20. kolo Elitne ŽNL Varaždin: Remi Bednje i Razvitka

Dusan Obradovic | 20. travnja 2025.
20. kolo Elitne ŽNL Varaždin: Remi Bednje i Razvitka

Bez pobjede domaćih momčadi u prvom dijelu 20. kola Elitne ŽNL Varaždin. Tri utakmice odigrane su u subotu, a preostale tri igraju se u nedjelju na Uskrs.

NK Jalžabet – NK Ivančica (I) 1:2

Domaći dolaze u prednost golom Šobaka u 33. minuti. To je ujedno i rezultat kojim se odlazi na poluvrijeme. U nastavku susreta svaka momčad ostaje s igračem manje nakon crvenih kartona. Da Silva Goncalves zabija u 66. minuti za izjednačenje, a prekret se događa u 87. minuti kada za goste zabija Hrgar.

ŠNK Razvitak – NK Bednja 1:1

Remijem u Čičkovini Bednja je sačuvala prednost od 9 bodova nad drugoplasiranim Razvitkom! Goste u prednost dovodi Hojski golom iz 6. minute. Pogodak je Hojski zabio s bijele točke. Poravnanje stiže u 27. minuti golom Premeca.

Tvrda i dinamična utakmica u kojoj su obje momčadi imali svoje prilike za pobjedu, ali ih nisu iskoristile. Puno čvrstine, puno duela, puno lijepih akcija koje su zaista opravdale derbi prve i druge momčadi. Moram pohvaliti i sudačku trojku koja je dopustila takvu igru jer obje momčadi su tehnički jako dominantne. Na kraju neriješen rezultat je realan. Čestitke i jednoj i drugoj momčadi na današnjoj prezentaciji– Andrija Balajić, NK Bednja.

NK Trnje (T) – ŠNK Novi Marof 0:2

Dva gola Keliša iz prvog poluvremena bila su dovoljna za slavlje Novog Marofa u Trnovcu. Prvog Keliš zabija u 11., a drugog u 34. minuti. Momčadi iz Trnovca ovo je sada četvrti vezani poraz, a još ih čeka susret s Poletom i Nedeljancem.

Mislim da smo danas bili bolji protivnik, mirno kontrolirali igru na vrijeme zabili dva gola i rutinski priveli utakmicu kraju. Možda smo mogli pobijediti i većom razlikom ali i ovako čestitam svojim igračima na dobroj partiji i nova tri boda koja nam daju samopouzdanje pred ogled s Bednjom u polufinalu kupa u srijedu. U nedostatku nekoliko standardnih igrača opet je debitiralo nekoliko juniora koji su pokazali da možemo ozbiljno računati na njih, naravno uz veliku podršku stožernih igrača. Hvala navijačima na podršci– Goran Vitković, trener Novog Marofa.