Zaostali susret 14. kola 1.ŽNL BPŽ: Slavoncu puni plijen kod Budainke Kolonije!

Zaostalim susretom između Budainke Kolonije i Slavonca Gunjavci/Drežnik kompletirano je 14. kolo 1.ŽNL BPŽ! Slavonac Gunjavci/Drežnik upisao je jedanaestu prvenstvenu pobjedu svladavši na gostovanju Budainku Koloniju s 1:3 te tako ponovno vratio drugu poziciju na ljestvici s tri boda zaostatka za vodećim Omladincem,  dok je Budainka ostala na dvanaestoj poziciji.

BUDAINKA KOLONIJA – SLAVONAC GUNJAVCI/DREŽNIK 1:3

Uoči ovog kola trinaestoplasirana Budainka Kolonija s četrnaest bodova na kontu, odnosno učinkom u proljetnom dijelu od četiri pobjede, dva remija te sedam poraza u prvom proljetnom kolu dočekala je u zaostalom susretu trećeplasirani Slavonac Gunjavci/Drežnik, koji je u svojih trinaest odigranih susreta obilježio učinak od trideset i jednog boda, odnosno deset pobjeda, jedan neriješen ishod te dva poraza. Koliko je ovaj susret bitan za obje ekipe svjedoči činjenica da bi se eventualnom pobjedom u ovom susretu Budainka probila za jedno mjesto na ljestvici, kao i Slavonac koji bi eventualnom pobjedom preskočio drugoplasirani Vinogorac.

Gosti su poveli u šesnaestoj minuti susreta pogotkom Leona Marinovića te se na predah otišlo s minimalnom prednošću Slavonca. Furiozno je Slavonac ušao u drugi dio poluvremena pa je tako već u trećoj minuti nastavka iz jedanaesterca rezultat na 0:2 povisio Zvonko Španić, a već pet minuta kasnije prednost gostiju na tri razlike diže Marko Čanić. Do kraja susreta Budainka je uspjela tek smanjiti rezultat na 1:3 pogotkom Josipa Opačka s bijele točke u 71. minuti, no bodovi ipak putuju s gostima koji su se ovom pobjedom vratili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s tri boda zaostatkom za vodećim Omladincem.