Dinamov novi stadion imat će između 30 i 35 tisuća mjesta

Ivan Katić | 13. prosinca 2024.
Dinamov novi stadion imat će između 30 i 35 tisuća mjesta

GNK Dinamo održao je redovnu skupštinu u četvrtak, prvu s novim sastavom članova i ključnim temama koje postavljaju temelje za budućnost kluba. Ovo je bila i prva skupština nakon povijesne promjene 10. ožujka, kada je nakon 24 godine Mirko Barišić odstupio s mjesta predsjednika, a klub se upravljački oslobodio nasljeđa Zdravka Mamića.

Jedna od glavnih tema skupštine bila je izgradnja novog stadiona Maksimir, o kojoj je detaljno govorio Ivan Nauković, predsjednik Odbora za stadion. Novi stadion bit će izgrađen na istom mjestu kao i sadašnji, nakon što se postojeći potpuno sruši. Kapacitet novog Maksimira iznosit će između 30 i 35 tisuća mjesta, a stadion će zadovoljiti najviše UEFA-ine standarde.

Stadion će biti moderan i funkcionalan, novi vizualni simbol Zagreba. Na njemu će se održavati i koncerti, a uz veće VIP lože i veću posjećenost donosit će značajno veće prihode. Ovo će značiti jači i stabilniji Dinamo – istaknuo je Nauković.

Za realizaciju ovog ambicioznog projekta potrebno je zadovoljiti nekoliko ključnih preduvjeta. Stadion u Kranjčevićevoj, koji ide u obnovu na proljeće 2025. godine, predviđen je kao privremeno rješenje, a planira se i izgradnja modernog trening-kampa u blizini Maksimira. Prezentacija konkretnog modela očekuje se najkasnije do kraja siječnja 2025. godine. Nauković je dodao da su u kontaktu s “dvama respektabilnim europskim arhitektima” te da su posjetili nekoliko uzornih stadiona kao inspiraciju za novi Maksimir.

Na skupštini je predstavljen i planirani budžet za 2025. godinu, koji iznosi oko 67 milijuna eura. Potvrđeni su i novi članovi Nadzornog odbora: Branko Lesjak, Slavko Tešija i Saša Pavličić-Bekić, koji će igrati ključnu ulogu u nadzoru provedbe projekata i upravljanju klubom. Ako izgradnja Maksimira započne prije završetka obnove stadiona u Kranjčevićevoj, razmatrat će se mogućnost privremenog igranja na stadionima u Gorici i Osijeku.

Ako dođe do takvog scenarija, to bi značilo da smo u izgradnji stadiona već daleko. Tih nekoliko mjeseci ćemo se strpjeti – zaključio je Nauković.