/ŽOK Vukovar i Gradiška poraženi, Osječanke nastavljaju borbu
žok osijek 06

ŽOK Vukovar i Gradiška poraženi, Osječanke nastavljaju borbu

Ženska 1-A nacionalna odbojkaška liga seniorki u skupini 1 jučer je donijela dva poraza slavonskih predstavnica. Kako su naše predstavnice u svojim dvoranama dočekale dvije najbolje ekipe lige porazi nisu nikakva tragedija.

ŽOK Nova Gradiška je dosta žestoko nastradala od zagrebačke Mladosti 0:3 u setovima a u niti jednom trenutku vodeća ekipa lige nije dozvolila Gradiščankama da ozbiljnije zaprijete. Utakmica je od početka do kraja bila jednosmjerna ulica pa su naše djevojke ukupno osvojile samo 41 poen.

U Vukovaru je ipak bilo malo zanimljivije, ŽOK Vukovar je uzelo prvi set, zatim Kaštela uzima sljedeća dva seta poprilično uvjerljivo, dok su Vukovarke u 4. setu pružile dobar otpor, ali na žalost nisu uspjele osvojiti bod u ovoj utakmici.

U drugoj skupini ŽOK Osijek 06 vodi mrtvu trku sa OK Kaštela DC za prvo mjesto u ovom dijelu prvenstva, za sada su Kaštelanke u prednosti za jedan bod a 7. veljače na rasporedu je međusobni okršaj u Kaštelama.

U jučer odigranim susretima i jedna i druga ekipa su slavile po 3:0 protiv Zadra odnosno HAOK Rijeke. U Osijeku su naše djevojke jedino u 2. setu imale problema, ali na kraju je i taj set otišao na stranu Osječanki, koje su nakon toga posljednji set osvojile vrlo uvjerljivo 25:10.

Zadranke su zaista vrlo dobra ekipa, puno su bolje sada nego u prvom dijelu sezone i moram reći da su nas dobro namučile. Utakmica je bila jako zanimljiva, mi smo malo ispali iz ritma zbog ove dugačke stanke i polako se vraćamo u ritam. To je bilo posebno vidljivo u drugom setu kada sam dao priliku djevojkama koje manje igraju, ali sam morao vratiti prvu postavu na parket da bi osvojili taj set. Ipak, kvaliteta je na našoj strani i to je na kraju došlo do izražaja, mi u svaku utakmicu idemo maksimalno a tako ćemo i u nedjelju na derbiju u Kaštelama. Zadovoljan sam mojim djevojkama, odigrale su kvalitetnu utakmicu, možda bih jedino izdvojio Barbaru Faburić koja je odigrala jednu jako dobru utakmicu – rekao je Dario Fančović trener Osječanki.

U donjem dijelu OK Đakovo je u 5 setova poražen od ŽOK Kostrene. Gošće su povele 0:2 u setovima, Đakovčanke se vraćaju na 2:2 ali ipak nije bilo dovoljno snage za potpuni preokret.

Nama je ovo bila pripremna utakmica za razigravanje pošto je Kostrena u gornjem dijelu ljestvice pa nam ovi bodovi niti jednima niti drugima nije bila bitna utakmica, ono pravo kreće za dva tjedna. U toj ligi 4 koja se stvara nakon ovog dijela će biti iznimno zanimljiva, srećom imamo dobru prednost pred Azenom, pa ćemo sa Zadrankama voditi borbu za 2. mjesto u toj mini ligi koje znači izbjegavanje kvalifikacija za ostanak u 1.A ligi. Kao klub smo se orijentirali na domaće igračice, jedina djevojka “sa strane” je Ana Mihaljević iz Čepina, koje se pokazala kao odlično rješenje. Zadranke su se dosta pojačale i biti će pravog fajta u nastavku prvenstva – za sportalo je rekao Pavo Lucić iz ŽOK Đakova.

Kod muškaraca se u prvoj skupini 1.A nacionalne lige situacija razvila poprilično loše za MOK Mursa Osijek pošto su oni doživjeli uvjerljiv 0:3 poraz od drugoplasirane momčadi lige HAOK Mladosti, dok su im konkurenti Rovinj i Gorica osvojili bodove te ih preskočili na ljestvici. Sada su Osječani predposljednji sa 10 bodova koliko ima i posljednjeplasirani Šibenik.

Slavonski predstavnik u drugoj skupini, OK Borovo – Vukovar je sa 3:0 slavio na gostovanju u Splitu a kako je Karlovac bio slobodan naši su sada stigli na bod zaostatka za njima u borbi za drugo mjesto iza nedodirljive MOK Rijeke. U sljedećem kolu Borovo dočekuje upravo Karlovac, pa će u izravnom dvoboju odlučiti o 2. mjestu.