Vitor Lima: “Hrvatska je moj dom, nema dalje”
Hrvatska futsal reprezentacija sa Europskog prvenstva se vratila s broncom zlatnog sjaja. Veliki uspjeh za zemlju, naciju i sami sport ostvarili su futsaleri Hrvatske. Na turniru koji se igrao u Litvi, Latviji i Sloveniji postali su treća ekipa u Europi, ispred Francuza i još nekih reprezentacija koje su se ubrajale među favorite. U reprezentaciji vladala je pozitivna i obiteljska atmosfera, što je bilo od ključnih faktora za povijesni uspjeh. O tome nam je, nakon Antonija Sekulića, pričao još jedan reprezentativac. On je Vitor Hugo de Lima da Silva.
Stigao je iz Brazila u Hrvatsku prije nekoliko godina, nakon što je loptu prvi put upoznao u Brazilu. rođen u Rio de Janeiru, bilo mu je iznimno teško otići od kuće i ostaviti majku i brata. Ipak, čelična volja i disciplina dovele su ga do hrvatske futsal reprezentacije i do Novo Vremena iz Makarske. Preko Mostara i Cazina stigao je u Osijek, a razvoj njegove životne priče, karijere, kao i iskustva sa Eura možete pogledati u podcastu na Youtube kanalu “Nogometne vijesti TV”.