/ŽOK Nova Gradiška slavila, Osijek 06 poražen, Đakovčanke očekivano poražene GRADIŠČANKE OSVOJILE PRVO MJESTO U SKUPINI, ĐAKOVČANKE SE OPRAŠTAJU OD DRUGOLIGAŠKE KONKURENCIJE
žok đakovo1

U srijedu je odigrano predposljednje kolo natjecanja po skupinama u 1. A nacionalnoj odbojkaškoj ligi. Praktično je sve potpuno jasno pred zadnje kolo što se Slavonki tiče, ostaje tek vidjeti može li ŽOK Osijek 06 u posljednjem kolu preskočiti OK Kaštelu DC, odnosno dočekati njihov kiks protiv Drenove.

U skupini I. Vukovarke su poražene na svom parketu od Marine Kaštela 3:1 u setovima. Spor i loš ulazak u susret vrlo rano je odnio prvi set na stranu gošći, no u drugom ŽOK Vukovar igraju puno bolje i uspijevaju osvojiti set. Nakon toga gošće malo dodaju gas i opuštene igračice trenera Tonka Sabljića nisu uspjele pružiti kvalitetan otpor favoriziranim gošćama.

U skupini II. sve je prošlo prema očekivanjima, derbi u Novoj Gradišci nije ponudio puno uzbuđenja, domaće igračice bile su na visini zadatka i slavile su 3:0 pobjedu, a samim tim i osojile prvo mjesto u skupini, odnosno poziciju br. 5 u doigravanju.

Uvjerljiva i zaslužena pobjeda u kojoj smo koristili sve igračice, a u utakmici nije bilo neizvjesnosti niti jednog trenutka. Moramo ipak sportski priznati da je Rovinj igrao jako oslabljen, bili su bez 4 igračice, od toga 3 iz prve postave jer nisu mogle putovati zbog toga što su u radnom odnosu. To se naravno itekako osjetilo u njihovoj igri, ali isto tako sve naše djevojke su odigrale jako dobru utakmicu, a pogotovo smo fenomenalno servirali što je protivniku ogromne probleme. Uspjeli smo ujedno i odmoriti ključne igračice i dati priliku igračicama sa klupe koje malo manje igraju – za Sportalo je rekao Damir Runjaš, trener ŽOK Nove Gradiške.

ŽOK Vinkovci lakoćom se obračunao s nedoraslim Dubrovčankama, konačni rezultat 3:0 jasno govori o razlici u kvaliteti, a podatak da su Gosparke osvojile samo 34 poena u čitavoj utakmici još više pojačava žal za porazom u prošlom susretu u Vinkovcima od njih.

U Skupini III. na žalost nastavila se tradicija da u ogledima ŽOK Osijeka 06 i OK Kaštele DC slave gošće. U 4. dvoboju ovih ekipa sva 4 puta slavila je gostujuća ekipa. Danas su Osječanke krenule osvajanjem prvog seta rezultatom 25:19, u drugom je sve bilo otvoreno do samog kraja, no otišao je na stranu Dalmatinki 26:24, a onda je došlo do black outa Osječanki i gošće su lako osvojile preostala dva seta. Ovim porazom Osijek je prepustio vodeću poziciju u skupini, i onu 7. za doigravanje. Sada da bi izbjegle HAOK Mladost u prvom kolu doigravanja trebaju domaći poraz Kaštelanki od Drenove, te naravno pobjedu u Kostreni.

žok đakovo

OK Đakovo danas pretrpjelo 3:0 poraz od Rijeke i u posljednjem kolu imaju priliku pobjedom u Velikoj Gorici izboriti kvalifikacije za prvu ligu sa 3 pobjednika drugoligaških liga. Posljednji izravno ispada, predposljednji ide u te dodatne kvalifikacije.Ranije smo imali krivu informaciju, pa se ispričavamo zbog krive informacije.