Graničar iz Kotoribe novi je prvak Međimurske Premier lige

Mijo Jozić | 27. svibnja 2023.
Graničar iz Kotoribe novi je prvak Međimurske Premier lige
Foto: Foto: NK Graničar Kotoriba

Današnjim odigranim utakmicama 27. kola Međimurske Premier lige dobili smo konačni rasplet za prvaka. Kako je bilo i za očekivati, naslov je otišao u Kotoribu kod Graničara. Sasvim zaslužen uspjeh momčadi Marija Piškora okrunjen je pobjedom 5:4 protiv Mladosti Svete Marije.

NK JEDINSTVO (GM) – NK MEĐIMUREC (DP) 3:1

Jedinstvo se na domaćem terenu pokazalo kao tvrd orah za Međimurec. Odlična partija domaćina okrunjena je s tri boda na kraju utakmice. Poveli su domaćini preko Mihaela Ladića u 20. minuti. Dario Bubek u 67. minuti povećava rezultat na 2:0. U 86. iz kaznenog udarca smanjuje Bojan Vručina, no u drugoj minuti sudačke nadoknade konačan rezultat postavlja Saša Hojski.

NK DINAMO PALOVEC – NK CENTROMETAL 3:0

Rutinska pobjeda Dinama na domaćem terenu. Damjan Jeđud zabio je za vodstvo domaćina u 20. minuti susreta. Na 2:0 povisio je autogolom Vladimir Mesec. Konačni rezultat postavio je Fran Kocijan u 82. minuti susreta.

NK BRATSTVO – NK NEDELIŠĆE 3:2

Teška utakmica u Savskoj Vesi u kojoj je na kraju Bratstvo izašlo kao pobjednik. Nedelišće je ostalo i s igračem manje u 79. minuti susreta nakon što je isključen Nino Pintarić. Filip Škvor bio je dvostruki strijelac kod Bratstva (9′, 80′), baš kao i Saša Treska kod Nedelišća (13′, 89′). Preostali gol kod domaćina dao je Tomoki Kai u 89. minuti iz jedanaesterca.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK MLADOST SVETA MARIJA 5:4

Čak devet golova palo je u šampionskoj pobjedi Graničara nad Mladošću. Prvi su zabili gosti u 36. minuti susreta preko Filipa Igreca. Izjednačio je Nikola Golenja u 44. minuti. U nastavku je uslijedila potpuna ofenziva Graničara koji je vrlo brzo došao do 4:1. Golove su redom zabijali Danijel Brčić u 58., Vilim Kos u 64. i Dario Nađ u 77. minutama susreta.

Gosti su potom postigli dva pogotka zaredom, prvi u 80., a drugi u 84. minuti. Oba gola dao je Nikola Valjak. Nađ je zatim u 88. zabio svoj drugi i Graničarev peti zgoditak. Mihael Matotek u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio je konačan rezultat.

Prvo poluvrijeme je završilo 1:1 i onda u drugom sam malo sredinu osvježio. Prvih 20-25 minuta [nastavka] smo ih nadigrali i tu smo prelomili utakmicu. Malo smo bili nemirni u obrani kad smo trebali mirno privesti utakmicu kraju. Uspjeli smo pobijediti i doći do naslova tri kola prije kraja. Čestitam igračima jer je zbilja trebalo izdržati ovaj tempo. Svaka čast i navijačima koji su nas bodrili cijelu godinu. Danas je bilo lijepo na utakmici. Ambijent se samo poželjeti može za takvu ligu. Da ne guramo na svim frontama, mogli smo možda i više pokazati. Trebamo biti ozbiljni do kraja, prije svega prema protivnicima, dati uvijek sve od sebe i pobjeđivati. Dok imaš pobjednički mentalitet, pobjeđuješ i kad ne igraš dobro. Želim da ekipa zadrži pobjednički mentalitet do kraja i da s njim završimo sezonu. Bio bi pravi uspjeh da osvojimo dvostruku krunu. Osvajanje prvenstva ovako brzo je ocjena odličan, a da osvojimo kup, onda bi to bila ocjena izvrstan“, komentirao je Mario Piškor, trener Graničara.

NK MLADOST KOMET – NK BRATSTVO (Ju) 3:2

Tvrda utakmica u Prelogu u kojoj je najbolje prošla domaća Mladost. Jurišno prvo poluvrijeme bilo je viđeno na današnjem susretu. Filip Reife u šestoj minuti načeo je goste. Izjednačio je Valentin Cvetković u 16. minuti susreta. Srećko Šegović zatim u 32. pogađa iz kaznenog udarca. Devet minuta kasnije novo izjednačenje, zahvaljujući golu Michaela Lesara Martina. U nastavku smo vidjeli samo jedan pogodak i to već u 48. minuti, kad je pogodio Maike Augusto da Cruz.

NK PODTUREN – NK NAPRIJED (C) 4:2

Još jedna pobjeda domaćina danas, ovog puta u Podturnu. Domaćin se pokazao kao bolja momčad i zasluženo slavio. U redovima domaće ekipe dva pogotka je zabio Lovro Koščak (19′, 49′), dok su preostale zabili Jurica Golubić u 38. i Lovro Hranilović u 74. minuti susreta. Jedina dva gola za Naprijed dao je David Attila Takacs (64′, 86′).

Mi smo imali inicijativu. U drugom poluvremenu smo počeli malo mijenjati i možda oslabili ekipu. Ja sam mijenjao sve što sam mogao, dao sam priliku mladim igračima. Oni su nam dali golove na individualnu kvalitetu, ništa posebno. Da smo ostali s prvom momčadi, rezultat bi bio veći. Malo ćemo sada dati šanse dečkima koji su manje igrali. Probat ćemo do kraja sve pobijediti, Graničara također“, rekao je trener Podturna Vjenceslav Hranilović