Vinogorac lako protiv Tomice, Mladost peticom ispratila Slaviju

Jučer je kompletirano osmo kolo 1. ŽNL Brodsko – posavske.

ISTOK

Sloga i Graničar iz Slavonskog Šamca su u Jarugama podijelili bodove. Konačan rezultat bio je 1:1. U prvom dijelu mreže su mirovale, a momčadi su ušle furiozno u drugi dio što je rezultiralo brza dva pogotka. Dražen Huber je u 47. minuti doveo goste u vodstvo, a samo minutu kasnije je Florian Abramović poravnao. Mreže su do kraja mirovale tako da su momčadi podijelile bodove.

Utakmica dobra, čvrsta po hladnom i kišovitom vremenu, na kraju neodlučeno mislim da je rezultat realan, čestitam svim sudionicima na današnjoj utakmici, pohvalio bi gledatelje koji su skupili u velikom broju po ovakvom vremenu, sudačka trojka odlična. Josip Mišić, Sloga Jaruge.

Dobro smo otvorili utakmicu i opasno prijetili sa distance ali je domaci golman izvrsno branio da bi si pred kraj poluvremena skuhali mat situaciju koju domaćini nisu zabili. Drugi dio zabijamo fantastičan pogodak preko Hubera iz uigrane akcije iz kornera. Slijedeći napad jedini put nam stoperi nisu dobro stajali i dobijamo gol. U nastavku otvorena igra, imali smo neku inicijativu ali bez uspjeha. Sretno našim prijateljima iz Jaruga u nastavku sezone. Mi se nakon dva uzastopna teška gostovanja i 4 boda okrećemo novim izazovima. Suđenje odlično koje su olakšali igrači obadvije ekipe fer nadmetanjem. Trener NK Graničar, Ivan Jurić.

Za momčad Tomice se i dalje nastavlja patnja i grčevita borba za svaki bod. U ovom kolu ih je Vinogorac lako svladao rezultatom 4:0. Martin Krpan, Lukas Kovačević i Tvrtko Čengić postigli su pogotke, a jedan im je poklonio Mario Vukoje postignutim autogolom.

Čestitam svojim dečkima na pobjedi što su shvatili ovu utakmicu ozbiljno bez obzira na trenutno stanje gosta, pohvalio bi Tomicu koja se danas borila i nije iskoristila penal pri našem vodstvu 1:0, ali trenutno se danas vidjela naša kvaliteta i rastrčana mladost gdje smo došli do velika tri boda. Mario Ćubel, Vinogorac

Perkovci su na svom terenu minimalno bili bolji od Podcrkavlja rezultatom 2:1. Domaćini su imali prednost na odmoru koju im je donio Stjepan Benić u nadoknadi prvog dijela. Gosti ulaze bolje u drugi dio te pogotkom Alena Rajkovića u 57. minuti izjednačuju rezultat. Marko Bošnjaković je u 70. minuti donio pobjedu domaćinu. Sloga je u Vrpolju svladala Gundince rezultatom 3:1.  Tomislav Lolić postigao je autogol u 7. minuti i tako je doveo domaćina u prednost koju su držali i na odmoru. Na polovici susreta Dino Burazin udvostručuje prednost, a u 71. minuti Josip Tukara smanjuje zaostatak svoje momčadi. U 86. minuti Stjepan Kulaš postavlja konačan rezultat.

Po kišnom i hladnom vremenu se odvila prvenstvena utakmica gdje žaba davi rodu. Čestitat ću mojim igračima, ali samo na tri boda, a to je upravo ono što smo tražili danas. Gosti fer i korektna ekipa i želim im sve najbolje u daljnjem natjecanju. Pod hlađena Sudačka trojka dobro odradila posao. Još jednom čestitam svim akterima utakmice. Sportski pozdrav – Goran Uzelac, trener Sloge.

Šta reći kad vam protivnik zabije 3 gola iz 3 šuta na gol, a mi promašimo 5 čistih šansi i ne realiziramo jedanaesterac i uz puno bolju igru izgubimo utakmicu gdje smo cijelo vrijeme dominirali, ali valjda će se i nama negdje otvorit jer se ovo ponavlja iz utakmice u utakmicu, ova ekipa ne zaslužuje poziciju na kojoj se nalazimo i nadam se da cemo već od idućeg kola krenuti skupljat bodove. Tomislav Pušeljić trener NK Gundinaca.

ZAPAD

Omladinac i Budućnost su danas u Vrbovi odigrali jednu zanimljivu i borbenu utakmicu nakon koje su podijelili bodove. Konačan rezultat bio je 1:1. Tomislav Jurković doveo je domaćina u prednost iz kaznenog udarca u 10. minuti. Marko Jakić je u 25. poravnao, a ispostavilo se da je postavio i konačan rezultat. Mladost je sa svog terena iz Cernika petardom ispratila Slaviju. Anto Stipić je u sedmoj minuti pogodio iz kaznenog udarca za prednost, a još po jedan u prvom dijelu su dodali Matija Sokić, Vinko Mikanović i Daniel Trobić. U drugom dijelu konačan rezultat postavio je Davor Balunović. Slaven je u Ljpini minimalno slavio protiv BONK-a rezultatom 2:1. U 41. minuti je Vladimir Blažević doveo domaćina u prednost, ali samo tri minute nakon toga Ivan Olujević pogađa za poravnanje i odvodi momčadi s neriješenim rezultatom na odmor. U 73. minuti Antonio Martinović pogađa za pobjedu domaćina. Šokadija i Svjetlost su podijelili bodove, konačan rezultat bio je 1:1. Oliver Marosavljević je već u drugoj minuti doveo goste u prednost koju je izjednačio Petar Jurević u 31. minuti iz kaznenog udarca, a ispostavilo je da je postavio i konačan rezultat jer su mreže mirovale cijelo drugo poluvrijeme.