILJEVO – RADNIK 2:2

Derbi kola svakako je opravdao očekivanja, no na kraju podjela bodova. Gostima je pripalo prvo poluvrijeme u kojem su imali dva pogotka prednosti, no u nastavku Vincetićeva momčad ulazi odlučnije i to kapitalizira s dva pogotka. Na kraju, svakoj ekipi po poluvrijeme i zaslužena podjela bodova.

Iskreno, prvo poluvrijeme nas nije bilo nigdje. Gubimo 2-0 s tim da je glavni sudac poklonio kazneni udarac gostima za 1-0, oprostio nekoliko žutih kartona igraču s brojem 17. Drugo poluvrijeme gosta nije bilo na terenu. Dođemo na 2-2, imamo dvije mrtve i dva kaznena koji glavni sudac nije vidio. Gostima čestitam na bodu i sretno u nastavku prvenstva. Suđenje glavnog ispod svake razine, a pomoćnici odradili na visokom nivou. – mišljenje je Marka Vincetića, trenera Viljeva.

Nažalost samo bod iz Viljeva, kontrolirali smo prvo poluvrijeme i vodili 2-0, neobjašnjivo loše ulazimo u drugi dio i na kraju zaslužen rezultat. Ostaje žal, ali rasterećeno idemo dalje. Pripremamo se za Radnički, suđenje korektno – poručio je Miroslav Čelar, trener Radnika.