/ŽNK Osijek sedmicom zaključio sezonu i osvojio 20 naslov prvaka U ZAVRŠNOM ČINU PRVENSTVA S 4 POGOTKA BRILJIRALA JE MAJA JOŠČAK
DSC00171

Ženski nogometni klub Osijek nastavio je svoju dominaciju u Hrvatskoj osvojivši 20. naslov prvaka države, a za oproštaj od prvenstva s visokih 7:0 slavile su protiv OMBLA-e.

Rutinski odrađenu sezonu o kojoj im se nitko nije uspio ozbiljnije suprotstaviti, tek su u Splitu tamošnje nogometašice osvojile bod protiv Osijeka, no na kraju je ponovno prednost Slavonki velikih 14 bodova, s tim da Split još ima odigrati svoj susret posljednjeg kola pa imaju mogućnost smanjiti zaostatak na 11 bodova. Ta 3 primljena gola u Splitu su ujedno i jedini koje su osječke vratarke primile u prvenstvu, pa uz postignutih 147 pogodaka gol razlika prvakinja od +144 najbolje oslikava o kakvoj je dominaciji riječ.

U današnjem susretu na Dubrovčanke su došle uveličati proslavu titule najboljoj ekipi u državi od osamostaljenja, kao i sve suparnice pokušale su proći s što manje pogodaka u svojoj mreži, i na kraju su završile s pristojnih 7 komada od kojih je 4 postigla najbolja igračica utakmice Maja Joščak, a još po jedan su dodale Mateja Andrlić, Kristina Nevrkla i Daniela Lucić.

Za osječke nogometašice do zaključenja sezone ostalo je odigrati finale kupa te vrlo vjerojatno osvojit 18. trofej u tom natjecanju, a nakon toga mali odmor i kreću pripreme za nove kvalifikacije za Ligu prvaka gdje ipak imaju pravi natjecateljski podražaj za razliku od domaćih natjecanja gdje su 3 koplja iznad svih.

Po završetku susreta pehar namjenjen državnim prvakinjama Osječankama je dodijelio Gradonačelnik , a nakon toga je usljedilo veliko slavlje, potpuno zasluženo moramo istaknuti!

DSC00122 DSC00124 DSC00125 DSC00136 DSC00141 DSC00148 DSC00149 DSC00158 DSC00160 DSC00163 DSC00167 DSC00168 DSC00169 DSC00174 DSC00176 DSC00178 DSC00180 DSC00182 DSC00184 (1) DSC00184 DSC00189