Subotnji program 4. NL BJ-KC-VT: Spektakl u Pitomači donio slavlje domaćina, gostujuća slavlja za Bilogoru i Ferdinandovac!
Odigrana su sva tri subotnja susreta devetnaestog kola 4. NL BJ-KC-VT! U derbiju kola u Pitomači prvenstveni lider napravio je novi ogroman korak prema naslovu prvaka svladavši u derbiju Tehničar iz Cvetkovca 3:0, dok su gostujuća slavlja obilježili Bilogora i Ferdinandovac! Ferdinandovac je u Slatini slavio s 2:3 dok je Bilogora u Voćinu u preokretu slavila s 1:3!
PITOMAČA – TEHNIČAR 3:0
Lider prvenstvene ljestvice NK Pitomača koja je u prvenstvu uzela pedeset i jedan od moguća pedeset i četiri boda, šampionski niz htjela je nastaviti i u domaćem susretu s Tehničarem u Cvetkovcu koji je uoči ovog susreta držao treće mjesto ljestvice s devet bodova zaostatka za liderom.
U derbiju kola u prvom poluvremenu pred više od petsto okupljenih gledatelja mreže se nisu tresle da bi domaćini došli u vodstvo u sedmoj minuti drugog poluvremena kad pogodak za 1:0 postiže Alen Jantol. U sedamdeset i prvoj minuti, Pitomača preko Nikole Plavšića udvostručuje svoju prednost, da bi konačnih 3:0 u osamdeset i četvrtoj minuti postavio Valentino Paradinović za novo slavlje Pitomače i učvršćivanje prednosti pred konkurencijom sedam kola prije kraja natjecanja.
“-Čestitam momcima na odličnoj tekmi! Imali smo svoje probleme kroz cijeli tjedan i zato mogu slobodno reći moji dečki imaju j***** velika muda i zaslužili su ovu pobjedu!”- komentar je trenera Pitomače, Ivana Presečana.

VOĆIN – BILOGORA 1:3
Drugoplasirana Bilogora koja je uoči ovog dvoboja bila dva boda ispred Tehničara te sedam iza Pitomače te jednim dijelom pratila i rasplet njihovog susreta, trebala je odraditi i svoj dio posla u Voćinu kod trinaestoplasiranog domaćina.
To je i uspjela i to svladavši svoje domaćine rezultatom 1:3, iako se sve do zadnjih desetak minuta činilo da bi bodovi mogli ostati u Voćinu! Naime, Nikola Tomić u petoj minuti šokirao je Bilogoru pogotkom za 1:0 i prednost koje su držali do 85. minute susreta. Tada Josip Ivančić izjednačuje susret i najavljuje zanimljiv ostatak dvoboja. U sudačkoj nadoknadi prednost Bilogori donio je Željko Ostrman (92′), da bi tri minute kasnije Josip Mrak potvrdio slavlje Bilogore s konačnih 1:3.

SLATINA – FERDINANDOVAC 2:3
NK Ferdinandovac pod vodstvom Drage Sarića nakon minimalnog domaćeg slavlja nad Borcem iz Imbriovca putovao je u Slatinu kod uoči ovog kola osmoplasirane Slatine koja je protekli tjedan u Suhopolju uprihodila dvadeset i drugi bod.
Pred stotinjak okupljenih gledatelja gosti su došli u vodstvo u osamnaestoj minuti pogotkom Dine Milinovića, da bi šesnaest minuta kasnije tu prednost udvostručio Marko Podravec. Domaćini su se na početku drugog poluvremena imali priliku preko kaznenog udarca vratiti se u susret, no gostujući vratar Stjepan Peršić izvrsno brani. Slatina je ipak uspjela smanjiti rezultat nekoliko minuta kasnije kad je nesretni autogol postigao Bošnjak . Nakon toga gosti su uspjeli vratiti dva pogotka prednosti i to iz jedanaesterca koji u 1:3 pretvara Siniša Đipalo. Domaćin je uspio smanjiti zaostatak na 2:3 pogotkom Denisa Petrinjaka u 87. minuti susreta, no do eventualnog boda ili preokreta nisu uspjeli stići.
“-U prvom poluvremenu smo dominirali i u posjedu i u prilikama te zasluženo otišli na odmor s dva gola prednosti. U nastavak ulazimo opuštenije što koristi domaćin i stvara prilike, te iz naših grešaka dajemo im priliku da se vrate. Nakon što smo si sami dali gol, vraćamo se u igru, stvaramo šanse te dolazimo do trećeg gola i umjesto da iskoristimo još tri “mrtve” prilike opet vraćamo domaćina u igru te ponovo nakon greške naše obrane, domaćin postiže gol i smanjuje na 2 : 3. Čestitam svojim igračima na dobroj igri, a domaćinu želim sreću u nastavku prvenstva“- komentirao je za Sportalo trener Drago Sarić, NK Ferdinandovac.
