Inker ostao bez pobjede, Vrapče na teškom gostovanju do tri boda
Treća NL Centar ponovno je ponudila sve što ljubitelji nogometa mogu poželjeti – od dramatičnih remija do uvjerljivih pobjeda i preokreta koji su odlučeni u posljednjim minutama. Kolo je otvoreno remijem Prečkog i Zagorca, a vrhunac je uslijedio u Samoboru, gdje je domaćin s čak 7:2 deklasirao Mladost iz Petrinje. Vrapče je u gradskom derbiju nadigralo Ponikve, dok su Trešnjevka, Bistra i Dinamo OO upisali važne pobjede u gostima i kod kuće. Hašk i Inker su podijelili bodove u utakmici punoj obrata, a Kurilovec je još jednom demonstrirao snagu pred svojim navijačima. Kolo koje je ponudilo čak 29 pogodaka još jednom je potvrdilo koliko je Treća NL Centar ove sezone uzbudljiva i nepredvidiva.
Prečko – Zagorec 1:1
Kolo je otvoreno vatrenim krštenjem između Prečkog i Zagorca. Izgledalo je da ćemo vidjeti utakmicu bez golova, sve do 87. minute kada je Matej Čičković zabio za prednost gostiju. Prečko je u zadnjim minutama došlo do kaznenog udarca koji je realizirao Jurica Repinc i tako donio bod domaćinu.
Samobor – GSNK Mladost Petrinja 7:2
Prava golijada viđena je u Samoboru, gdje su domaćini deklasirali goste iz Petrinje s uvjerljivih 7:2. Samobor je furiozno otvorio susret – već u 5. minuti mrežu je načeo Dorjan Franceković, koji je do kraja prvog dijela dodao još jedan pogodak u 34. minuti. U listu strijelaca upisali su se i Filip Borovac u 30. minuti te Tin Janušić u 41. minuti, pa se na odmor otišlo s visokih 4:0. U nastavku igre Samobor nije usporio. Ivan Lovrić zabio je u 52. minuti, a potom su Moran Čerkez u 69. i Lovro Bošnjak u 75. minuti nastavili seriju pogodaka domaćih. Gosti su tek u završnici uspjeli ublažiti poraz preko Borne Zrile u 83. minuti. Sedmi pogodak za Samobor je zabio Domagoj Hasan. Samobor je ovom pobjedom potvrdio odličnu formu i napadačku moć.
“Danas se otvorilo protiv solidnog suparnika! Rezultat je veliki, ali potpuno zaslužen! Iako, ne mogu zanemariti dobru dionicu suparnika s početka drugog poluvremena, gdje su, uz pogodak, promašili još dvije izgledne prigode. U tom smo dijelu bili malo komotniji, ali smo ubrzo zagospodarili terenom i svoju smo nadmoć materijalizirali pogocima. Rezultat je, na kraju, mogao biti i izraženiji u našu korist, ali u konačnici sam jako zadovoljan sa onim što je pokazala moja ekipa. Porazi u zadnja dva kola nas nisu sputali, već su u nama probudili određeni inat da pokažemo sposobnosti koje neosporno imamo, a to je izraženi pobjednički mentalitet, disciplina i odgovornost u igri! Ponosan sam na svoje dečke jer nije se lako vratiti nakon dva uzastopna poraza. Mi smo uspjeli i pokazali smo da smo spremni u svakoj utakmici ići prema najvišem cilju odnosno prema pobjedi!” – izjavio je za Sportalo trener Samobora, Marko Pancirov
Ponikve – Vrapče 1:3
Derbi zapadnog dijela Zagreba pripao je Vrapču, koje je u drugom poluvremenu preokrenulo i upisalo važnu pobjedu. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodaka, no nastavak je donio pravu ofenzivu gostiju. Dino Tomas načeo je mrežu u 50. minuti, a Matej Kelava briljirao je s dva pogotka u 64. i 71. minuti, kojima je praktički riješio susret. U samom finišu Ponikve su uspjele doći do počasnog pogotka preko Davida Oršulića u 92. minuti, no bilo je prekasno za preokret. Vrapče je tako zasluženo odnijelo tri boda u utakmici koja je u drugom dijelu ponudila mnogo uzbuđenja.
Tigar Sveta Nedelja – Trešnjevka 1:2
U borbenoj utakmici u Svetoj Nedelji, Trešnjevka je slavila minimalnim rezultatom 2:1 i upisala vrijedna tri boda. Prvo poluvrijeme proteklo je u ispitivanju snaga bez pogodaka, a nastavak je donio znatno zanimljiviji nogomet. Vladimir Burić doveo je goste u vodstvo u 47. minuti, ali je domaći sastav brzo uzvratio preko Mateja Krište u 53. minuti. Ipak, Burić je u 85. minuti ponovno bio precizan i svojim drugim pogotkom odlučio pobjednika. Trešnjevka je tako potvrdila status momčadi koja zna kako pobjeđivati i u tijesnim susretima.
Kurilovec – Maksimir 3:0
Kurilovec je deklasirao Maksimir na domaćem terenu. Ekspresnim golovima Luke Sedlačeka i Antonija Novaka već je bilo jasno da se Kurilovec ne šali. U drugom poluvremenu, točnije u 70. minuti Luka Sedlaček je zabio za konačnih 3:0. To mu je bio čak sedmi pogodak ove sezone.
“Utakmica sa Maksimirom je bila utakmica klasičnog nadigravanja gdje su obje ekipe imale svoja razdoblja posjeda i pritiska, razlika je bila u tome što smo mi kreirali mat pozicije iz kojih smo postigli tri gola a gosti nisu kreirali, osim jedne situacije ozbiljniju prigodu te je samim time ishod realan.” – rekao je trener Kurilovca, Senad Harambašić
Gaj Mače – Bistra 1:2
U derbiju kola Bistra je odnijela puni plijen iz Mača u izjednačenoj i borbenoj utakmici. Domaćin je bolje otvorio susret te poveo preko Martina Šabana u 20. minuti. Međutim, gosti iz Bistre nisu dugo čekali na odgovor – Petar Brkić je u 37. minuti izjednačio rezultat.
U drugom dijelu utakmice ključni trenutak dogodio se u 61. minuti kada Filip Soldo pogađa za potpuni preokret i postavlja konačnih 1:2 za Bistru. Unatoč pokušajima domaće ekipe da dođe do izjednačenja, rezultat se više nije mijenjao.
Dinamo Odranski Obrež – Ravnice 2:0
Dinamo iz Odranskog Obreža nastavlja s odličnim partijama na domaćem terenu. Ovoga puta bili su bolji od Ravnica, slavivši s uvjerljivih 2:0. Domagoj Halama načeo je gostujuću mrežu u 36. minuti, a početkom drugog dijela, u 54. minuti, Vedran Puntar povećava vodstvo i postavlja konačan rezultat. Ravnice su djelovale bezopasno i nisu uspjele ozbiljnije ugroziti gol domaćina.
“Dobra utakmica s puno šansi. Po mom mišljenju rezultat realan. Sljedeći tjedan nas čeka teško gostovanje u Petrinji.” – izjavio je za Sportalo trener Dinama OO, Boris Perković
Hašk 1903 – Inker 2:2
Prava drama viđena je na utakmici između Haška i Inker Zaprešića. Domaći su poveli u 27. minuti golom Patricka Juniora Oseija Kessea i s tim rezultatom otišli na odmor. U nastavku se probudio gostujući napadač Karlo Igor Majić, koji u razmaku od 15 minuta (56’ i 71’) pogađa dvaput i preokreće rezultat u korist Inker Zaprešića. No, slavlje gostiju kratko je trajalo – Roko Blažević poravnava u 81. minuti i donosi Hašku vrijedan bod.