Čepin odnio sve iz Našica, sjajni Josip Herceg predvodio Oriolik do pobjede u susjedskom derbiju

Finale dvanaestog kola Treće NL Istok čeka nas u nedjelju u Ivankovu, no i današnji uvod je bio vrlo zanimljiv. Odigrano je šest utakmica, u borbi za vrh veliki posao napravio je Čepin koji se čini se ipak priključuje ekipama koje pretendiraju na vrh, na drugom dijelu tablice velika pobjeda Slavije koja je odmaknula od Graničara i poravnala se s Cernom koja je doživjela težak poraz u Vukovaru.

VALPOVKA – TOMISLAV DA 1:1

Bila je to utakmica od iznimne važnosti za Valpovku nakon serije poraza, a krenula je na najgori mogući način po njih. Već u trećoj minuti David Radman donio je vodstvo gostima iz Andrijevaca. Poravnanje je Zelenima u 59. minuti donio Dino Bognar, bilo je sasvim dovoljno vremena i jednima i drugima da pokupe i preostale bodove, no mreže su mirovale pa se moraju zadovoljiti po jednim.

Igrač utakmice: Josip Balentović

– Priželjkivali smo osvojiti sva tri boda, ali na kraju smo morali biti zadovoljni osvojenim bodom. Gosti su rano poveli, i tijekom sljedećih 15-ak minuta smo igrali dobro. Međutim, od 20. minute do kraja prvog poluvremena postali smo nervozni, trošeći energiju na rasprave, a gol je visio u zraku. U tom razdoblju, gosti su imali odličnu priliku. U drugom dijelu utakmice smo se smirili, konsolidirali i bolje kontrolirali igru na terenu, što nam je omogućilo zasluženo izjednačenje. Može se reći da je prvo poluvrijeme pripalo gostima, dok smo mi dominirali u drugom dijelu. Na kraju, remi je bio zaslužen, iako ćemo žaliti za pogođenom vratnicom u 90. minuti. Važno je da smo prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Sada moramo još više naporno raditi jer nas očekuju još tri utakmice do kraja natjecanja, i cilj je završiti ovaj dio sezone s najboljim mogućim rezultatom – izjavio je Dražen Pavličić, trener Valpovke.

– Na našu žalost, utakmica ima pauzu između dva poluvremena često može utjecati na igru. Prvo poluvrijeme smo odigrali izvrsno, s vodstvom od 1:0 i još dvije izgledne prilike za gol. Međutim, drugo poluvrijeme smo započeli loše, gotovo bez namjere za igru sve dok nismo primili gol. Tek nakon tog trenutka smo se ponovno počeli boriti, ali nažalost nismo uspjeli postići drugi gol. Čestitam svojoj ekipi na osvojenom bodu, a gostima želim sreću u nastavku prvenstva – kazao nam je Bernard Brnjić, trener Tomislava.

VUTEKS SLOGA – TOMISLAV C. 3:0

Što se Vuteksa tiče kriza je gotova stvar, nakupili su već sad dovoljno bodova da imaju mirnu zimu, pogotovo ako će Cerna nastaviti u dosadašnjem ritmu. Nakon pola sata igre Mihajlo Marić zabija za vodstvo Vuteksa koji početkom drugog poluvremena ima i igrača više nakon što je pocrvenio Adam Nikolić. Vuteks je to uspio iskoristiti tek u sudačkom dodatku, a do tada je znao i opasno živjeti, strijelci za konačnih 3:0 bili su Aleksa Bjelić i Petar Vukanović.

Igrač utakmice: Stefan Bingulac

– Danas nismo pružili toliko dobru utakmicu kao na prethodnim susretima, no za to je zaslužan i protivnik koji se čvrsto postavio u defenzivnom bloku, otežavajući nam razvoj naše igre. Ključan trenutak bio je gol u prvom poluvremenu koji nam je omogućio da opuštenije uđemo u drugo poluvrijeme i strpljivom igrom sačuvamo svoju mrežu, te čekamo greške protivnika kako bismo stvarali prilike. U tome smo uspjeli, i na kraju smo zasluženo ostvarili pobjedu – poručio je Vlado Karakaš, trener Vuteksa.

– Odlazimo na poluvrijeme s minusom nakon gola u kojem je lopta putovala čak 70 metara, a mi u obrani nismo reagirali kako treba, samo smo promatrali kako domaći napadač prima loptu i postiže gol za vodstvo od 1:0. U drugom poluvremenu, već u 53. minuti, ostajemo s igračem manje na terenu. Unatoč tome, od tog trenutka pa sve do 90. minute smo bili bolji protivnik u polju, ali nismo uspjeli stvoriti ozbiljne prilike i postići gol. Domaćin je zasluženo slavio i čestitam im na pobjedi – riječi su Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

BORAC – SLAVONIJA 1:1

Tvrd derbi obilježio je mladi Tvrtko Janković koji je svojim novim golom donio Slavoniji važan bod u gostima. U prvom dijelu Ivan Antunović je zapucao penal, obranio mu ga je Nemanja Poznanović. I vodstvo Borca djelo je mladića Domagoja Balatinac, zapravo je ova utakmica bila pravi festival mladosti, kod domaćina šestorica, a kod gostiju petorica “bonus” igrača! Pa i nisu ni jedni zaslužili izgubiti! “Pohvale” svakako zaslužuje delegat utakmice koji se svojski potrudio odraditi svoj posao i u zapažanje unio čitave dvije rečenice, obje je bez ustručavanja mogao unijeti i iz udobnosti svog doma.

Igrač utakmice: Tvrtko Janković

– Teška utakmica protiv jako dobre Slavonije, nikako ne smijemo biti nezadovoljni ovim bodom, ovo je ekipa koja je bila prošlogodišnji prvak. Rekao bih potpuno izjednačena igra i utakmica koja je mogla otići na bilo koju stranu. Gosti su imali jedanaesterac koji nisu iskoristili, a mi dolazimo u vodstvo u posljednjim trenutcima prvog poluvremena, ali i odmah na početku drugog poluvremena primamo gol. Šteta što nismo malo duže izdržali bez tog gola, jer bi tad sigurno bilo prostora za kontru i polukontru. Ali nikako nisam nezadovoljan s ovim ishodom utakmice – rekao je Saša Balatinac, trener Borca.

– Dobra utakmica i s jedne i s druge strane, mi smo imali nešto veći posjed, promašili smo penal i dvije odlične prilike, ali na kraju realan ishod. Ove obilne kiše koje su pale zadnjih dana malo su pokvarile teren, možda je utjecalo na tečnost igre, ali svejedno mislim da je bilo dosta zanimljivo. Čestitke i mojim dečkima i domaćinu na korektnoj i dobroj partiji – komentirao je Krešo Poleti, trener Slavonije.

SLAVIJA – SLOGA 3:2

Velika pobjeda Slavije i velika potvrda da se Sloga vratila prošlosezonskom navikama. Izvrsna utakmica sa pet golova, preokretima i odlukom u samoj završnici. Ivan Smojvir već je u petoj minuti donio prednost Slaviji, ali se na odmor otišlo s vodstvom Sloge, preokret su u samo dvije minute sredinom poluvremena kreirali Vinko Medvedović i Nikola Tomić. Još jedan brzi gol Slavije i u drugom dijelu, ovoga puta Filipu Kocijanu trebale su samo četiri minute da zatrese Maričevićevu mrežu i vrati stvari na početak. Odluka je pala u 85. minuti, Slavija je novim golom Ivana Smojvira došla do druge pobjede ove sezone i nadoknadila bodovni zaostatak u odnosu na Cernu.

Igrač utakmice: Filip Kocijan

Čestitam svojim dečkima na teškoj utakmici. Svaki igrač je uložio posljednji atom snage za današnju pobjedu. Prvo poluvrijeme smo bolje otvorili i poveli, no gosti su ga bolje završili i poveli. U poluvremenu nismo klonuli duhom, već smo stisnuli gas i preokrenuli utakmicu u našu korist za konačnu pobjedu. Svaka čast svakom igraču, uključujući i onog 19. igrača, kako se obično kaže. Svi su zaslužni za ovu pobjedu. Također, čestitam ekipi Sloge na fer i korektnoj utakmici, kao i sucima na dobroj sudačkoj izvedbi. Sada se okrećemo ekipi Slavonije i nadolazećem županijskom derbiju. Iako ćemo biti oslabljeni, naša motivacija neće izostati, te ćemo se potruditi odigrati dobru utakmicu – izjava je Ninoslava Parmakovića, trenera Slavije.

– Zaslužena pobjeda Slavije – Kratko je poručio Miroslav Pavišić, trener Sloge.

NAŠK – ČEPIN 0:2

Velika pobjeda Čepina u Našicama, ako u srijedu donesu bodove i s druge strane Krndije eto ih u borbi za sami vrh! Našk je nakon fantastične serije rezultata zapao u ozbiljnu krizu, ovo mu je treći uzastopni poraz što je društvo iznad iskoristilo i odmaknulo na već opipljivu razliku, morat će se trgnuti do kraja jeseni ako žele imati realne šanse upustiti se u borbu za naslov prvaka. Čepin je do prednosti došao u 33. minuti preko Zvonimira Tulumovića, Našk je u 61. minuti imao priliku s bijele točke, no Marin Kuzminski ovoga puta nije bio precizan pa se Čepinu otvorila prilika u samoj završnici, oni su to preko Luke Pačara i iskoristili te potvrdili novu gostujuću pobjedu, treću do sada.

Igrač utakmice: Josip Bilobrk

– Osjećam se kao da smo izgubili bitku bez ispaljenog metka. Prebrzo puštamo ono što smo teško izgradili. Ne preostaje mi ništa drugo nego čestitati gostima iz Čepina na pametno odigranoj utakmici – nakon utakmice je rekao Marko Žigić, trener Naška.

– Danas se sve što se trebalo dogoditi za 3 boda se dogodilo. Moja ekipa čvrsta, takmičarska, taktički dobra, odličan golman, dobar teren, dobri djelitelji pravde, promašen penal kod domaćina, naši navijači i mi se sretni i veseli vraćamo u Čepin – rekao nam je Josip Milardović, trener Čepina.

ORIOLIK – SVAČIĆ 1:0

Susjedski derbi nije donio nekakav veliki nogomet, a opet kad se podvuče crta nije bilo dosadno. Za Oriolik je bilo važno ovo dobiti i započeti novu seriju dobrih rezultata na domaćem terenu, nakon Valpovke istim, minimalnim ali tri boda vrijednim rezultatom pao je i najbolji gost lige Svačić. Sjajnu utakmicu odradio je kapetan Josip Herceg, zaustavio je nekoliko opasnih pokušaja gostiju, zaustavio je i kazneni udarac Tomislavu Žuljeviću, dok se na drugoj strani terena za potpuno zadovoljstvo domaćih navijača pobrinuo Luka Morber.

Igrač utakmice: Josip Herceg

– Kup utakmica je ostavila traga i u psihološkom i u energetskom smislu i naravno da smo danas i sretno i spretno i jedva pobijedili u derbiju sa Svačićem koji već sada ima jako uspješnu polusezonu. Realan je danas zapravo neriješen ishod, gosti su promašili kazneni udarac, a mi smo gol zabili prilično sretno, ali očito nam se vratilo danas za sve one promašaje koje smo skupili i u Pleternici i u nekim domaćim utakmicama u kojima smo propustili uzeti 3 boda – riječi su Miroslava Stefanovića, trenera Oriolika.

Prvo poluvrijeme smo izgledali jako loše, a i u svemu tome smo ostavili Oriolik praktično bez šanse, dok smo mi promašili penal. Zabili su nam gol iz jedinog udarca na gol, mi smo uz penal promašili dva zicera, ali opet ako je tako, ja ću reći da nismo ni zaslužili nešto više. Okrećemo se Valpovu, pokušat ćemo se vratiti pobjedama – rekao je Mario Tadić, trener Svačića.