/Zadnji čas za spas – Split mora pasti! U NEDJELJU U 19,00 CIBALIA - SPLIT
18301924_1355032231253255_7158191818941384077_n

Zadnji čas za spas – Split mora pasti! U NEDJELJU U 19,00 CIBALIA - SPLIT

Iako je prije nekoliko tjedana izgledalo kao nemoguća misija, Cibalia puno toga u borbi za ostanak drži u svojim rukama! U nedjelju u Vinkovce dolazi Split koji ima 5 bodova prednosti pred Nebeskoplavima, i pobjedom bi se Bartolovićeva momčad vratila u igru, iako bi ostao velik posao odraditi i u završna 4 kola gdje bi se morala uloviti još jedna pobjeda. Ako Cibalia želi ostanak, zadnji je čas za spas, odnosno za prvi korak prema ostanku!

U dosadašnja 3 ovosezonska dvoboja učinak je podjeljen, po jedna minimalna pobjeda na svaku stranu te po jedna minimalna pobjeda svakom. Prvi splitski meč završen je remijem, domaćina u 31. minuti u vodstvo dovodi Elis Bakaj da bi šest minuta kasnije na 2:0 povisio Josip Jurendić. U nastavku, točnije, u 68. minuti Frane Vitaić iz slobodnog udarca smanjuje zaostatak svoje momčadi da bi konačnih 2:2 autogolom postavio Ivan Fuštar. Josip Tomašević bio je junak vinkovačkog susreta kada je zabio u 84. minuti, a u posljednjem sudaru početkom ožujka Pacultovu momčad boda je koštao autogol Filipa Žderića u 7. minuti.

Ukupno su Cibalia i Split snage odmjerili 10 puta, uz 2 remija Split je uspješniji s omjerom 5:3 u pobjedama. Zanimljivo je da u Vinkovcima još nisu remizirali, Split je 2010 pobjedio, a sada Cibalia ima 3 uzastopne pobjede. U ovakvoj situaciji nije nebitna stavka niti gol-razlika, ukaže li se prilika svakako bi pobjeda s dva pogotka prednosti i te kako puno značila za Nebeskoplave, to bi prisililo Split da do kraja mora uzeti najmanje 2 boda u slučaju da Cibalia ulovi još jednu pobjedu nakon nadamo se nedjeljne.

RASPORED

Raspored završnice nudi priliku Cibaliji, iako objektivno nije nekakav izraziti favorit, ima 3 utakmice u kojima može do bodova, dok realno Split bi eventualno mogao do boda protiv Intera, i tu se ponovno vraćamo na tu pobjedu s dva pogotka prednosti u nedjeljnom susretu. Iako bi odmah potpisali i minimalnih 1:0! I ne treba dalje razmišljati što bi bilo kad bi bilo, treba u nedjelju oko 21 sat “krvavih koljena” napustiti teren, a ako tako bude uz dobre igre kakve u posljednje vrijeme prikazuje, Cibalia će bit živa!

Gosti dolaze bez Ivana Pešića, dok Bartolović na raspolaganju ima kompletan kadar. Kadar koji je protiv Belupa i Intera pokazao da ima kvalitetu, da kada ostavi srce na terenu može igrati protiv momčadi iz donjeg dijela tablice. Vidljivo je da je pod Bartolovićem to jedna druga, puno bolja momčad koja zna što hoće i kako do toga doći. Svakako je u tomu velika uloga i kapetana Vitajića koji se od utakmice s Interom stigao dobro odmoriti kao i većina momčadi koja je preskočila maksimirski ogled s Dinamom, i to je svakako jedan mala, ali bitna stavka u ovom susretu.

Puno veća i važnija stavka je Istok! Ultrasi ga moraju napuniti najviše što je moguće, ovoga puta nitko komu je Cibalia na srcu ne može i ne smije naći nikakvo opravdanje da nedjeljno veče provede bilo gdje drugdje! Sad ili nikad, sada je vrijeme dati podršku svome klubu i ovim momcima na terenu koji dolaskom Bartolovića definitivno ostavljaju srce na terenu, iako time ne želimo reći da prije nisu to činili. Upravo su navijači razlika između ova dva kluba, ali naravno, puste priče ništa ne znače, to se mora vidjeti u nedjelju od prve do posljednje minute! Zadnji je čas za spas, zadnji je čas za dolazak na stadion!