1. ŽNL OBŽ: Prvi ovosezonski bod Omladinca

U subotu je odigrana samo jedna utakmica 4. kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Omladinac je u svojim Petrijevcima ugostio momčad Đurđenovca.

OMLADINAC (P) – ĐURĐENOVAC 2:2

Ogled u Petrijevcima završen je podjelom bodova. Mnogobrojni su gledatelji imali priliku uživati u pravoj prvenstvenoj utakmici, a palo je čak četiri pogotka. Prvi su do pogotka stigli domaćini kada je u 28. minuti poentirao Stojiljković. Gosti se vraćaju do poluvremena nakon zgoditka Pavlića. U drugom se dijelu igralo dosta trvdo i čvrsto, a mreže su mirovale sve do 81. minute i trenutka kada je Đurđenovčane udarcem s bijele točke u vodstvo doveo kapetan Marić. Međutim, uporni se domaćini vraćaju i u 86. minuti zabijaju za konačan rezultat i podjelu bodova.

Za gledatelje utakmica dobra, 4 gola. Na 1:1 mi promašili jedanaesterac, oni odmah svoj zabili za 1:2. Izjednačili smo u smiraj utakmice. Moram biti zadovoljan bodom, ali po prikazanom smo zaslužili pobjedu. Naravno to je moje viđenje. MojiM igračima kapa dolje na pristupu, karakteru i prikazanoj igri. S obzirom na probleme u kadru dali su više od 100%. Gostima čestitke na bodu i korektnom ponašanju te sretno u prvenstvu. Suci OK. – komentar je Gorana Brkića, trenera Omladinca.

Nismo dobro ušli u utakmicu. Rano smo primili gol iz kornera, ali najveći problem je bio taj što smo, očito, podcijenili Omladinac i u glavama mislili ‘lako ćemo’. Do kraja poluvremena smo uspjeli izjednačiti na 1:1. Drugo poluvrijeme Omladinac nije realizirao penal nakon čega smo mi poveli s 2:1 iz jedanaesterca. U zadnjim minutama ponovno primamo gol. Na kraju, mislim da je neriješen rezultat i najrealniji ishod ove utakmice. Čestitam protivniku na osvojenom bodu i korektnoj igri te čestitke i sucima na odličnom suđenju. Nadam se da ćemo u subotu protiv Feška prikazati puno bolju igru. – za Sportalo je rekao Pavao Strugačevac, trener Đurđenovca.