Željko Musa predvodio Magdeburg do pobjede u Našicama

Nakon teškog poraza u Moskvi od CSKA (29:18) u sklopu 4. kola EHF Europske lige, rukometaši Nexea dočekali su njemačkog velikana Magdeburg s namjerom da pokušaju doći do druge pobjede u skupini. Našićani su vrlo dobro ušli u utakmicu i došli do početnog vodstva preko Halila Jaganjca, a potom je odgovornost na sebe preuzeo Janko Kević postigavši tri gola te je nakon šest minuta igre semafor pokazivao 4:4. Kevićevi pogoci razljutili su danskog reprezentativca na vratima Magdeburga, Jannicka Greena koji je sljedećih 10 minuta zaključao svoja vrata te su gosti sa pet golova u nizu došli do osjetnije prednosti. Uz odličnog Greena na golu, obranom je sjajno dirigirao naš reprezentativac Željko Musa, a veliki doprinos dao je i u napadu. Nakon Musinog gola za tada najvećih 12:6, Nexe je smanjilo preko Kevića i Milete na -4, ali Magdeburg poluvrijeme zaključava sa tri vezana gola i odlazi na odmor s visokih +7.

1. kolo EHF Europske lige, OS Kralja Tomislava, Našice

RK Nexe – SC Magdeburg  24:32 (8:15)

RK Nexe: Car (2 obrane), Radovanović (8), Bakić 2, Mileta, Mrđenović, Barišić Jaman, Jelinić 3, Vida 1, Severec 1, Pešić, Kević 7, Rodin 1, Tomić 1, Jaganjac 4, Vozab, Pribetić 3

SC Magdeburg: Green (9 obrana), Thulin (3) Musa 5, Steinert 4, Kristjansson 2, Pettersson 2, Magnusson 4, Hornke 2, Gullerud, Mertens 5, O’Sullivan 3, Bezjak 2, Damgaard Nielsen 2, Preuß 1.

Isključenja: RK Nexe – , SC Magdeburg 2min

Sedmerci: RK Nexe 2/2, SC Magdeburg 1/1

Musa je svojim golom zaključio prvo poluvrijeme, a potom otvorio i drugo.Igralo se zatim gol za golom sve do sredine drugog poluvremena kada  se najprije ozlijedio Jaganjac, a onda Nijemci sa četiri vezana pogotka odlaze na 25:15 i praktički riješavaju susret. U tom trenutku obrane na obje strane su se opustile, golovi su se redali kao na traci, a u samom finišu susreta  Kević i Bakić su smanjili dvoznamenkastu prednost Magdeburga.

Prvo ime susreta bio je naš reprezentativni pivot Željko Musa koji je susret završio sa 5 zgoditaka, a koliko je značajan u obrani njemačke momčadi govori podatak da su se Nexeovi pivoti počeli upisivati u strijelce tek u završnici susreta, kada je Željko dobio zasluženi predah. Uz Musu je 5 pogodaka za Magdeburg postigao i Lukas Mertens, a istaknuo se i vratar Green sa 9 obrana od čega čak 8 u prvom poluvremenu.

Našičanin Janko Kević ponio je epitet najboljeg strijelca susreta sa 7 golova, a istaknuo se i sa 5 asistencija.

U preostala dva susreta skupine, Montpellier je sa visokih 32:21 bio bolji od Alingsasa, a domaću pobjedu upisala je i CSKA Moskva svladavši Bešiktaš rezultatom 32:24. U sljedećem kolu koje je na rasporedu 8. Prosinca, Nexe će gostovati kod Magdeburga.

© Sportalo.hr 2020. | Newsphere by AF themes.