Završni dan u Tenji: Prestižne titule za Mursu VBK, AB Skriptu i Lege

Odigran je i posljednji dan Malonogometnog turnira u Tenji gdje smo imali prilike uživati u susretima za treće mjesto i finalima u sve tri konkurencije. Na kraju titule najboljih putuju sa ekipama Lege, Murse VBK i AB Skripte kojima iskreno čestitamo na osvojenim titulama.

Finalni dan u Tenji otvorili su završnim susretima pioniri, prvo naravno susretom za treće mjesto kada su malo prije 19 sati za treće mjesto igrali NS NK Čepin i Perfect Team, u kojem je uspješniji bio Perfect Team, a gol odluke za 1:0 djelo je Frana Sporiša.

U finalu iste konkurencije zaigrali su PZ Ćelije i Lege, a Lege su pokazale zašto su najbolja ekipa u pionirskom dijelu igravši na vrhunskoj razini sve susrete pa tako i ovaj posljednji koji s pobijedili rezultatom 3:0. U prvom poluvremenu mrežu Ćelija tresli su Kerovec i Tomljanović, dok je početkom drugoga poluvremena Tin Tomljanović nadodao i svoj drugi pogodak za konačnih 0.3 za momčad Lega.

Najboljim igračem kod pionira proglašen je Andrija Kerovec iz momčadi Lege, dok su i ostale pojedinačne nagrade otišle u ruke istoj momčadi: Tin Tomljanović proglašen je najboljim strijelcem, dok je najbolji vratar turnira Karlo Varlam.

Potom su iza 20 sati na tenjski teren u borbi za treće mjesto u konkurenciji veterana izašli Eko Jazo i Hebron Kafić Uzdravlje. Ivica Musa doveo je Eko Jazo u vodstvo u drugoj minuti, da bi do poluvremena Hebron uspio izjednačiti putem Jurice Požege.

Početkom drugog poluvremena formalni gosti prelaze u vodstvo golom Rakušića, da bi četiri minute kasnije Vuka vratio stvari na početak pogotkom za 2:2. Kada se već činilo da će se ići na raspucanje šesteraca,  slatku pobjedu u posljednjoj minuti susreta slavila je momčad Hebron Kafić Uzdravlje pogotkom Marina Runtića.

Na red je stigao i susret seniora za treće mjesto gdje su igrali Autopraonica Mustang i Caffe 5 Gravia DGO. U prvom poluvremenu nažalost nismo imali priliku vidjeti pogotke, no zato smo u periodu od dvadesete do dvadeset i pete minute mogli vidjeti tri pogotka. Anton Šerić doveo je Graviu u vodstvo da bi tri minute kasnije susret izjednačio Petar Dujmović za Autopraonicu Mustang. No, radost Mustanga nije dugo trajala jer je već u idućoj minuti na semaforu stajalo 1:2, a pobjednički gol za Caffe 5 Graviu DGO postigao je Zvonimir Horvat.

Potom je uslijedila i sama završnica, a u drugom velikom finalu večeri, onom veteranskom, sastali su se Caffe 5 Gravia i AB Skripta, gdje je bilo napeto do posljednjih sekundi sa neizbježnim tenzijama na obje strane. Na kraju u uzbudljivoj utakmici pobjedu je izborila AB Skripta sa konačnih 2:1. Hrvoje Šimić je doveo AB Skriptu u vodstvo u trećoj minuti, da bi devet minuta kasnije prednost na 2:0 udvostručio Goran Dakić, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U drugom poluvremenu nakon dvije minute igre Caffe 5 Gravia uspjela je smanjiti rezultat na 1:2 golom Marija Mijatovića. Do kraja utakmice bilo je izrazito napeto, a utakmica je kulminirala kada su u posljednjoj minuti obje ekipe skupile pet akumuliranih prekršaja. U igri živaca priliku za izjednačenje sa deseterca dobila je momčad Gravie, ali se lopta odbila od vratnice i do kraja je ostalo tih 1:2 i titula putuje sa AB Skriptom.

Sve tri titule najboljih pojedinaca otišle su dečkima iz AB Skripte, pa je tako najbolji igrač veteranskog dijela turnira Hrvoje Šimić, najbolji strijelac Goran Dakić a vratarska nagrada otišla je u ruke Borisa Benića.

U seniorskoj konkurenciji posljednji susret ovogodišnjeg turnira u Tenji igrale su finalisti Mursa VBK i CB Downtown. Mursa VBK se od početka nametnula kao bolja ekipa i pitanje pobjednika riješila je u već u prvom poluvremenu kada je na semaforu stajalo 4:0, a do kraja su bez većih problema tu prednost i zadržali. Već u drugoj minuti najbolji igrač turnira Domagoj Damjanović doveo je Mursu VBK u vodstvo, a već u osmoj minuti isti igrač udvostručava prednost Murse.

Blitzkrieg Murse VBK nastavio se i u drugom dijelu prvoga poluvremena kada pogotkom Ćosića i upotpunjenim hat-trickom Damjanovića dovode utakmicu u mirne vode. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa je Mursa zasluženo ponijela epitet najbolje momčadi turnira u seniorskoj konkurenciji na čemu im od srca čestitamo.

Pojedinačne titule kod seniora na Malonogometnom turniru Tenja 2022 uz Osječko osvojili su za najboljeg igrača iz redova Murse VBK Domagoj Damjanović, koji je odnio nagradu i za najboljeg strijelca, dok je najbolji golman turnira Marko Simić iz drugog finalista CB Downtown.