MŽNL SB-PŽ: Subotnji derbi u Pakracu bez pobjednika, slavlje Papuka u Požegi!

Odigrana su oba susreta subotnjeg programa petog kola MŽNL PŽ-SB! U derbiju u Pakracu domaći Hajduk i Lipik podijelili su bodove, dok je Papuk odnio vrijedna tri boda iz Požege s kojima je bar privremeno skočio na vrh ljestvice!

Izvor: HNS Comet

HAJDUK – LIPIK 1:1

Nakon velike pobjede od čak 0:7 u Sikirevcima, vodeće mjesto barem privremeno preuzeo je Hajduk iz Pakraca koji je u četiri susreta obilježio tri trijumfa i jedan neriješen ishod. S druge strane,  Lipik je u derbi ušao kao peta momčad na ljestvici sa sedam osvojenih bodova, odnosno učinkom od dvije pobjede, neriješenim ishodom i porazom.

Mreže su u derbiju pred nešto manje od 500 gledatelja mirovale sve do 31 .minute kada Hajduk dolazi u vodstvo iz kaznenog udarca kojeg u pogodak pretvara Filip Matijašević. S minimalnom prednošću domaćina otišlo se na odmor te se taj rezultat zadržao gotovo sve do samog kraja susreta, kada u 86. Josip Gospočić poravnava rezultat na uspostavit će se konačnih 1:1.

“Čestitke jednim i drugima, prava utakmica i pravi derbi.”-kratko su nam prokomentirali iz Hajduka iz Pakraca.

“Pravi derbi danas u Pakracu, domaćin puno bolji, prvo poluvrijeme puno bolji protivnik, samo su nas “dobre vile” i Zanetti sačuvali od potopa. Drugo poluvrijeme uz par rošada i izmjena mi bolji, poglavito zadnjih dvadeset minuta kada izjednačujemo i još pogađamo gredu. Na kraju najrealniji rezultat. Suđenje vrhunsko, želio bih da je svako kolo tako. Moram priznati da sam se jako bojao ove utakmice, htjeli ili ne ipak je na momčad imala utjecaja moja kazna. Na kraju se moram zahvaliti predsjedniku i upravi kao i cijelom klubu što su stali iza mene nakon prošlotjednih događaja. I na kraju želim se javno ispričati mojim momcima, klubu i svim navijačima na mojoj ipak pretjeranoj verbalnoj (nikakvog fizičkog napada nije bilo) reakciji u prošlom kolu s kojom sam ih na neki način ostavio na cjedilu. Što god da se dogodi idući tjedan, idemo se pripremiti i pobijediti Dinamo. Igrač utakmice Roberto Zanetti.”– komentar je trenera Lipika, Kreše Posedija.

POŽEGA – PAPUK 3:5

Požega je u susret petog kola ušla s tri boda na kontu i promjenom na trenerskoj klupi, a prvi prvenstveni izazov novog trenera bio je Papuk iz Velike koji nakon četiri odigrana kola držao odlično treće mjesto s učinkom od tri pobjede i jednim porazom.

Gosti iz Velike poveli su u 15. minuti pogotkom Davora Banovića, da bi u 28. minuti s bijele točke stvari na mjesto vratio Ivan Matanović. Sedam minuta kasnije, ponovno kazneni udarac, ovaj put za goste koji u pogodak pretvara Mihael Matković-Grgić. Da se ne poluvrijeme ne ode s prednošću gostiju pobrinuo se u 45. minuti pogotkom Ante Kavedžije. Novo vodstvo gostiju, ovaj puta za 2:3 osigurao je Robert Bojić u 53. minuti susreta, Iako su ostali s igračem manje od 59. minute, to nije pokolebalo Papuka da u 71. minuti pogotkom Da Silve ode na plus dva, a isti je igrač u 90. minuti postigao pogodak za 2:5 za potvrdu četvrte pobjede Papuka. Na samom kraju susreta Požega je uspjela smanjiti pogotkom Tea Japarića za konačnih 3:5.

“-Čestitke mojim ratnicima na pobjedi! 35 minuta smo igrali s igračem manje i zasluženo dobili. Bili smo bolji u svim nogometnim segmentima. Idem uživati s dečkima 24 sata smo prvi tu nije naš kraj! Stvorili smo odličnu klapu, naša uprava stoji iza nas na čelu s gospodinom Lukićem, našem predsjedniku, našem Valentinu Ragužu želimo sretan rođendan živio Tino i uživaj! Čestitke i sudačkoj trojki i Požegi želim sreću u nastavku. Mi idemo raditi i pripremati se za Vrbu koja je jedan od favorita za naslov. Još jednom čestitke mojim dečkima koji ostavljaju srce na terenu!”- komentar je trenera Papuka iz Velike, Dalibora Banovića, koji u ovom trenutku drži prvo mjesto ljestvice i u juniorskoj i u seniorskoj konkurenciji!