1. ŽNL BPŽ: U subotnjem programu Slavonac uspješan u Šamcu, slavlja i za Batrinu, Zvonimir i Amater!

Odigrana su sva četiri susreta subotnjeg dijela programa 23. kola 1. ŽNL BPŽ! U popodnevnom dijelu programa do domaćih slavlja stigli su Amater i Batrina, Zvonimir iz Donje Vrbe slavio je u Sapcima, dok je u večernjem susretu u Šamcu slavio gostujući Slavonac Gunjavci/Drežnik!

AMATER – SLAVEN 1:0

U susretu momčadi koje su htjele popraviti dojam nakon prošlotjednih poraza, Amateru s 29 bodova na kontu na Jelas je stigao četvrtoplasirani Slaven iz Ljupine koji je tražio povratak forme nakon tri uzastopna poraza s ciljem da zadrži četvrto mjesto koje su kompromitirali sa samo tri boda iz šest prethodnih dvoboja.

U prvom poluvremenu susreta na Jelasu nije bilo pogodaka, da bi prvi i uspostavit će se i jedini pogodak i to u mreži Slavena, vidjeli u sedmoj minuti drugog poluvremena kad je Amater poveo pogotkom Antuna Kladarića iz jedanaesterca. Gosti su se imali priliku vratiti u susret preko  kaznenog udarca, no odličnom reakcijom vratara Amatera Tomislava Grgića mreža domaćina ostaje netaknuta što se uspostavilo kao dovoljno za minimalnu pobjedu i tri boda Amatera.

“-Potpuno zasluženo pobjeda, dominirali smo cijeli susret , imali dosta šansi za postizanje gola, koji ipak dolaze do najstrože kazne. Gosti su također imali priliku sa 11 metara, na našu sreću naš vratar danas Tomislav Grgić odlično čita i brani udarac. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri,također i našim dečkima na trudu, zalaganju i borbenosti kroz cijeli susret.”- riječi su trenera Zorana Galetića iz NK Amatera.

“-Znali smo od početka da nas očekuje teška utakmica. Idemo na gostovanje opet bez tri standardna prvotimca koji su nam otišli u Split na kvalifikacije za futsal 1.HMNL. Domaćin dolazi do vodstva iz kaznenog udarca u 52.min. Mi smo također imali priliku izjednačiti rezultat u 75. minuti, ali na našu žalost kapetan M.Blažević nije uspio realizirati te mu domaći golman brani. Čestitamo NK “Amater” na pobjedi, a našim dečkima na borbi koju su pružili s obzirom da smo opet bili “nekompletni”.”- komentirao je susret Daniel Vokičić iz NK Slavena.

BATRINA – SLOGA 4:1

Uoči ovog kola desetoplasirana Batrina nakon što je u proteklom kolu stigla do sedme prvenstvene pobjede ugostila je Slogu iz Jaruga čiji je crni proljetni niz od osam pretrpljenih poraza prekinut domaćim slavljem nad Amaterom s kojim su stigli na 23 boda.

U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a na prvi pogodak čekalo se sve do 62. minute kada je Batrina došla u vodstvo zgoditkom Tomislava Renke iz kaznenog udarca. Na krilima prvog pogotka Batrine domaćini su iskoristili zalet te već tri minute nakon prvog pogotka postigli i drugi, ovaj put strijelac je bio Neven Bartolović. Pitanje pobjednika u Batrini u 75. minuti pogotkom za 3:0 riješio je Bruno Blažević, a sedam minuta kasnije 4:0 za domaće postavio je Josip Sekulić. Počasni pogodak za goste djelo je Josipa Kokanovića u 87. minuti susreta za konačnih 4:1.

“-Pobijedili smo sami sebe. Dečki su se zaista dobro držali do opravdanog jedanaesterca ali očito i do vremena dok imamo snage. Kao i sve utakmice padamo nakon 60.minute i ne možemo parirati mladosti koja nas je danas pretrčala. Ništa. Borba se nastavlja ali ponovno danas smo ostali bez ključnih igrača i biti će pravo umijeće odigrati utakmicu u subotu.”- izjava je trenera Ivice Berakovića, NK Sloga Jaruge.

SAPCI – ZVONIMIR 1:3

S dva uzastopna remija posljednjeplasirani Sapci došli su na tri osvojena boda, a u sklopu 23. kola u goste im je stigao uoči ovog kola sedmoplasirani Zvonimir koji je u domaćem susretu slavio nad Graničarom iz Slavonskog Šamca te tako stigao na 30 osvojenih bodova uz mogućnost popravka plasmana u slučaju novog pozitivnog rezultata.

Pred okupljenih 50-ak gledatelja u susret je bolje ušao Zvonimir te došao do početne prednosti u desetoj minuti susreta pogotkom Roberta Brekala. Šest minuta kasnije gosti su uspjeli udvostručiti svoje vodstvo, ponovno je precizan za Zvonimir bio Roberto Brekalo. Sapci su usmjeli prepoloviti prednost gostiju pogotkom Ivana Munivrane su 30. minuti te se s prednošću gostiju od jednog pogotka otišlo na odmor. Pogodaka nije bilo sve do 83. minute kada je pitanje pobjednika u Sapcima i konačnih 1:3 za goste iz Donje Vrbe postavio Josip Mijić.

“-Za gledatelje zanimljiva utakmica s podosta prilika na obje strane. Individualne pogreške su nas danas koštale bodova i čestitam protivniku na pobjedi!”

“-Čestitam svim akterima na fer i korektnoj utakmici, posebno mojim dečkima koji su odradili ovu utakmicu rutinski. Vrlo brzo smo poveli zgoditcima mladog Brekala, nakon naše jedne greške domaćini smanjuju na 2-1. U drugom poluvremenu koristimo jednu od nekoliko izglednih prilika i privodimo utakmicu kraju. Sudačka trojka vrlo korektno obavila svoju zadaću.”- komentirao je za Sportalo trener Zvonimira iz Donje Vrbe, Željko Tadijanović.

GRANIČAR – SLAVONAC 1:3

U večernjem dijelu programa jedan od pretendenata za naslov Slavonac Gunjavci-Drežnik nakon velike pobjede nad Omladincem iz Starog Topolja pod imperativom je pobjeda ušao u 23. kolo s tri boda zaostatka te je tražio bodove na igralištu Gaj u Slavonskom Šamcu kako bi se barem na dan izjednačio s liderima koji igraju sutra. S druge strane, domaćin ovog susreta Graničar nakon tri uzastopne pobjede poražen je u Donjoj Vrbi te se uoči ovog susreta nalazio na šestom mjestu s 30 bodova koliko imaju i njihovi konkurenti za peto mjesto Croatia i Zvonimir.

Do početnog vodstva stigao je Slavonac koji je u 24. minuti stigao do pogotka prednosti zgoditkom Zvonka Španića. Pogodaka nije bilo sve do 59. minute kada Hrvoje Mutnjaković udvostručuje vodstvo gostiju. U 80. minuti svoj drugi pogodak na susretu postiže Zvonko Španić, a počasni pogodak za Graničar djelo je Dušana Bijelića u 84. minuti susreta za konačnih 1:3.

“-Tvrda utakmica gosti dobri mi smo parirali koliko smo mogli. Malo nas sreća nije pomazila čestitke gostima mi se okrećemo Kopanici i idemo dalje riječi su novog trenera Graničara, Zorana Hubera.