Započela rukometna uzbuđenja 1. HRL Sjever za rukometaše

Duga je bila ljetna pauza za rukometaše u 1. HRL Sjever, no i tome je došao kraj. Odmah prvo kolo nam je donijelo odličan rukomet i nekoliko zanimljivih dvoboja.

Rukometaši Slatine su u 1. kolu gostovali kod Požege, a novi prvoligaš je pokazao zube te je slavio 31:32. Od početka su gosti krenuli poprilično žestoko te su u prvom poluvremenu imali prednost koja je sezala sve do 4 pogotka razlike. Domaćini se nisu predavali te su na domaćem terenu pokušali preokrenuti Slatinu, no gostujuća momčad je pokazala odlučnost i kvalitetu te zasluženo odnosi 2 boda iz Požege. Nije domaćinima pomoglo ni 11 pogodaka odličnog Vilima Gotala jer je Slatina predvođena Ivanom Repićem (7 golova) odigrala odličan dvoboj.

Još jedna tijesna utakmica odigrala se u Đakovu, gdje su domaćini svladali Metalac 31:30. Odlično su Đakovčani krenuli u dvoboj te su konstantno držali razliku u odnosu na svoje goste. Nekoliko puta se Metalac približio, no to je bilo to od gostiju. Ipak, prava drama je uslijedila u drugom dijelu. Konstantno su grizli gosti s ciljem preokreta i uzimanja bodova u Đakovu, no domaćini to nisu dopustili. U posljednju minutu utakmice se ušlo s rezultatom 30:30, a sa zvukom sirene se ukazao Ivan Vulić te donosi pobjedu Đakovu. Odličan je u redovima domaće momčadi bio Mario Goluža s 12 pogodaka, dok je goste predvodio Petar Vojnović sa 8.

Spačva je na domaćem terenu u Vinkovcima imala poprilično lagan zadatak. U goste im je došla ekipa Viro-Virovitice, a domaćini su slavili 32:21. Prvih 15-ak minuta utakmice proteklo je u znaku gostiju, koji su držali vodstvo. Nakon toga se pale dizelaški motori domaćina te preokreću rezultat u svoju korist. Nakon preuzimanja vodstva, Spačva je odličnom igrom stvarala veliku razliku, a koja je na kraju utakmice iznosila uvjerljivih 11 pogodaka. Marin Marić je odigrao odličan susret te je predvodio domaćine sa 10 pogodaka. Goste je predvodio Toni Smutni sa 6 golova.

Novi prvoligaš, rukometaši Nexe 2, odlično su debitirali u prvoligaškom društvu. Prvi dvoboj su odmah ostvarili pobjedu, na domaćem terenu u Našicama pobijeđen je Sisak 34:29. Jako su dobro krenuli mladi Našičani u ovaj susret, a podatak da gosti nisu imali nijedno vodstvo tokom susreta dovoljno govori o dominaciji. Razlika je konstatno rasla, kroz cijeli susret se protezala između 4 i 5 golova razlika te je konačna pobjeda i više nego zaslužena. Dominik Liščić odigrao je odličan susret za domaćine te je zabio čak 11 pogodaka, dok je poražene goste predvodio Danijel Gnjatić sa 8 pogodaka.