4. NL BJ-KC-VT: Četiri subotnja susreta donijela domaće slavlje Bilogore i Voćina, gostujuće Čazme te remi u Slatini!

U subotu su odigrana prva četiri dvoboja dvadeset i prvog kola 4. NL BJ-KC-VT! Do sedamnaestog prvenstvenog slavlja stigla je drugoplasirana Bilogora, u ligi za ostanak do iznimno bitnog slavlja stigao je Voćin, u Slatini su bodove podijelili istoimeni domaćin i Tehničar, dok je Čazma minimalno slavila u Legradu!

BILOGORA – GARIĆ 4:2

Drugoplasirana Bilogora 91 ušla je s tri uzastopne pobjede i pedeset bodova u susret gdje je u Grubišno Polje stigao Garić iz Garešnice s dvadeset bodova na kontu koji je u posljednjem kolu na domaćem terenu poražen od lidera prvenstva Pitomače.

Pred stotinjak gledatelja mreže se u prvom poluvremenu nisu tresle, da bi domaćini stigli u vodstvo u 60. minuti susreta pogotkom Dominika Furmeka. Dvije minute kasnije na 1:1 kod gostiju susret izjednačuje Tomislav Oršić, no već dvije minute kasnije Domagoj Škojo donosi novu prednost domaćinu. U 69. minuti ponovno odgovara Slatina novim izjednačenjem ovaj put iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Ante Starčević. Pobjedu Bilogori s ukupnih 4:2 donio je sa svoja nova dva pogotka kojim je kompletirao hat-trick Domagoj Škojo.

“-Prvo poluvrijeme odrađeno na nivou kako smo se i dogovorili, gdje dolazimo s pozitivnim rezultatom na poluvrijeme. U pojedinim trenutcima pad koncentracije mojih igrača. Bilogora je znalački to iskoristila. Vraćali smo se u utakmici dva puta, ali kasnije jednostavno nismo imali snage i koncentracije za nešto više.”- komentirao je za Sportalo trener Garića iz Garešnice, Dragan Vaclavek.

SLATINA – TEHNIČAR 2:2

Trećeplasirani Tehničar iz Cvetkovca na krilima 3:0 slavlja nad Borcem iz Imbriovca došao je na četrdeset i pet bodova, a u ovome kolu gostovali su u Slatini kod uoči ovog kola devetoplasiranog domaćina koji je u susret ušao s dvadeset i dva uprihodovana boda.

Na susretu na kojem se okupilo stotinjak gledatelja domaćin Slatina poveo je u dvadeset i petoj minuti susreta pogotkom Matije Bubaša te se s minimalnih 1:0 odlazi na predah. Gosti iz Cvetkovca odgovaraju nedugo nakon predaha, odnosno u sedmoj minuti nastavka kada rezultat za Tehničar poravnava Luka Kranclbinder. U 68. minuti gosti dolaze u vodstvo pogotkom Ivana Vrkića i taj je rezultat stajao sve do devedesete minute. Tada Dorian Bogati pogađa za konačnih 2:2 i donosi vrijedan bod domaćinu Slatini.

“-Otvorena tekma , fulamo zicer za 2:0 i katastrofalan pad od 60-e minute i zadnjih deset minuta, uspjeli se vratili i zabiti. Teška tekma, odličan Cvetkovec.”- riječi su trenera Slatine, Darka Krsnika.

GRANIČAR – ČAZMA 0:1

Uoči ovog kola dvanaestoplasirani Graničar iz Legrada s deset prikupljenih bodova ugostio je Čazmu koja je u proteklom kolu stigla do šestog prvenstvenog slavlja u susretu s Voćinom u kojem su slavili s visokih 5:0.

Na ovom susretu skupilo se stotinjak gledatelja koji nisu vidjeli pogodak na susretu sve do osamdeset i druge minute kada Čazmu u vodstvo dovodi Josip Margaretan. Gosti su uspjeli zadržati minimalnu prednost do kraja te tako doći do sedme prvenstvene pobjede.

VOĆIN – SUHOPOLJE 1:0

U derbiju lige za ostanak iznimno važan dvoboj igrali su uoči ovog kola dvije posljednje momčadi lige, trinaestoplasirani Voćin s osam i četrnaestoplasirano Suhopolje s pet osvojenih bodova.

Županijski derbi u Mikleušu pohodilo je stotinjak gledatelja. Iako uzbuđenja nije nedostajalo, pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo. U 75. minuti Voćin je imao priliku povesti iz jedanaesterca, no nedostajalo je koncentracije pa je lopta završila iznad okvira gola. Pogodak odluke ipak je stigao četiri minute kasnije kada nesretnim autogolom Da Silve Brita Voćin dolazi do trećeg prvenstvenog slavlja i skoka na dvanaesto mjesto poretka.

“Pobjeda u županijskom derbiju apsolutno zaslužena. Malo želja prevelika i odrazila se na igru u prvom poluvremenu, no u poluvremenu se dogovaramo i zasluženo dolazimo do pobjede. Igrač utakmice Gabrijel Jaković.“- trener Ivan Vuković, NK Voćin.