Vrlo napeta pobjeda Vukovarki na domaćem terenu, Osječanke opravdale ulogu favorita u Dubrovniku

Iako se najavljivala vrlo dobra utakmica u Vukovaru, susret domaćih odbojkašica i zagrebačkog Dinama opravdao je ulogu derbija kola, a nakon vrlo zanimljivih i napetih 5 setova, sretnije mogu biti domaće odbojkašice jer su nakon 112 minuta velike bitke izvojevale pobjedu 3:2 (26:24, 17:25, 20:25, 25:15, 15:12). Već nakon prvog seta se vidjelo da će ovo biti strašno zanimljiv dvoboj jer je ta dionica igre odlučena tek na razliku. Nakon prvog seta došlo je do pada u igri Vukovarki, a Dinamo je to odlično iskoristio te su povele 2:1 u setovima. Da bodovi ne odu iz Vukovara, domaće igračice su se pobrinule vrhunskim četvrtim, a kasnije i petim setom tako da su 2 boda ostavile kod kuće. Sljedeće kolo Vukovaru donosi sraz sa Velim Vrhom u Puli.

Odbojkašice Osijeka su na gostovanje u Dubrovnik otišle kao izraziti favoriti, a vrlo lako su opravdale i tu ulogu jer su nakon 73 minute odbojke upisale sigurno pobjedu rezultatom 0:3 (16:25, 21:25, 23:25). Od početka su se Osječanke postavile autoritativno na parketu Gospinog Polja te su vrlo brzo privele prvi set kraju. U drugom i trećem setu domaće igračice su pokazale da nisu ekipa koja će se lako predati, no Tomo Paun je savršeno pripremio svoje cure za ovaj susret te Osijek nije dozvolio da se domaće igračice razmašu i uzmu bod(ove) u ovom susretu. Sljedeći susret za Osječanke je na domaćem terenu protiv Dinama.