Vodeća trojka sigurna, sedmica Šokadije

Proteklog vikenda odigrano je posljednje 13. kolo 2.ŽNL NS Beli Manastir. Vodeća Mladost je u Dražu potvrdila jesenski naslov, svladavši minimalnim rezultatom goste iz Bilja. Strijelac jedinog pogotka bio je prvi topnik Dražana, Hrvoje Crnčan u 65. minuti susreta. Mladostašima je ovo bila jedanaesta pobjeda u ovoj polusezoni, dok je HNK Bilje zaključio prvi dio na visokom petom mjestu.

Prvi pratitelj lider, Bratstvo iz Jagodnjaka gostovalo je u Bar. Petrovom Selu kod domaćeg Dinama, gdje su upisali visoku pobjedu 0:3. Špoljarić je načeo domaću obranu krajem prvog dijela, da bi prvi strijelac lige upisao nova dva pogotka s bijele točke. Ovom pobjedom Bratstvo je ostalo na bod iza Mladosti i u proljeće nas svakako čeka zanimljiv rasplet u borbi za osvajanje titule.

Trećeplasirani NK Jovan Lazić zaključio je prvi dio sezone na visokom trećem mjestu. Po običaju, na svom travnjaku su bili uvjerljivi i upisali šestu pobjedu u isto toliko susreta. U posljednjem kolu ugostili su Petlovac, te ih svladali s visokih 4:0. Do predaha su imali minimalnu prednost pogotkom Trkulje, da bi u drugom dijelu malo pojačali gas. S dva pogotka Stevan Petrović je povisio rezultat, dok je završnu riječ imao Mesar pogotkom u sam smiraj utakmice.

Najviše pogodaka su gledatelji vidjeli u Duboševici, gdje je domaća Šokadija deklasirala gostujući Međimurec. Od samo početka su domaćini krenuli agresivno, te držali konce igre u svojim rukama. Kapetan Domagoj Balatinac je upisao hattrick, dok su se David Balić i Nenad Vukelić dva puta upisivali u strijelce. Počasni pogodak za Kozarčane djelo je Igora Viljevca s bijele točke.

Tvrdu utakmicu odigrali su u Karancu domaći Polet i Columbus 2005. U podjednakom susretu svakom je pripalo je poluvrijeme. Momčad iz Suze povela je u posljednjim sekundama prvog dijela preko Đurkovića, da bi sredinom drugog dijela Lovrenčić vratio sve na početak. To je ujedno bio i konačan rezultat.

Nogometaši Mladosti iz Čeminca, zaključili su polusezonu pobjedom od 4:0 nad gostima iz Batine. Na svom terenu držali inicijativu, te nisu dali Napredku ni da im ozbiljnije zaprijeti. Kapetan Darko Brumen načeo je goste iz kaznenog udarca, da bi se do predaha još Bešlić i Božidar Marijanac upisali u strijelce. Drugi dio je prošao mirnije po goste, pa je tako “samo” Gligorić tresao mrežu.

Istim rezultatom (1:1) završen je i susret između Belja i Ribara. Nakon prvog dijela gdje su mreže mirovale, u drugom se vidio po pogodak u svakoj mreži. Domaći su poveli nakon jednog sata igre preko Zaboša, da bi desetak minuta prije kraja Grabovac postigao pogodak i odnio bod u Kopačevo.