Zrinski bolji od Marsonije u posljednjoj provjeri uoči starta 3. HNL

Pripreme za novu sezonu su stigle u završnu fazu, ostalo je vremena za posljednji “glanc” u preostalih tjedan dana. Posljednju provjeru stanja, odnosno generalku odradili su Zrinski i Marsonia, a minimalnim slavljem optimizmom se napunila Milardovićeva momčad.

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 100. Sudac: Vuković (Osijek). Pomoćnici: Kečinović (Osijek) i Reljan (Osijek). Strijelci: 1:0 Mendeš (30.).

ZRINSKI (J): Grginov, Blagojević, Begović, Šinko, Ulm, Kovačević, Matković, Mendeš, Moises, Dos Santos, Vrdoljak. (Još su igrali: Begović, Ćubel, Jurić, Knežević, Lukačević, Lišnić, Severović). Trener: Josip Milardović.

MARSONIA: Kramer, Gačić, Letica, Ćato, Đurković, Olić, Benić, Brkić, Balentović, Maksimović, Jašarević. (Još su igrali: Iličević, Baričević, Didović, Mišić, Puzić, Samardžija, Vidović, Savanović, Bundavica, Brnić. Trener: Hrvoje Bušić.

Za kraj pripremnog ciklusa trener Jurjevčana Josip Milardović tražio je renomiranoga protivnika protiv kojega bi vidio što je dosada napravljeno. A upravo je Marsonia bila protivnik po mjeri, momčad koja će zasigurno biti u borbi za sam vrh tablice.

Jurjevčani su tijekom prvoga poluvremena bili ravnopravan protivnik čak su u pojedinim trenucima bili opasniji protivnik. I jedni i drugi igrali su odgovorno prema svome golu tako da nije bilo previše prilika za golove. Jurjevčani su u 30. minuti iskoristili odličnu priliku po desnoj strani kako bi došli u vodstvo. Vrdoljak je probio desni bok, ubacio točnu loptu na osam metara od Kramerovoga gola, na pravom mjestu našao se Mendeš koji glavom pogađa brodsku mrežu. Do kraja prvoga poluvremena obje su momčadi imale nekoliko izglednih situacija, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku utakmice Brođani su imali više od igre, veći posjed lopte, a Jurjevčani su svoje prilike čekali iz kontranapada. U 50 minuti Marsonia je imala najbolju priliku, ali je Maksimović pogodio prečku. U 55. minuti Zrinski je mogao podebljati svoje vodstvo. U solo akciju krenuo je Dos Santos, na dvadesetak metara od gola proigrao je na drugoj strani Pavu Kovačevića koji se sam našao pred brodskim golmanom. Udarac jurjevskoga veznjaka gostujući golman uspio je obraniti. Gosti opasno prijete u 76. minuti kada je Jašarević izveo slobodan udarac iskosa s 20 metara. Odlično je naciljao lijevi kut, ali mladi golman Grginov čudesnom je paradom spasio svoj gol. Ponovo je Zrinski imao odličnu priliku u 80. minuti kada je Knežević pronašao Vrdoljaka koji se sam našao pred brodskim golmanom. Međutim, domaći napadač se spetljao tako da nije bilo jasno je li htio pucati na gol ili asistirati. Opasnost je otklonila brodska obrana. U posljednjih desetak minuta Brođani su pokušavali doći do izjednačenja, ali  obrana Zrinskoga bila je na visini zadatka.

Trener Zrinskoga Josip Milardović može biti zadovoljan učinjenim u pripremama. Očito da je prepoznao sastav koji će u suboti 21. kolovoza istrčati na Baru protiv novaka u ligi Darde. (Izvor: NK Zrinski)