Zadar lako do pobjede u derbiju

Roko Vidas | 22. prosinca 2025.
Zadar lako do pobjede u derbiju

Zadrani su u sklopu 12. kola Premijer lige pred svojim navijačima pobijedili svog najvećeg rivala Cibonu i to sa velikih 20 razlike. Ovom pobjedom su ostali na istom omjeru kao i prvoplasirani Split koji glasi 11-1. Odličan start za aktualnog prvaka koji je dominantnom posljednjom četvrtinom obrisao bilo kakve upitnike. Cibona je u drugu ruku upisala šesti poraz ove sezone te se nalazi na omjeru 6-6.

ZADAR – CIBONA  88:68 (23:15, 18:23, 16:11, 31:19)

Utakmica je krenula u umjerenom ritmu gdje su se Zagrepčani preko Radovčića i Palokaja rano nametnuli protivnicima iz Zadra i stigli do vodstva 9:13. Tada je prvi put na parket do izražaja došla kvaliteta Zadrana koji su preko slobodnih bacanja napravili seriju 12-0 i tako vrlo brzo preokrenuli susret naglavačke. Prva dionica je završila u korist domaćina, no u drugoj su se gosti iz Zagreba probudili. Iako bijelo plavi otvaraju i drugi period u odličnom ritmu preko Klarice koji je zaredao 7 poena, Cibona nije odustajala. Na pet minuta do odmora su Zadrani imali ugodno vodstvo od +13, ali tada kreće Serdarušić u redovima gostiju koji sa 10 uzastopnih poena vraća svoju ekipu na samo -5. Taj zaostatak je do kraja četvrtine pao na svega tri razlike tricom i slobodnim bacanjima Radovčića.

“Vukovi” na otvaranju treće dionice imaju priliku i povesti, no Serdarušič promašuje polaganje koje ih je na kraju skupo koštalo. Nakon tog promašaja Zadrani rade 8-0 i opet se odvajaju. Cibona odgovara svojom serijom od 7-0 te dolazi na 49:47. U momentu uzbune u redovima Zadra, Mihailović uzima loptu u svoje ruke i zabija 6 poena kako bi svojoj ekipi dao +8 pred ulazak u posljednjih deset minuta. Taj niz je ostavio trag i na ostatak igrača jer su četvrtu dionicu otvorili tricama Ramljaka i Tišme sa kojima odlaze na 63:49. Od tog trenutka Zadrani uz pomoć podrške svojih navijača rade velikih 19-7 i tako oduzimaju ikakvu nadu iz ruku Zagrepčana. Nakon zadnje sirene je na semaforu u Krešinom domu pisalo velikih +20 za domaćine.

Kod Cibone je dobru utakmicu odigrao Radovčić (17 poena, 8 skokova, 3 asistencije), dok su Serdarušić (12 poena, 4 skoka) i Roberson (12 poena, 3 skoka) također pripomogli svojoj ekipi.

U redovima Zadra je još jednom prvo ime bio Mihailović (24 poena, 2 skoka, 3 asistencije), no briljatnan meč je odigrao i kapetan Ramljak (20 poena, 8 skokova, 2 asistencije). Trebaju se još spomenuti i nastupi Tišme (16 poena, 5 skokova) te Klarice (15 poena, 7 skokova, 2 asistencije).