Zrinski se razgoropadio, Grabovac odnio bodove s Livane

Odigrane su i nedjeljne utakmice u kojima nije bilo one draži i borbe za najviše pozicije jer su prvih sedam ekipa svoje zadatke odradile u subotu, a nakon nedjeljnih ekipe sa začelja nisu uspjele doći do bodova pa se radilo tek o malim promjenama u sredini prvenstvene ljestvice. Svoje su pozicije učvrstili Mladost, Zrinski, Grabovac i Šokadija osvajanjem novih bodova. Grabovac je jedini slavio na gostujućem terenu u Livani zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojemu su ponajviše zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Luciću stigli do preokreta nakon vodstva od 2:0 domaćina na poluvremenu. Ostale su ekipe ostvarile sigurne domaće pobjede – Mladost s tri razlike na krilima dvostrukog strijelca Marka Gazića, Šokadija s četiri razlike nošena sjajnim Josipom Miškovićem koji je ubilježio hattrick, Zrinski također s četiri razlike, ali i najviše postignutih pogodaka. Unatoč vodstvu gostujuće momčadi stvar je u svoje ruke uzeo  Robert Vidović koji je inicirao preokret i pobjedu svoje momčadi začinio također s hattrickom.

9 02.10.2021 16:00 Vinkovci NK Dilj (V) – NK Borac (Bo) 3:1
9 02.10.2021 16:00 Valpovo NK Valpovka – NK Višnjevac 3:1
9 02.10.2021 16:00 Županja NK Radnički (Ž) – HNK Radnički (M) 2:1
9 03.10.2021 16:00 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK Tomislav (C) 3:0
9 03.10.2021 16:00 Bošnjaci NK Zrinski (B) – NK Slavonac Komletinci 5:1
9 03.10.2021 16:00 Livana NK Tomislav (L) – HNK Grabovac 2:3
9 03.10.2021 16:00 Babina Greda NK Šokadija (BG) – NK Olimpija 4:0
9 02.10.2021 16:00 Otok NK Otok – NK HAŠK Sokol 5:1
9 02.10.2021 18:00 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Borinci 3:1

Iako su gosti danas došli dosta oslabljeni, mi smo od prve minute pokazali gard i ono što želimo od današnje utakmice. Prvo smo poluvrijeme odigrali na vrlo visokoj razini, naši promašaji i gostujući golman su zaslužni što rezultat nije bio još viši. Drugo poluvrijeme smo odmah rano zabili još jedan i otklonili svaku sumnju na današnju pobjedu. Malo smo stali na loptu, spustili tempo i mirno utakmicu priveli kraju. Čestitam svojim momcima na današnjoj igri, na sjajnoj energiji i trci. Nakon Komletinaca, danas je to ipak bilo puno bolje. Nas sada u listopadu očekuju vrlo zahtjevne utakmice, želimo protiv najboljih momčadi iz ranga odigrati onako kako mi znamo. Gostima želim puno sreće u daljnjem natjecanju – rekao je trener Mladosti Ivan Denić.

Utakmica u kojoj smo dominirali i stvarali šanse međutim kako u nogometu biva kad ne zabiješ dobiješ gol. Nakon toga ponovno uspostavljamo kontrolu i zabijamo golove nakon prekida i odličnih akcija. Gledajući sad nakon polovine polusezone fale nam 3 domaća boda da bi bili u vrhu tablice. Gostima puno sreće u nastavku prvenstva – kazao je Stjepan Kvesić trener Zrinskog.