Nedjeljna uzbuđenja u 1. ŽNL BPŽ: Vinogorcu minimalno slavlje, bez pobjednika u Sapcima i Batrini!

S četiri nedjeljna susreta kompletirano je dvadeset i prvo kolo uzbuđenja u 1. ŽNL BPŽ! Vinogorac je minimalnim slavlje nastavio lov za domaćim Omladincem, Croatia je prekinula niz od tri poraza slavljem nad Slogom, dok nije bilo pobjednika u susretima u Sapcima i Batrini!

;

VINOGORAC – SLAVEN LJUPINA 1:0

Drugoplasirani Vinogorac s okruglih pedeset bodova i šest uzastopnih pobjeda u derbiju nedjeljnog dijela programa ugostio je četvrtoplasirani Slaven iz Ljupine koji je unatoč porazu od Budainke čvrsto držao četvrtu poziciju.

Pred stotinjak okupljenih gledatelja domaćin je dominirao većim dijelom susreta te stvorio veći broj šansi za pogodak, no jedini pogodak u susretu ipak je stigao s bijele točke. Mateo Škorić u sedamnaestoj minuti susreta precizan je bio iz kaznenog udarca što je bilo dovoljno za minimalnu ali vrijednu pobjedu s kojom Vinogorac ostaje na tri boda na ljestvici od lidera Omladinca i nakon ovoga kola.

“-Mogu samo pohvaliti dečke koji su odradili dobru utakmicu. Imali smo igru imali smo dosta šansi koje nismo iskoristili to nas je skoro koštalo jer i gosti su imali šansu da izjednače na našu sreću rezultat ostaje isti pobjeđujemo 1:0 golom Škorića s bijele točke. Čestitke gostima na fer i korektnoj utakmici, suci i nisu imali puno posla, svoj posao odradili odlično i pošteno.”- komentirao je za Sportalo strateg Vinogorca Mario Ćubel.

“-Gostovanje kod kvalitetnog i jakog protivnika, koji je zasluženo na drugom mjestu i po igrama i po kvaliteti. Mi otvaramo susret sa manjim grčem, ali već nakon pet minuta igre nam se događa “mrtva” šansa koju naš Trobić nažalost ne pretvara u pogodak, a nakon toga se domaćin odlučuje na brzinu više, te kroz posjed dolaze sve više u prilike za vodstvo. To su i realizirali polovicom prvog poluvremena kada je dosuđen kazneni udarac za domaće, s kojim su poveli 1:0 i na kraju se ispostavilo da je to jedini pogodak na utakmici, ponajviše zato jer smo danas imali raspoloženog vratara Maričevića koji je imao puno posla koji je majstorski odradio. Čestitam našim dečkima na borbi, domaćinu na pobjedi i sretno dalje u završnici prvenstva.- Daniel Vokičić, dopredsjednik kluba NK “Slaven” Ljupina.

BATRINA – SLAVONAC 1:1

Momci iz Batrine odličnim proljetnim predstavama priključila se koloni klubova sredine ljestvice te je nakon svog prvog proljetnog poraza držala jedanaesto mjesto ljestvice. U 21. kolu stigao im je na gostovanje trećeplasirani Slavonac s četrdeset i devet bodova na kontu i dvije uzastopne prvenstvene pobjede.

U vrlo dobrom susretu u Batrini gosti su došli do početnog vodstva pogotkom Zvonka Španića u jedanaestoj minuti susreta. Devetnaest minuta kasnije Christian Mulc postavlja uspostavit će se i konačan rezultat susreta 1:1. Iako su obje momčadi išle na sva tri boda, na kraju će se oba takmaca morati zadovoljiti bodom, pa je tako Batrina došla do svog dvadeset i trećeg, a Slavonac do okruglog pedesetog boda.

“-Borbena utakmica, mi željniji pobijede ali ipak gosti dolaze do vodstva. To nas malo podiže i dolazimo do izjednačenja. Utakmica mogla otići u oba smjera, na kraju najrealnije izjednačeno. Sretno gostima dalje.”- Tomislav Renka, NK Batrina

SAPCI – BUDAINKA 2:2

Posljednjeplasiranim Sapcima s jednim prikupljenim bodom stigla je uoči ovog kola desetoplasirana Budainka s dvadeset i četiri prikupljena boda iz dvadeset susreta. Zanimljivo, u oba dvoboja ova suparnika ove sezone nije bilo pobjednika jer je i ovaj susret završio bez pobjednika 2:2, što su i oba prvenstvena boda što su Sapci prikupili.

Matej Kraft doveo je Budainku u vodstvo u dvadesetoj minuti susreta, a šest minuta kasnije za Sapce odgovara na isti način Danijel Mihelc te se s neriješenim rezultatom odlazi na odmor. U drugom poluvremenu, točnije u njegovoj jedanaestoj minuti, Ivan Munivrana dovodi Sapce u prednost. No, i ta prednost nije trajalo dugo jer je pet minuta kasnije, točnije u 61. minuti susreta uspostavit će se konačnih 2:2 postavlja iz kaznenog udarca Josip Opačak.

“Moram priznat da su me ostavili bez teksta danas. Da sudačka trojka koja bi trebala znati o kakvoj se utakmici radi i onda od prve minute naprave cirkus. Nakon ovog, o nogometu ne želim niti ima potrebe pričati. Igrač utakmice, glavni sudac, sve jasno.”- trener NK Sapci, Mario Munivrana.

CROATIA – SLOGA 2:1

Croatia iz Tisovca nakon tri uzastopna poraza kao devetoplasirana momčad s dvadeset i četiri boda ušla je u susret sa Slogom iz Jaruga koja je nakon jesenskih dvadeset bodova u proljetnom dijelu još čekala na svoj prvi bod.

Josip Caban doveo je domaćine u početnu prednost u dvadeset i petoj minuti susreta te se s minimalnim vodstvom Croatije otišlo na odmor. U petnaestoj minuti nastavka Jakov Milak udvostručuje prednost domaćina. Josip Kokanović u osamdeset i drugoj minuti uspio je smanjiti zaostatak Sloge na 2:1, no tri boda ipak ostaju u Tisovcu.

“-Čestitam svojim dečkima na trudu i zalaganju. Puno smo prilika danas stvorili, i puno toga promašili. Zgodicima Cabana i Milaka uzeli smo važna tri boda. Gostima želim puno sreće u nastavku sezone. Sudačka trojka bez greške, za pohvalu. Slijedi Ljupina, nadam se dobroj utakmici.”- riječi su stratega Croatije, Alena Akmačića.

“-Preskupo smo platili kartone i izostanke zarađene prošlo kolo. Poluzaliječeni danas su morali igrati i dali svoj maksimum za svoj klub. Dečki i simpatizeri kluba ginu koliko mogu nebi li klub zadržao status. Utakmica fer i korektna iako je ulog relativno velik. Nakon smanjenja rezultata nije bilo više snage, mirnoće a i sreće.”- trener Sloge iz Jaruga, Ivica Beraković