/Xavi Garcia spasio Barakude HRVATSKA - CRNA GORA 11:10
hrvatska vaterpolo hvs

Xavi Garcia spasio Barakude HRVATSKA - CRNA GORA 11:10

Ludu utakmicu odigrali su hrvatski i crnogorski vaterpolisti na Europskom prvenstvu, utakmicu kakva se ne viđa često. Tri četvrtine Barakude su igrale fantastično, u tom perodu stvorile “nedostižnih” 5 golova prednosti i onda malo rano zaključili da je gotovo. Crnogorci se nisu predavali, odigrali su sjajnu posljednju dionicu, iskoristili sve poklone Hrvata i čudesno došli do izjednačenja 10:10. Srećom u samoj završnici ukazao se Xavi Garcia i spasio stvar, pogodio za konačnih 11:10 i praktično osigurao četvrtfinale za Hrvatsku.

“Ostaje gorak okus unatoč pobjedi. Pobjedi kojoj se veselim, svima nam je ona draga, ali treba vidjeti od kuda, kako i zašto ovakva zadnja četvrtina. Dopustili smo si veliki luksuz nakon tri briljantno odigrane četgvrtine. Doista ne znam kada smo tako dobro, tako sjajno igrali kao ovo sada protiv Crne Gore. Napadački i obrambeno. Naravno da tu ima i psihološke naravi, kao dobili smo utakmicu, pa ako i primiš šesti, sedmi mislimo nije strašno. E, ali kad primiš osmi, onda je voda u ušima. Nažalost, nisam imao više time-out, potrošio sam sve da na vrijeme prekinem onaj crnogorski niz. Od svega je ipak najbitnije da smo svemu unatoč uspjeli izvući pobjedu” – rekao je nakon drame hrvatski izbornik Ivica Tucak.