3. Međimurska A: Uvjerljiva gostujuća pobjeda Drave (K)

Mijo Jozić | 14. ožujka 2024.
3. Međimurska A: Uvjerljiva gostujuća pobjeda Drave (K)
Foto: Foto: Pixabay

2. kolo nastavka sezone nije donijelo previše iznenađenja, Drava iz Kuršaneca lagano je apsolvirala gostovanje u kod trećeplasiranog Graničara te je fokus okrenula sljedećem kolu. Fenjerašu Budućnosti protekla utakmica nije donijela ništa dobroga te su novim porazom i dalje ostali bod iza posljednjeplasiranog Borca.

DRAVA (DM) – BUDUĆNOST (P) 4:1

Pod imperativom pobjede, domaćini su ofenzivno krenuli ka golu Budućnosti, a prvi pogodak u gostujućoj mreži postignut je u 16. minuti kada je Josip Igrec doveo Dravu u vodstvo 1:0. Uslijedila su dva pogotka Božidara Nikolića u 25. i 36. minuti, da bi netom prije isteka poluvremena Nino Sraka smanjio na 3:1.

Manje sadržajno bilo je drugo poluvrijeme, no u 57. minuti viđen je treći pogodak Nikolića koji je ponio i epitet igrača utakmice.

GRANIČAR NOVAKOVEC – DRAVA (K) 1:5

Dobru predstavu priredio je lider lige Drava iz Kuršaneca na gostovanju u Novakovecu. Iako je prvo poluvrijeme završilo samo jednim golom prednosti za goste (Roko Kregar 25′), u nastavku je uslijedio presing.

Marko Zavrtnik, Vicente Renan De Carvalho i Leon Novak su povisili rezultat na 0:4, a golijadu Drave završio je onaj koji ju je i započeo, Kregar u 76. minuti. Graničar je dvije minute nakon uspio postići utješni pogodak preko Josipa Barbarića i tim rezultatom je završena utakmica.

OTOK – BORAC (DH) 2:1

Neizvjesnu utakmicu odigrali su Otok i Borac, a pobjednika se čekalo doslovno do samom kraja utakmice. Dino Božek doveo je Otok u vodstvo 1:0 u 11. minuti, a odgovorio je Leonard Bistrović u 21.

Takav rezultat stajao je sve do sudačke nadoknade kada se ukazao Matej Kranjec, ali nažalost po gostujuću ekipu, sproveo je loptu u krivu mrežu te su domaćini na kraju slavili tri boda autogolom.

JEDINSTVO (NSD) – SLOBODA MIHOVLJAN 1:1

Sve rezultatski konkretno u ovom dvoboju viđeno je u prvom poluvremenu, najprije su domaćini poveli preko Antonija Fegeša u 35. minuti da bi gosti izjednačili preko Pedra Renata Sarame De Souze u 43. minuti. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice pa su Jedinstvo i Sloboda podijelili bodove.