Druga NL: Pobjede Lučkog, Uskoka, Jadrana i Varteksa, remi u Đakovu!

Matej Čuić | 28. rujna 2025.
Druga NL: Pobjede Lučkog, Uskoka, Jadrana i Varteksa, remi u Đakovu!

Jučer je nastavljeno 6. kolo SuperSport Druge NL. U petak smo imali dva susreta koja su završila istim rezultatom, 1:1, da bi jučer dobili dvije domaće i dvije gostujuće pobjede, te jedan remi. Uspješni su bili Lučko, Uskok, Jadran i Varteks, a remi je odigran u Đakovu. Kolo danas zaključuju Uljanik i Hrvatski Dragovoljac.

LUČKO – BJELOVAR 4:0

S pregledom krećemo u Lučkom gdje je istoimeni domaćin razbio goste iz Bjelovara. Poveli su domaći u 16. minuti preko Lovre Stanića. Posao im je dodatno olakšan u 27. minuti kada gostujući vratar Domović dobiva izravan crveni karton, pa je na vrata stao rezervni golman Vukelić, a igru je napustio kapetan Patrik Šantalab. Do kraja poluvremena je Lučko iskoristilo tu brojčanu nadmoć, pa je tako prvo u 40. minuti Gonzalo Lautaro Pineda zabio za povećanje vodstva, da bi odmah tri minute kasnije Abdoul Salla Camara postigao pogodak za 3:0, što je bio i rezultat prvoga dijela. Vrlo brzo u nastavku stigli su domaći i do četvrtog gola, Tin Karamatić bio je strijelac u 53. minuti susreta. Stiglo je Lučko tako do svoje druge pobjede koja ih je podigla na 11. mjesto, dok je Bjelovar predzadnji sa četiri osvojena boda i danas ih Dragovoljac može gurnuti na posljednje mjesto ljestvice.

Igrač utakmice: Lovro Stanić

„Vjerujem i mislim da su nam se kroz ovu utakmicu vratile stvari koje smo radili, ne samo kroz prošli tjedan, nego i kroz zadnje dvije utakmice. Od samog početka smo se nametnuli i iskoristili prostore koje nam je protivnik dao, s time da nam je uvelike olakšao posao crveni karton i isključenje vratara Bjelovara. Želim pohvaliti svoju ekipu kako radi i koliko je pokazala karakter u za nas jako bitnoj utakmici. Isto tako ekipi Bjelovara želim sreću i smatram da su dobra ekipa koja po kvaliteti može biti puno više na tablici nego što trenutno pokazuje.“ – rekao je Stjepan Babić, trener Lučkog.

„Lučko je zasluženo dobilo utakmicu. Iako, imam jednu malu zamjerku predsjedniku Lučkog, mom prijatelju Drmiću, želim da travnjak bude u puno boljem izdanju nego što je bio danas, jer ovakav teren nije razina županijske lige. Što se same utakmice tiče, ona se prelomila nakon crvenog kartona našeg vratara. Nepotrebno je izašao van, iako mi se on kune da nije dirao igrača, ali sudac je tako procijenio i dosudio crveni karton. Nakon toga utakmica je otišla na stranu Lučkog. Nemam nikakve zamjerke za svoje igrače, dali smo sve što možemo u ovome trenutku i ovo je naša stvarnost.“ – jasan je bio Sanjin Lucijanić, trener Bjelovara.

 

USKOK – SEGESTA 5:1

Kakva utakmica u Klisu! Gosti vode od 18. minute kada David Čondrić zabija za 0:1, što je Segesta uspješno sačuvala do kraja prvoga dijela. U nastavku je rijetko tko mogao očekivati ovakvu rapsodiju Uskoka, te takav raspad gostiju. Prvo je Noa Skoko preokrenuo rezultat u samo dvije minute, zabijao je u 49. i 51. minuti utakmice. Onda je na scenu Luka Botić, čovjek koji je u igru ušao na poluvremenu, a on Skoki odgovara sa svoja dva gola, u 62. i 66. minuti. Pukla je nešto kasnije i petarda, još jedan igrač koji je ušao na poluvremenu, Lovre Lončar, zabija u 80. minuti susreta za konačnih 5:1 i veliku, te itekako vrijednu pobjedu Uskoka, koja ih diže na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Segesta je osma s devet bodova.

Igrač utakmice: Luka Botić

„Dominantna i kvalitetna utakmica s naše strane od prve do zadnje minute, pohvale igračima za kvalitetnu predstavu punu strasti i želje.“ – izjava je Saše Glavaša, trenera Uskoka.

„Prvo poluvrijeme bila je vrlo dobra utakmica s naše strane. Domaćinu nismo ostavili gotovo nikakve šanse – imali su samo jedan udarac prema našem golu. Mi smo poveli, imali sve pod kontrolom. Ružić je imao još jednu veliku priliku kada je izašao sam na vratara, ali je promašio. U nadoknadi prvog dijela Špehar je također imao lijepu šansu u situaciji „dva na jedan“, no nismo uspjeli povesti 2:0, što bi nam u nastavku znatno olakšalo posao. Na poluvremenu sam morao vaditi Erica koji je bio blizu crvenog kartona i Čulinu koji je osjećao zdravstvene tegobe, a uveo sam Ivančića i Večerića. U drugom poluvremenu praktički je izašla druga ekipa, kako kod Uskoka tako i kod nas. Nažalost, u razmaku od 17-18 minuta primili smo četiri gola, što se jednoj ekipi ne smije dogoditi, taj nekakav kratki spoj. Mogli smo primiti jedan ili dva pogotka, ali tada se mora stati i stabilizirati igru. Mi to nismo učinili i oni su nas brzo kaznili, postigli su lijepe golove, praktički sve što su pucali prema golu, ušlo je. Završilo je tako kako je završilo. Tužni smo i žalosni, ali nema plakanja – glava mora ići gore, treba ovaj tjedan se vratiti treninzima, odrađivati sve što treba da bi u subotu opet bili spremni za Kustošiju.“ – kazao je Damir Milinović, trener Segeste.

 

ĐAKOVO CROATIA – GROBNIČAN 1:1

U Đakovu podjela bodova. Hrabri gosti stigli su na šesto uzastopno gostovanje, te su još jednom uzeli bod, njihov četvrti ove sezone, a bili su vrlo blizu i osvajanja sva tri. Bila je to tvrda, čvrsta utakmica, koja nije obilovala u prvome poluvremenu šansama, sudac je puštao duel igru, a većinu vremena lopta je bila na sredini terena. Izdvajamo tek dva udarca iz prvoga dijela, prvo su gosti probali, no snažan udarac obranio je Hlapčić. U 43. minuti Karlo Ljulj ima odličnu šansu na svojoj ljevici, baca lažnjak, pa desnom šalje loptu preko gola s ruba 16 metara. Do 60. minute opet nema šansi, utakmica poprilično dosadna za gledatelje, a onda je krenulo sa svih strana. Prvo Batinić radi prekršaj na rubu 16 metara iskosa, Šimun Grgić je probao svoj udarac, no ravno u Hlapčića. Dvije minute kasnije na drugoj strani Petričević pokušava iz slobodnjaka, slična situacija sa strane, ali s nekakva 22-23 metra (foto), poslao je kapetan gostiju loptu u suprotne rašlje, svi su je vidjeli već tamo, no Jurčević tu započinje sa svojim paradama i ostavlja utakmicu na nuli. Dvije minute kasnije Verhas ima odličnu šansu, no Jurčević i to brani. U 69. minuti evo gostiju, Grgić izvodi korner, Luka Kosić ostaje sam kao duh, ovaj ga pogađa u trepavicu, a Kosić to fino realizira za vodstvo gostiju i veliko slavlje njihove klupe.

Bacilo je Đakovo potom sve karte u napad, u 76. ponovno Petričević izvodi slobodnjak s nekakva 22 metra, preko živog zida, no opet je Jurčević tu i odbija loptu u korner. Iz tog kornera Šušak puca glavom, ali preko gola. U 82. minuti Ljulj puca, lopta se odbija od bloka i mijenja smjer, no naravno da je Jurčević opet reagirao i izbacio loptu u korner. Kod tog kornera Jurčević je bio nemoćan, Batinić je pucao iz okreta, a pogledi su loptu ispratili tik uz vratnicu, nažalost po Đakovo s vanjske strane. U 85. minuti opet Ljulj odlično prolazi, nanizao je dva igrača po gol liniji i vratio povratnu za Verhasa koji pogađa vanjski dio vratnice. Tu je domaćin malo stao, pa su gosti pokušali riješiti utakmicu, David Rožajac koji je ušao s klupe našao se u odličnoj situaciji na rubu kaznenog prostora u 91. minuti, no i on pogađa vratnicu. Dvije minute kasnije stigla je kazna, stiglo je domaće izjednačenje, Ljulj je ubacio za svoje skakače, loptu nitko nije taknuo, što je prevarilo Jurčevića, te se od vratnice lopta odbija u mrežu. Pokušalo je tu Đakovo na pogon tog gola postići još jedan, imali su i slobodnjak, stigla je lopta u 16 metara no gosti su se uspješno obranili, a onda je sudac Filip Hirš označio kraj. Domaća je ekipa sada deseta sa sedam bodova, dok su gosti trinaesti sa četiri.

Igrač utakmice: Josip Jurčević

„Čestitam protivniku na bodu kao što čestitam i svojim igračima jer smo se trudili i borili do samoga kraja… Mislim da je dovoljno reći što je njihov golman igrač utakmice iako ne mogu biti zadovoljan jer sam očekivao i priželjkivao više od svojih igrača…“ – za Sportalo je poručio Josip Milardović, trener Đakovo-Croatije.

„Prava prvenstvena utakmica, bez prevelike ljepote. Igrao se natjecateljski nogomet. Bili smo možda dominantni u tih 70 minuta, bolji za gol kojega smo zabili iz prekida. A onda smo, možda svjesno, možda nesvjesno, prepustili inicijativu domaćinima, počeli su stvarati pritisak i u jeku tih njihovih napada imali smo odličnu prigodu i pogodili vratnicu. U idućem domaćem napadu dobili smo gol za 1:1. Da smo postigli pogodak sigurno bi to bila naša pobjeda, ovako nam ostaje utjeha u činjenici da smo četvrtu utakmicu u nizu bez poraza. Naravno da ne možeš biti zadovoljan kada u 93. minuti ostaneš bez pobjede, osjećaj je kao da si izgubio utakmicu.“ – riječi su Marka Čopa, trenera Grobničana.

DUGO SELO – JADRAN-LP 1:2

U Dugom Selu na Gradskom stadionu domaćin je dočekao ekipu Jadrana. Bilo je burno na klupi domaćina tokom tjedna, smijenjen je njihov dotadašnji trener Tihomir Šeperac, koji je već jučer pobijedio sa Zabokom, svojim novim klubom. Na klupu je sjeo iskusni Darko Jozinović, a na klupskoj Facebook stranici ovako su ga predstavili: „Rođen u Osijeku, kroz igračku karijeru nosio je dres Cibalije, Hajduka Split i njemačkog Karlsruhea, a nakon toga posvetio se trenerskom poslu. Vodio je Rudeš i Cibaliju, radio i u Saudijskoj Arabiji gdje je s Al-Hilalom osvojio naslov prvaka u mlađim kategorijama, a poznat je po disciplini, radu s mladima i naglasku na timskoj igri.“ U zadnje smo ga vrijeme mogli viđati na HRT-u gdje je komentirao događanja u SuperSport HNL-u.

Nije Jozinović dobro krenuo u ovu avanturu, jer su gosti preokretom stigli do sva tri boda. Domaća je ekipa povela u 35. minuti preko Mateja Šarića. Sve do 68. minute držali su to vodstvo, no onda je džoker s klupe Demir Peco vratio stvari na početak. U 92. minuti stigao je potpuni preokret, svoj peti gol sezone postiže Marin Vučković za velika tri boda i veliko slavlje gostujuće ekipe. Ova ih tri bodu dižu na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s 11 bodova, dok je Dugo Selo dvanaesto s pet bodova.

Igrač utakmice: Petar Raguž

„Teška utakmica protiv fizički jako teškog protivnika za igrati, koji je po tom pitaju jedan od najjačih u ligi. U ovom kratkom vremenu malo je vremena bilo za bilo što osim pojedinačnih razgovora u pripremi za utakmicu. Dali su sve u ovom trenutku što se tiče angažmana, voljnog momenta i trke na utakmici. Dobar ulazak u utakmicu, angažiran i koncentriran u obrani i poveli smo 1:0 i održali prednost do kraja 1. poluvremena. Sredinom drugog poluvremena smo, kako je utakmica prolazila i potrošnja bila velika, gubili snagu i gost je uspio izjednačiti. Nažalost u zadnjim trenucima utakmice neopreznost i primili smo gol za 1:2.“ – kazao je novi trener Dugog Sela, Darko Jozinović.

„U prvom poluvremenu totalna dominacija naše momčadi gdje doslovno nismo domaćinu dopustili da izađe iz svojih 16 metara i pravo je čudo da nismo došli u vodstvo. Sve što je domaćin imao bila su dva prekida na 30 metara od našeg gola a iz jednog je i došao u vodstvo i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Početak drugog dijela protekao je u izjednačenoj igri i sve se odvijalo na sredini terena. Što je utakmica više odmicala mi smo bili sve opasniji i uspjeli smo izjednačiti nakon proboja po desnoj strani i vrlo lijepog gola našeg igrača koji je ušao s klupe. Do kraja u sudačkoj nadoknadi nakon akcije po desnoj strani uspjeli smo postići pobjedonosni gol i zasluženo pobijediti.“ – zadovoljan je bio Darko Cvijanović, trener Jadrana.

FB NK DUGO SELO, Darko Jozinović

TRNJE – VARTEKS 2:3

Odlična utakmica u Trnju. Istoimeni domaćin dočekao je ekipu Varteksa, koja je odnijela kući sva tri boda. Gosti su i poveli u 13. minuti, Dino Kovačec zabio je svoj peti gol ove sezone. Samo osam minuta kasnije Dominik Šeda vraća stvari na početak. Ponovno gosti stižu u vodstvo, u 36. minuti Ivan Ptiček postigao je zgoditak za 1:2, što je bio rezultat prvoga poluvremena. Stajao je taj rezultat sve do 75. minute susreta, kada je Juraj Ljubić izjednačio za domaćina na 2:2. Ipak, sva tri boda ipak odlaze u Varaždin zahvaljujući Danielu Blaževiću koji u 84. minuti zatresao mrežu domaće ekipe i tako donio svojim navijačima veliko slavlje. Inače, bila je ovo dosta nervozna utakmica, sa čak osam žutih kartona koje je sudac Lacić podijelio, no valja napomenuti da su domaćini imali dosta primjedbi na njegovo suđenje, a o tome je više rekao sam trener Trnja u svojoj izjavi ispod. Trnje je 14. ekipa lige sa četiri boda, a Varteks je sedmi s deset bodova.

Igrač utakmice: Fran Kukec

„Prije svega čestitam svojim igračima, ti momci su heroji za mene, dali su sve od sebe i borili se do zadnje minute. Gostima čestitam na pobjedi, imaju skupinu odličnih igrača i odličnog trenera. Velika mrlja na utakmicu ostaje suđenje, zbilja nevjerojatni propusti za koje imamo i videosnimke. Gosti su imali generalno izraženije prilike, no tko zna kako bi sve bilo da sudac nije kardinalno griješio u ključnim trenutcima. U trenutku kad mi imamo momentum utakmice, kad postižemo pogodak za 1:1, sljedeći napad iza toga u 23. minuti, u prekidu igre kad je sudac svirao prekršaj i zaustavio igru i kad gleda situaciju u kojoj protivnički igrač s namjerom nogom u međunožje udara mog igrača on njemu dodjeljuje žuti karton umjesto čistog crvenog… Udarac nogom u međunožje, ako to nije crveni karton onda ne znam što je… Tko zna kako bi utakmica završila… I na kraju kod rezultata 3:2 za goste, čisti prekršaj za jedanaesterac ne sudi, klasično udaranje s leđa po stajnoj nozi. Zbilja nevjerojatno. Prošlo kolo smo isto imali smiješno dosuđen penal protiv nas. Ne tražimo alibi nikakav, već su ovo činjenice. Ne želim gostima umanjiti pobjedu. Ponavljam, odlična ekipa, odličan trener i sve čestitke, ali nama ostaje velika tuga i žal, jer ti momci pošteno rade i trude se, pošteno daju sve od sebe, nisu zaslužili da ovako bude, za mene su heroji, glava gore i idemo dalje. Negdje će nam se vratiti trud i rad.“ – poručio je Ivan Klarić, trener Trnja.

„Dinamična utakmica u kojoj smo imali kontrolu kroz cijeli tijek utakmice, promašili smo previše prilika i na taj način držali domaćina u igri. Kvaliteta nogometa je ipak pobijedila, čestitke jednoj i drugoj ekipi na korektnoj i interesantnoj utakmici.“ – kratak i jasan bio je Dražen Besek, trener Varteksa.