Vuteks Sloga odnijela bodove iz Ivankova na pogon sjajnog Marića

Posljednji susret petog kola Treće HNL istok odigran je u Ivankovu gdje je gost na krilima majstora Mihajla Marića ponio bodove u Vukovar.

BEDEM-VUTEKS SLOGA 2:4

Ivankovo: Stadion: “Grac”
Gledatelja 200
Suci: Dražen Matasović-Đakovo 7 Pomoćnici: Škalić i Damjanović
Strijelci: 0:1 Marić(11) 0:2 Marić (25) 0:3 Marić (38) 1:3 l.Sambol (50) 2:3 Pintarić (51) 2:4 Kosić (90+2)
NK BEDEM: Čučković 5,Smolčić 6, Borko 5, Validžić 5, Leko 5,5, Vaslovik 5 (od 46.L.Sambol 6,5) Bagarić 5,5, Dav.Janović 5 (od 46.Pintarić 6,5), Koledić 5, Dom.Janović 5 Lovrić 5,5.Trener:Mirko Godanj 5
NK VUTEKS SLOGA: Memović 7,5 , Dubravac,6,5 (od 63.Kosić 7) Popin 7,Jelečki 7, Marić 8 (od 82.Uščebrka-) Bingulac 7, Filipović 7,Gagulić 7,Mirosavljević 7(od 82.Dizdar -), Vuksanović 6,5 (od 56.Tunjić Lukić 7), Jakovljević 7  Trener: Đorđe Bojić 7,5
Igrač utakmice: Mihailo Marić.
Bedem se u vrlo tvrdoj utakmici nije snašao i doživio je neočekivani poraz te time gostima iz Vukovara osigurao tri boda za stvaranje zalihe istih i opušteniji nastavak sezone. U 11.minuti grešku domaćeg vratara koristi Marić i sa 7,8 metara dovodi goste u vodstvo od 0:1 Pogrešno namješteno zaleđe domaće obrane u 25.minuti bilo je dovoljno da se Marić i drugi put upiše u strijelce svojim šutem s 10-tak metara za 0:2. Svaku pogrešku domaće obrane kažnjava Marić i u 38.minuti izbliza postavlja 0:3. U nastavku domaći trener uvodi L.Sambola i Pintarića  koji u roku od dvije minute smanjuju na 2:3. Prvo L.Sambol topovskim šutem s distance u 50.minuti smanjuje na 1:3, a minut potom i Pintarić oštrim udarcem s 8 metara postavlja 2:3.  U 70.minuti Borko je promašio kazneni udarac,  a u nadoknadi vremena Kosić neometan s peterca lagano poentira i postavlja konačnih i zasluženih 2:4. (A.Borić).
Ne bih rekao da je sam ulaz u utakmicu bio loš, imali smo dobru priliku u otvaranju nakon čega smo primili nesretan prvi gol koji je gostima dao krila pa su na odmor zasluženo otišli s velikom prednosti. Na poluvremenu radimo dvije izmjene, ekspresno zabijamo dva i vraćamo se u igru, a mali smo i kazneni udarac, ali je Memović odlično obranio. Bilo je šansi za povratak, ali nismo uspjeli, na kraju su gosti u samoj završnici susreta zabili i četvrti i došli do pobjede na kojoj im čestitam – rekao nam je Mirko Godanj, trener Bedema.
Prvo poluvrijeme smo odigrali na visokom nivou i sasvim zasluženo vodili 3:0. Početkom drugog poluvremena imali smo evidentan pad u igri i u 4 minute primili dva gola. Pretrpjeli smo šok, nakon obranjenog penala Memovića smo se veoma brzo konsolidirali dali i 4.gol za konačni ishod i zasluženu pobjedu nad veoma dobrom ekipom Bedema – izjava je trenera Vuteksa Đorđa Bojića.