Zadnji Galeb iznenadio Međimurec, Nedelišće prohujalo Štrigovom

Odigrani su preostala tri susreta Međimurske Premier lige. Na današnjim utakmicama najveće iznenađenje bio je remi Galeba i Međimurca.

NK SLOGA ŠTRIGOVA – NK NEDELIŠĆE 1:4

Poprilično jednosmjerna utakmica otišla je na stranu gostujuće momčadi. Marcos Gabriel Anaisce da Costa Souza doveo je Nedelišće u vodstvo u 28. minuti susreta. Izjednačili su domaćini u 59. preko Gorana Spasića, no to je od njih bilo to. Već u 61. Nino Pintarić ponovno dovodi Nedelišće u vodstvo. Kayo Halen Oliveira Moraes u 79. povećava na 1:3, dok konačni rezultat postavlja Boris Kosir u 84. minuti susreta.

NK JEDINSTVO (GM) – NK CENTROMETAL 0:0

Mirna utakmica bez pogodaka odigrana je u jednom od derbija kola. Jedinstvo i Centrometal ispucali su se, no bez konkretnih završnica s obje strane. Na kraju su se oba tima morala zadovoljiti podjelom bodova i okreću se novim izazovima do kraja jesenskog dijela prvenstva.

Napeta utakmica u kojoj smo bili bolji i imali posjed lopte, pogotovo u prvom poluvremenu, kad smo stvorili neke šanse koje nismo realizirali. U drugom poluvremenu smo trkački pali. Po mojem skromnom mišljenju, i dalje smo bili bolji, ali danas nam je falilo malo sreće i konkretna završnica. Zahvaljujem se svojim dečkima na odličnom pristupu, borbi, trci i velikoj želji, koja danas nažalost nije nagrađena“, rekao je trener Centrometala Goran Klemenčić.

NK GALEB (O) – NK MEĐIMUREC (DP) 1:1

Ako gledamo po tablici, onda je ovaj rezultat itekako iznenađujuć jer posljednjeplasirani Galeb uspio je uzeti bod drugom Međimurcu. Poveli su gosti autogolom domaćeg igrača Srđana Bajusa u 27. minuti susreta. Luka Dominić u 64. minuti je izjednačio i donio važan bod svojoj momčadi.

Mogu reći, razočaravajući rezultat za nas. Bili smo drugi na tablici i mogli smo zadržati taj minus od četiri boda od Kotoribe i odvojiti se od četvrtog, petog mjesta. Nismo uspjeli. Najavio sam da će biti teška utakmica, teren je bio jako težak. Bili smo bez dva-tri standardna zbog kartona. Rezultat utakmice je realan. Moram reći da nismo zaslužili više jer nismo bili pravi danas. Morali smo biti puno bolji. Rano smo poveli, no protivnik je kaznio naše promašaje. Iz jedne naše greške, iz prekida su nam zabili gol. Nakon toga smo imali inicijativu, stvorili smo sedam-osam odličnih šansi. Nismo ih zabili i iskoristili, a to je tako u nogometu. Što je tu je, idemo dalje i okrećemo se sljedećoj utakmici. Idemo na gostovanje u Draškovec i nadam se da će tamo biti bolje nego danas“, izjavio je trener Međimurca Jurica Vručina.