Zrinski pobjedom u Vrbi najavio derbi protiv Belišća

Za nogometaše Omladinca iz Gornje Vrbe domaća utakmica 2. kola protiv Zrinskog iz Jurjevca imala je povijenso značenje. Naime, bio je to prvi službeni susret kluba iz Gornje Vrbe u trećeligaškom natjecanju. Pogotovo što je momčad trenera Ivana Pavkovića u 1. kolu došla do pobjede u Županji te su stoga protiv vrlo dobre ekipe iz Jurjevca imali veliku želju potvrditi te početne bodove.

U svojoj prvoj utakmici na domaćem terenu u Gornjoj Vrbi na trećeligaškom istoku nogometaši Omladinca poraženi su s 3:1 od Zrinskog iz Jurjevca. Bez obzira što su domaći u prvom poluvremenu imali vodstvo, gosti su u nastavku postigli 3 gola za drugu uzastopnu pobjedu. Bio je to susret dvije ekipe koje su u 1. kolu došle do sva 3 boda, dok je Omladinac bio na dobrom putu kako bi potvrdio pobjedu u prošlom kolu u Županji. Trener momčadi iz Gornje Vrbe Ivan Pavković osim bez ozlijeđenog Darija Radića uoči utakmice ostao je i bez mladih Davida Dorića i Antonija Svrzlića koji su na putu uoči utakmice doživjeli prometnu nesreću. Niti Zrinski nije bio kompletan te su oni bili bez: Pintarića, Jakića, Kneževića, Ulma i Kujundžića, međutim, za njih su najvažnija 3 boda koja su osvojili u Gornjoj Vrbi.

U prvih 20 minuta obje ekipe imale su nekoliko bezopasnih i nepreciznih pokušaja, a onda je za Omladinac prvu veliku prigodu imao Josip Ravlić.
Igrala se 20. minuta kada je domaćeg napadača proigrao mladi Ante Jozić, međutim, Ravlić je promašio ono što on rijetko čini. Nakon toga za
goste iz Jurjevca prijeti Brazilac Dos Santos, ali nije bio precizan, da bi u 30. minuti Omladinac došao do vodećeg pogotka. Bila je to lijepa akcija koja je krenula od Ivana Martića, da bi Slaven Barišić uposlio Marina Begića koji je svladao mladog Tonija Grginova na golu Zrinskog za 1:0.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima iz Jurjevca za koje je opasni Dos Santos u 49. minuti imao veliku prigodu za 1:1 kada mu je na ubačaj Šinka udarac obranio Zeba. Bio je to samo uvod u poravnanje koje se dogodilo u 61. minuti kada se Dos Santos izborio za jednu loptu, Zeba je nepotrebno istrčao i kratko ispucao loptu, a Miranu Horvatu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu za 1:1. Samo dvije minute nakon toga Zrinski je imao prigodu i za vodstvo, ali je udarac vrlo dobrog Stipe Vrdoljaka u 63. minuti završio na vratnici. Što nije uspio Vrdoljak pošlo je za glavom Dos Santosu koji je dobar ubačaj Pave Kovačevića u 73. minuti sproveo u mrežu za preokret i vodstvo Jurjevčana s 2:1. Kada je Omladinac svim silama krenuo po poravnanje gosti su postigli i treći pogodak. Igrala se 90. minuta kada je Horvat poslao upotrebljivu loptu za Severovića koji je pobjegao domaćim stoperima koji ga nisu uspjeli uhvatiti, dok je napadač iz Nove Gradiške potvrdio zasluženu pobjedu Zrinskog iz Jurjevca u Gornjoj Vrbi nad Omladincem s 3:1.

Tako je Omladinac nakon 2. godine doživio domaći poraz u prvenstvu, dok ih ove srijede u 3. kolu očekuje gostovanje u Novoj Gradiški kod Sloge. S
druge strane Zrinski će u srijedu na svom terenu ugostiti Belišće u dvoboju ekipa koje nakon 2 kola imaju maksimalni učinak od 6 bodova. (Tekst: Josip Šebalj, foto: NK Zrinski)