Visoke pobjede Dilja i Tomislava (C), remiji u Bošnjacima i Livani

Danas je odigrano preostalih šest susreta 19. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Susnježnica i iznimno hladno vrijeme dočekali su danas nogometaše na terenima diljem Slavonije, što je znatno otežavalo igru svih momčadi. Unatoč tome, sve su utakmice odigrane i mirno privedene kraju.

TOMISLAV (L) – BORAC (B)

Nakon dvije uzastopne domaće pobjede, Rudecova je momčad danas na svom terenu tražila i treću. Zadatak nije bio nimalo lagan, jer im je u goste došla momčad Borca koja je osokoljena prošlotjednom pobjedom nad Slavoncem. Gosti su prvi došli do prednosti pogotkom Čolića, no stvari na početak vraća Roso krajem prvog dijela. U drugom je poluvremenu bilo još nekoliko prilika s obje strane, no rezultat se nije mijenjao. Na kraju, po bod svakome i prvi gostujući bod ekipe iz Bobote.

Smatram da smo odigrali dobru utakmicu od samog početka do kraja. U prvom djelu nakon nekoliko naših dobrih šansi dobivamo gol iz prekida i uspijevamo izjednačiti. U drugom poluvremenu smo bili bolji, ali nismo uspjeli postići zgoditak i ostaje žal za izgubljenim bodovima na domaćem terenu. – rekao nam je Davor Rudec, trener Tomislava.

U jednoj čvrstoj utakmici i jedna i druga ekipa imale su svoje prilike za pobjedu. Nakon našeg vodstva od 1:0, lako se moglo dogoditi da odemo na dva gola razlike, ali i domaćin ima svoje prilike. Mala je žal za nas što primamo gol u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Rezultat se unatoč šansama u drugom poluvremenu, ne mijenja do kraja. Kada se sve zbroji, vjerojatno je to i najrealniji ishod. Čestitam domaćinu na korektnosti, ali i svojim dečkima na htijenju i borbenosti te važnom osvojenom bodu na, rekao bih, vrlo teškom gostovanju koje će ekipa Tomislava biti za svakoga. – komentar je Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.

ZRINSKI – ŠOKADIJA

Zrinski je ispravak nakon poraza u Livani tražio u susretu sa Šokadijom iz Babine Grede. Gostujuća je momčad kontrolirala igru i imala dva pogotka prednosti sve do 80. minute, no onda se Zrinski s dva brza gola vraća i odnosi veliki bod. Tomljenovićeva je momčad došla do prednosti na poluvremenu golovima Munjize i Jukića, koji su poentirali i prošlo kolo. U 80. minuti nadu domaćinu golom daje Sinanović, a u sudačkoj nadoknadi Naglić zabija za vrlo bitan i poticajan bod ekipe iz Bošnjaka.

Što reći, a da se čovjek nekome ne zamjeri. Igrati po terenu na kojem ima snijega do pola lopte, ako se lopta okrene tri puta po snijegu izgleda kao Snješko Bijelić. Ali ne, ipak se mora igrati. Gost odlučniji u prvom, mi u drugom poluvremenu i rezultat realan. Nastavljamo borbu za svaki bod do kraja prvenstva. – komentar je Mladena Zadre, trenera Zrinskog.

Po teškom i zahtjevnom terenu 2:2 i ne izgleda kao loš rezultat, uzevši u obzir da smo igrali u gostima. Ali kad imate rezultat od 2:0 na poluvremenu, izgledate odlično na terenu i dominirate u svim segmentima igre, onda imate za čim žaliti. Drugo poluvrijeme kao da je izašla neka druga ekipa na teren. Nesvjesno smo se povukli i krenuli braniti, što je naravno po svim nepisanim nogometnim pravilima znak da će te primiti gol. Mi smo uspjeli primiti dva. Nadam se da će moji igrači iz ove utakmice izvući jednu bitnu pouku, a to je da utakmica traje 90 minuta, odnosno do posljednjeg sudačkog zvižduka.– izjavio je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

MLADOST – OTOK

Nakon dva uzastopna poraza, Mladost je napokon došla do pobjede nad petoplasiranom momčadi iz Otoka. Gol Marka Gazića iz 42. minute bio je dovoljan za minimalnu, ali zasluženu pobjedu Denićeve klape. U drugom je dijelu Mladost imala još nekoliko prilika za povećanje vodstva, no mirnoća u završnici spriječila je sigurniju pobjedu. Valja reći da je Otok u Satnicu došao bez nekoliko igrača, ali se mlada Đurkovićeva momčad borbom pokazala kao vrlo dobar protivnik.

Teška, ali i zaslužena pobjeda moje momčadi. Stvarno imam osjećaj da su svi, od prvog do zadnjeg, htjeli i toliko željeli ovu pobjedu. Cijeli smo se tjedan borili kako bi osposobili načete i ozlijeđene igrače, što smo i uspjeli, te na tome zahvaljujem svima koji su pomogli. Otok se pokazao kao prava momčad, s razlogom su tu gdje jesu, iako su danas došli bez nekoliko prvotimaca, želim im puno sreće u nastavku. Čestitam mojim dečkima, ova nam utakmica treba biti motiv i vodilja za dalje. – za Sportalo je izjavio Ivan Denić, trener Mladosti.

Dobra, čvrsta i energetski zahtjevna utakmica. Nedostajalo nam je 4 igrača, dva zbog ozljede sam morao mijenjati, ali svaka čast dečkima na borbenosti i zalaganju. Imali smo svojih prilika kao i domaćin, nismo zabili, oni jesu i zasluženo su pobijedili na čemu im čestitam. Suđenje za pohvalu. – kazao nam je Mario Đurković, trener Otoka.

DILJ – HAŠK SOKOL

Tri uzastopna poraza bila su alarm za Pavličićevu ekipu, te je danas u susretu s Jankovčanima imperativ bio pobjeda i povratak mira u svlačionicu Dilja. Vinkovčani su očekivano došli do pobjede i tri boda koja u svlačionicu domaćina vraćaju potreban mir za nastavak proljeća. Jankovčani su i sami naglasili da na Dilju nemaju što izgubiti, a da mogu puno dobiti, no realno, Kvesićeva će momčad bodove tražiti u domaćim susretima. Dilj je krenuo snažno i u prvih pola sata riješio svaku dilemu, a do kraja s pet pogodaka ispratio Jankovčane kući. Dva je puta pogađao Terzić, a po jednom Ilić, Kuzmić i Martinković.

Sve sto smo promašili prošlo kolo, danas nam se vratilo. Vrlo rano smo postigli 3 pogotka i tako riješili pitanje pobjednika, te potpuno zasluženo pobijedili. – zadovoljan je nakon susreta bio Dejan Pavličić, trener Dilja.
– U pripremi utakmice se dogovoriš jedno, međutim, nakon početka utakmice krene sve u drugom smjeru. Deset minuta dobro stojimo i imamo dvije šanse, a onda  krenu individualne greške i nakon deset minuta domaćin ima 3 : 0. Premalo odgovornosti i trke od iskusnih igrača da bi napravili nešto više od uvjerljivog poraza. Treba nam jedan dobar razgovor unutar svlačionice da opet krenemo normalnim putem. Domaćinu puno sreće u nastavku prvenstva. – komentirao je Stjepan Kvesić, trener HAŠK Sokola.

VIŠNJEVAC – OLIMPIJA

Olimpija je nakon prošlotjedne pobjede nad Radničkim ponovno pokušala doći do iznenađenja kola, no Labakova garda je preiskusna, te je još jednom dokazala da se iz Višnjevca bodovi ne odnose tako lako. Osječani su prvi došli u vodstvo pogotkom mladog Kimera, ali ubrzo stvari na početak vraća Jakovčević. U drugom dijelu Višnjevčani napadaju, Osječani se brane, no ipak u 88. minuti Nemet zabija za 2:1 i bitnu pobjede Labakove družine.

Ovo je za mene bila jedna od najtežih utakmica, iako sam se trudio cijeli tjedan i upozoravao dečke da neće biti lako, ušli smo u utakmicu s mišlju lako ćemo. To nam se vratilo i Olimpija je zasluženo povela, no mi izjednačavamo do poluvremena. U drugom dijelu stišćemo, napadamo i sreća nam se osmjehnula pred kraj utakmice kad smo zabili za bitnu pobjedu na kojoj dečkima čestitam. Mlada momčad Olimpije se pokazala kao tvrd orah, ti dečki ginu za svoj klub, što je nama možda danas nedostajalo. Želim im sreću u nastavku natjecanja. – rekao je Antun Labak, trener Višnjevca.
Vrlo dobra utakmica i igra naših mladića gdje smo apsolutno parirali domaćinu koji se nalazi u vrhu, a na trenutke imali i situacije za pobjedu.
Nažalost nes(p)retno smo primili gol u 88min te ostaje žal za tim bodom koji bi bio nagrada dobru igru koju smo pružili na uvijek teškom gostovanju. Sa optimizmom nastavljamo u ovo proljeće. Čestitke domaćinu na pobjedi. – izjavio je Mario Iličić, predsjednik Olimpije.

TOMISLAV (C) – SLAVONAC

Tomislav iz Cerne je zbog istupanja Grabovca imao najdužu zimsku pauzu, a danas su pokazali da su se odlično pripremili za nastavak i da će biti ozbiljan konkurent svima u proljetnom dijelu sezone. S tri su pogotka u prvom i tri u drugom dijelu ispratili Komletinčane, te uvjerljivom pobjedom ušli u proljetni dio.

Težak teren za igru, ali unatoč tome odigrali smo dobru utakmicu i protivnika ostavili bez šanse. Gost korektan i želimo mu svako dobro u nastavku, a mi se okrećemo suboti i gostovanju u Boboti. Sportski pozdrav. – zadovoljan je nakon utakmice bio Nikica Bartulović, trener Tomislava.