/Vinogradar slavio u Preslatincima LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO
vinogradar

Vinogradar slavio u Preslatincima LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

U Ligi Nogometnog središta Đakovo proteklog je vikenda igrano 6. kolo u kojem su u Preslatincima snage odmjerili do sada neporaženi Slavonac i Vinogradar. Gosti su nakon izjednačenih 90 minuta izašli  kao pobjednik i ostali na vrhu prvenstvene ljestvice. Izvještaj prenosimo s portala Đakovo-sport.com:

SLAVONAC (P) – VINOGRADAR 1:2 (0:0)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Josip Fehir (50.), 1:1 Dernaj (81.), 1.2 Petrović (85.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (46. Josip Fanjić), Svalina, Josip Mesaroš, Dernaj, Marko Franjić, Hipp, Mihaljević (46. Tarnaj), Haršanji, Posavac.

VINOGRADAR: Penc, Horvat (46. Rip), Šakota, Zdravko Fehir, Grgačević,Brajković, Penava (86. Pražak), Josip Fehir, Petrović, Ivan Fehir.

U derbiju dviju neporaženih momčadi više uspjeha imali su „vinogradari“ iz Mandićeca. U utakmici koja nije obilovala ljepotom i izglednim prilikama, prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka. U nastavku susreta, najbolji strijelac lige Josip Fehir doveo je Mandićevčane u vodstvo 1:0. to nije obeshrabrilo domaćine koji su krenuli puno bolje, a to im je donijelo i poravnanje rezultata. U 71. minuti Zlatko Dernaj postigao je pogodak za Preslatinčane čime je bod bio u džepu. Međutim, u samoj završnici susreta Stjepan Petrović postiže drugi pogodak za Vinogradar čime je slavlje gostiju moglo početi. Sada su oni sami na vrhu sa svih pet pobjeda.

VUČEVCI – KEŠINCI         3:1 (2:0)

Nakon dva teška poraza ambicije Vučevčana znatno su splasnule, ali su kakvu-takvu utjehu pronašli u pobjedi protiv Kešinčana. Utakmica je počela s dosta nervoze tako da niti jedni niti drugi nisu mogli organizirati neku smisleniju akciju. Ipak, u takvoj igri domaćini su prvi došli do gola. Nakon višestrukoga „odbijanca“ lopta dolazi do Tomislava Pilipovića koji šutira s ruba kaznenoga prostora, a golman Uzelac bio je nemoćan. Nakon toga, Tomislav Pilipović postigao je i drugi pogodak. Izveo je slobodan udarac s 20 metara prebacio živi zid te golmana ostavio bez ikakve šanse da spasi svoj gol. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, gosti iz Kešinaca imali su više od igre i nekoliko izglednih prilika. U 75. minuti Lovas je uspio pobjeći domaćoj obrani i zatresti mrežu za smanjenje rezultata na 2:1. Nakon isključenja gostujućega igrača, Vučevčani koriste višak i u kontri golom Jambrekovića dolaze do konačnih 3:1.

Početna postava Vučevaca bila je: Knežević, A. Stjević, Birkić, Zorica, Blažeković, M. Stjević, Jambreković, Verhas, Pilipović, Sučić, Topalović.

ZRINSKI (D) – DINAMO (TO)  2:1 (2:0)

I Drenjanci su napokon došli do prve pobjede. Slavili su protiv Tomašančana. Domaćini su u prvih dvadeset minuta postigli dva pogotka i tako usmjerili utakmicu na svoju vodu. Strijelac prvoga pogotka a Zrinski bio je Igor Milošević koji je kao asistent sudjelovao i u drugom drenjanskom golu. Njegovu asistenciju u gol je pretvorio Goran Petrić. U nastavku utakmice Drenjanci i dalje imaju više od igre, pogađaju prečku iz slobodnoga udarca, ali napadači nisu bili raspoloženi. Gosti u završnici utakmice, točnije u 87. minuti, uspijevaju smanjiti rezultat na 1:2.

SLAVONIJA (B) – NAPRIJED 3:2