Vrijednosnice poražene na gostovanju u Banja Luci

Nastavlja se loš niz osječkih košarkaša, sinoć su Vrijednosnice izgubile utakmicu od Borca iz Banja Luke u ABA 2 ligi.

KK Borac Banja Luka – KK Vrijednosnice Osijek 89:78 (30:20, 15:20, 19:16, 25:22)

Borac: Gavrić 2, Cunnigham 8, Pažin 8, Dragojević 2, Baldwin 19, Knežević 20, Kondić, Šešlija 16, Kenić 10, Bošković 4, Janković, Reljić

Vrijednosnice: Makoi 13, Lisica 15, Dugandžić 7, Grušanović 8, Tomljenović, Špehar 6, Porobić 7, Kuany, Bošnjak 9, Simanić 4, Topolović 9.

Iako je ekipa Borca na kraju prve četvrtine imala vodstvo od 10 poena (30:20) Vrijednosnice su pružale dobar otpor kroz cijelu utakmicu te nisu dopuštale da protivnička ekipa napravi veću prednost.  U 15. minuti košem Špehara Vrijednosnice su se približile na minimalan zaostatak za 33:32, nakon toga je usljedila serija domaćina 10:0, te Vrijednosnice do poluvremena smanjuju na 45:40. U trećoj četvrtini Brokeri su se nekoliko puta približili Borcu no kvalitetnija i iskusnija ekipa Borca pobjeđuje sa 89:78. Za ekipu Borca najviše koševa zabili su Knežević 20 i Baldwin 19, a za Vrijednosnice Osijek Lisica 15 te Makoi 13.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u Osijeku u nedjelju, 19.12.2021. s početkom u 19:00h protiv Cedevite Junior.