2. ŽNL PSŽ: Subotnje slavlje Slavonije, važna pobjeda Croatije!

Odigrano je svih pet susreta trećeg kola 2. ŽNL PSŽ! U jedinom subotnjem susretu do punog plijena stigla je Slavonija iz Prekopakre, a u subotu kao domaćini Croatia Donja Obrijež i Eminovci a kao gost Dinamo Badljevina!

Izvor: HNS Comet

Slavonija iz Prekopakre koja je u prva dva kola također poražena oba puta, u trećem kolu u jedinom subotnjem susretu ugostila je BSK iz Biškupaca čija tri boda datiraju iz prvog kola kada su s minimalnih 1:0 svladali Dinamo iz Badljevine. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a u drugom poluvremenu Slavonija je došla do 3:0 slavlja pogocima Ivana Jurišića (55′), Domagoja Ajmana (62′) i Nemanje Sudara (75′).

Treće kolo donijelo je derbi susret u Donjoj Obriježi u kojem su se sučelile momčadi koje su u oba dosadašnja dvoboja ostvarile maksimalan učinak od šest bodova, domaća Croatia koja je slavila u domaćem susretu s Eminovcima (3:1) i gostujućem u Sulkovcima (1:2) te gosti NK Lipa koja je u prva dva kola svladala Slavoniju u Prekopakri 0:2 i Parasan s 4:0. Croatia je slavila rezultatom 3:1, pogotke u pobjedi domaćina postigli su Domagoj Nenadović (37′), Antonio Josipović (55′) i Alen Lenće (87′), dok je za Lipu strijelac bio Josip Mijatović u 65. minuti susreta.

Graničar iz Bučja također je u dva kola skupio šest bodova (domaće slavlje nad Slogom Trenkovo 2:1 i slavlje u Biškupcima 1:2), a u trećem kolu dočekali su Dinamo iz Badljevine koji je nakon minimalnog poraza u Biškupcima s 5:0 na domaćem terenu svladao Eminovce. Do drugog slavlja i drugog mjesta na ljestvici barem privremeno stigao je gost iz Badljevine slavivši 2:3. Strijelci u pobjedi Dinama bili su Valentino Svatoš (18′), Ivica Šugić (30′) i Stjepan Šepl (34′), dok su za Graničar precizni bili Matej Dukić (42′) i Ivan Jakovljević u 90. minuti.

U susretu momčadi koje su u dva kola skupile po pobjedu i poraz, sučelili su se NK Parasan i Sloga iz Trenkova. Parasan je do svoja tri boda stigao u prvom kolu kada su s 3:2 svladali Sulkovce, dok je Sloga prve bodove uhvatila u drugom kolu kad su s 4:1 svladali Slavoniju iz Prekopakre. U ovom susretu oba pogotka gledatelji su mogli vidjeti u prvih deset minuta, najprije je u četvrtoj Slogu u vodstvo doveo Gabrijel Vidović, da bi u devetoj uspostavit će se i konačnih 1:1 postavio Matej Ivanković.

Treće kolo donijelo je i ogled ekipa koje u dva kolu nisu uspjele skupiti prvenstveni bod, Eminovaca i Sulkovaca. Do prvog slavlja stigli su Eminovci s 3:1 i to pogocima Davida Tomasa (16′), autogolom Filipovića (44′) i Branimira Zelića (75′), dok je precizan kod Sulkovaca bio Josip Šutić (52′).