Zadrugar sedmicom ispratio Budainku, Svačić slavio protiv Mladosti

Nakon što su jučer odigrana prva tri susreta MŽNL. Brod – Požega danas je kompletirano 3. kolo u kojem je najraspoloženija bila momčad Zadrugara koja je do vrha napunila mrežu Budainke, a Svačić je u derbiju slavio protiv Mladosti.

SVAČIĆ – MLADOST 3:0

U Starom Slatiniku je domaći Svačić dočekao momčad iz Sibinja koju su na kraju mirno svladali i upisali nova tri boda. Bilo je tu dobrih prilika sa obje strane, ali je domaćin bio mirniji u realizaciji i svoje prilike iskoristio te zasluženo odnose pobjedu. Domaćin je poveo u 32. minuti preko Ivana Vrhovca, a tu prednost su držali i na odmoru. U drugom dijelu su Ivan Krizmanić i Luka Panijan samo dovršili posao i stavili točku na i ovog susreta.

Danas su dečki odigrali jednu odličnu utakmicu od prve do zadnje minute smo bili bolji od protivnika i zasluženo odnijeli pobjedu! Danas smo odradili sve što smo se dogovorili i pokazali smo da se dižemo polako i biti ćemo sve bolji. Gostima puno sreće dalje,  a sudcima čestitke na odlično odrađenom poslu!–  izjavio je Mario Tadić, trener Svačića.

Zaslužena pobjeda domaćina koji je svoje prilike iskoristio, a mi nažalost svoje prilike nismo uspjeli iskoristiti. kratko je poručio  Irfan Islami, trener Mladosti.

SIKIREVCI – PAPUK 4:2

Jedna sadržajna i dinamična utakmica odigrala se u Sikirevcima gdje je gostovao Papuk iz Velike. Bila je to utakmica puna prilika i lijepih poteza u kojoj je momčad Papuka pružila dobar otpor favoriziranom domaćinu, ali na kraju je domaćin ipak uspio slomiti otpor gostiju u drugom dijelu te zasluženo ostavljaju sva tri boda kod kuće. Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju na sredini terena sve do pred kraj kada je u 37. minuti Matej Zeba doveo goste u prednost, ali samo tri minute nakon toga Josip Petrić brzopotezno poravnava i odvodi momčadi na odmor s neriješenim rezultatom. Domaćin je ušao furiozno u drugo poluvrijeme te su u 55. i 60. minuti došli do brza dva gola prednosti. Prvo je pogodio Tomislav Glavačević, a zatim Ilija Tukara. U 67. minuti Željko Parobek svojim pogotkom vraća goste u igru, ali desetak minuta prije kraja susreta Ilija Tukara postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a s njim je zapečatio pobjedu svojoj momčadi.

Čestitke Sikirevcima na pobjedi i mojim dečkima na odličnoj utakmici.  Danas nismo imali sreće. Vidjeli smo da se može,  idemo se pripremati za odličnu ekipu Lipika. -izjavio je Dalibor Banović, trener Papuka.

ZADRUGAR – BUDAINKA 7:0

Zadrugar je u svojim Oprisavcima potpuno nadigrao i do vrha napunio mrežu Budainke koja je i nakon ovog kola još uvijek na bodovnoj nuli. Odmah se na početku susreta vidjelo na koju će stranu utakmica otići. Samo je bilo pitanje s kojom će razlikom domaćin slaviti. Po dva pogotka su postigli Siniša Berdalović i Kristijan Blažević, dok su po jedan dodali Domagoj Baboselac, Marko Kolesarić i Tomislav Galovac.

Sto reći kad pobijediš 7-0. Rano smo zabili i kasnije je bilo puno lakše. Mlada ekipa Budainke se borila ali razlika u kvaliteti je očita. Suđenje dobro. – izjavio je Stjepan Novoselović, trener Zadrugara.

Čestitam ekipi Oprisavaca na zasluženoj pobjedi. Koji su nam danas bili bolji u svim segmentima nogometne igre. Što i rezultat sam govori sve. Čestito bi na izvanrednom suđenju sudačke trojke. – izjavio je Anto Dujak, trener Budainke.

SLOBODNICA – POŽEGA 1:0

Slobodnica je na svom terenu slavila protiv gostiju iz Požege nakon dosuđenog jedanaesterca koji se na kraju ispostavio kao pobjednički. Filip Barukčić ga je u 21. minuti mirno realizirao i donio svojoj momčadi vrijedna tri boda. Požega je pokazala dobru igru i u ovom susretu, kao i u prethodna dva, ali jednostavno nisu uspjeli iskoristiti svoje šanse kako bi se rezultatski vratili u ovaj susret.

Danas smo izgubili po meni od lošijeg protivnika, je da smo mi mogli i trebali bolje reagirati nakon dosuđenog penala koji nije bio, pogotovo kad ti ne svira čisti kazneni udarac par minuta ranije. Nikada ne komentiram suđenje, ali ne mogu ne spomenuti kako je ovo treća utakmica u kojoj protivnik ima kazneni udarac, a sva tri su u najmanju ruku “sumnjiva”. ova utakmica je iza nas, idemo utakmicu po utakmicu i okrećemo se sljedećem protivniku.  – izjavio je Tomislav Vukoja, trener Požege.